לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

עין מאהל -עינות שועים

רקע

עיינות שועין – עין מאהל הינו מסלול חדש הכולל מסלול הליכה לאורך טיילת מבטון. הטיילת מונגשת לחלוטין לעגלות ילדים וגם עבור נכים . לאורך הטיילת ניטעו עצי זית גדולים ומרשימים. שמתחת לגזע שלהם כל האדמה עטופה בירוק. יחד מוסיפים צבע וחיות לשביל הבטון האפור.
כמו כן הוצבו ספסלי בטון גם כן לאורכה של הטיילת במקום. מי שאחראי להקמת המסלול הזה היא רשות ניקוז ירדן דרומי. היא הכשירה לאחרונה שביל חדש הנקרא  – "שביל נחל ברק בן אבינועם ועין שועין". בגלל שהמקום חדש לחלוטין הוא ממש נקי ומסודר.

תיאור האתר

עיינות שועין הן שתי נביעות מים תת קרקעיות אשר בתקופת הגשמים , החורף. מזרימות מים חיים היישר אל עבר ערוץ נחל ברק בן אבינועם (מצביא צבאי יהודי המוזכר בספר שופטים). שמו הערבי של המעיינות הללו הוא עין א -שעין (ואדי שעין).

למעשה נחל זה מוזן משתי מעיינות מרכזיים. האחד נקרא עין שועין עילי והשני עין שועין תחתי.

עינות שועין

בתקופות קדומות יותר הייתה כאן התיישבות אנושית וכן פעילות חקלאית. העדות לכך היא בארות המים שנחפרו סמוך למעיינות ומטרתם הייתה איסוף ואגירה של מי המעיינות. מבחינת חקר ארכיאולוגי התגלו במקום זה מספר ממצאים מעניינים מאוד.

למשל כלי חקלאות עשויים מצור. המתוארכים לתקופת האבן (הכלכולותית – כ 4000 לפנה"ס).. כמו כן התגלו במקום גם סימנים להתיישבות מאוחרת יותר מבחינה היסטורית מהתקופה העות'מנית.

אחד הממצאים המעניינים והקשורים ליהדות היא מערת מסתור שכפי הנראה נחפרה ע"י יהודים בתקופה הרומית. על – מנת להסתתר מפני הצבא הרומי.

 

 

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
ספסל בעינות שועין

תיאור המסלול

המסלול אינו ארוך המיוחד הוא בעל אופי קווי . הוא מתחיל בסופו של הכפר עין מאהל (סעו בעקבות התיאור בהוראות הגעה בפסקה הבאה). המסלול עצמו מונגש. לאחר הליכה קצרה מנקודת ההתחלה תגיעו לערוצו של נחל ברק בן אבינועם . אפשר להמשיך ישר לכיוון הר דבורה ויער בית קשת או לחלופין לפנות שמאלה ולהמשיך ללכת לאורכו של ערוץ נחל אבינועם.

מצורפת מפת המסלול:

מפת המסלול - עינות שועין

איך מגיעים ?

המקום הינו חדש ונפתח ממש  לאחרונה לציבור. הוא נמצא ליד יער בית קשת  וכדי להגיע אליו יש לנסוע ממחלף ציפורי כביש 79 לכיוון הכפר עין מאהל הנמצא לא הרחק מדבוריה..
בוויז : עיינות שועין עין מאהל.
תמונות : חנה  טיסר מהקבוצה מטיילים מכייפים ומשתפים.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עיינות שועין עין מאהל

מיקום במפה

דילוג לתוכן