עין דיבשה

 

 

עין תינה הוא אחד המעיינות המבוקשים והשווים ברמת הגולן , מעבר להיות מסלול רטוב ומרענן , תחילת מסלול קרובה לכביש הראשי.
עין תינה ועין דיבשה הם זוג מעיינות ומסלולי טיול משובחים באזור רמת הגולן. אחת האטרקציות כטיול טבע בצפון המיועדת בעיקר למשפחות עם ילדים. המאפשרת להתרענן במים קרירים בחום הלוהט של יולי אוגוסט 2 מעיינות אילו השוכנים זה לצד זה. ונמצאים במרחק נסיעה קצר ביותר. הראשון בוודאי מוכר למרביתכם עין תינה. רצף מעיינות קטנים, השוכנים ברמת הגולן. המספקים הנאה מרובה לקטנטנים ושקט נפשי להורים והשני עין דיבשה הקרוב אליו.

 עין תינה 

עין תינה הוא  מסלול  המשלב הליכה קצרה במעלה הנחל עד לתחנת קמח עתיקה. או לעצלים שביניכם בטן גב ליד בריכה קטנה עד גובה ברכיים וקצת יותר. עין תינה הוא מסלול פופולרי מאוד  בקרב משפחות עם ילדים מכמה סיבות : מסלול זה אינו דורש הליכה מרובה; המסלול נמצא על אם הדרך ומכאן יתרונו העצום על פני מסלולים מפרכים עם הליכה מרובה עד ההגעה למקור המים, כלומר נגישות גבוהה מאוד ;יש מקור מים רדודים המאפשר התרעננות מהירה; הסבך והצמחייה נותנים תחושה של מיני-גו'נגל -המאפשרים לקטנטנים להנות מדבר עד מאוד;תוואי שטח נוח להליכה.

עין  דיבשה

קצת פחות מוכר אמנם לרובכם, אך לטעמי יפה יותר מעין תינה, שמו עין דיבשה או בשמו הערבי עין דרבשייה, יתרון נוסף שלו, פחות עמוס מטיילים מאחר שהוא פחות מוכר למטייל העממי. עשינו את המסלול בקיץ, מדובר במסלול יפה להפליא ההליכה היא בתוך הנחל העשיר בחלוקי נחל בזלתיים, חלק מהמסלול דורש הליכה בתוך סבך. במהלך ההליכה ניתן לעצור לנוח ולהתרענן בבריכות קטנטנות מוצלות.

המסלול של עין דיבשה, מוצל בחלקו, רובו מישורי, אך בחלק העליון שלו הוא קשה במקצת ודורש הליכה בעלייה ובתוך סבך מאוד צפוף, דבר המקשה מאוד את ההליכה. אם זאת ניתן בהחלט להסתפק בהליכה עד הקטע המאפשר הליכה. למי שאינו חפץ בהליכה בתוך סבך יש אפשרות ללכת לאורך הנחל בשמש, זה אמנם חם יותר, אבל לפחות לא בתוך הסבך. במקום יש צינור מים עבה המאפשר שימוש במי הנחל להשקיה או שתיה, כפי הנראה לעין.

 

האם כניסה כרוכה בתשלום : לא. איך מגיעים לעין דיבשה :הזינו בוויז : "עין דבשה" ונווטו לנקודה, סעו להנאתכם בצומת גדות בכביש 91, פנו לכיוון צפון אל עבר כביש מספר  918, לאחר נסיעה של בערך 6 ק"מ לאחר סימון הקילומטר ה-24, מגיעים למפרץ חנייה קטן בשולי הדרך בצד שמאל חנו שם עיברו לצד השני שם מתחיל המסלול.

איך מגיעים לעין תינה:  בכביש 90 כאשר הגעתם לצומת מחניים פנו לכיוון מזרח  לכביש 91. לאחר נסיעה סבבה של כ- 7 ק"מ פנו שמאלה והתחברו עם כביש 918 ( גונן-גדות). לאחר כ 21 ק"מ לערך תבחינו בצידו הימני של הכביש שלט: "עין תינה"  חניון שלידו עצי איקליפטוס זה המקום להחנות הרכב ולהתחיל את המסלול הרגלי.
והכי פשוט בוויז : " עין תינה".למי מיועד :למטייל חובב מים ומעיינות ,האוהבים לטייל בצפון, משפחות עם ילדים, זוגות צעירים, זוגות בכלל. מסלולים בסביבה: עין אמפי, שמורת נחל דן, נחל להבות הבשן. פארק הירדן ; עין מימון

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עין תינה
דילוג לתוכן