Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

עין תינה

רקע

 

 

עין תינה הוא אחד המעיינות המבוקשים והשווים ברמת הגולן , מעבר להיותו מסלול רטוב ומרענן , תחילת המסלול שלו קרובה מאוד לכביש הראשי(כביש 918).
עין תינה ועין דיבשה הם זוג מעיינות ומסלולי טיול משובחים באזור רמת הגולן הסמוכות אחת לשנייה. אחת האטרקציות כטיול טבע בצפון המיועדת בעיקר למשפחות עם ילדים. המאפשרת להתרענן במים קרירים בחום הלוהט של יולי אוגוסט 2 מעיינות אילו השוכנים זה לצד זה. ונמצאים במרחק נסיעה קצר ביותר. הראשון בוודאי מוכר למרביתכם עין תינה. רצף מעיינות קטנים, השוכנים ברמת הגולן. המספקים הנאה מרובה לקטנטנים ושקט נפשי להורים והשני עין דיבשה הקרוב אליו.

 עין תינה

עין תינה הוא מסלול טוב המשלב הליכה קצרה במעלה הנחל. עד למפל המשפריץ מים בקצב מסחרר ומרענן עד כלות הנשמה. לעצלים שביניכם שרוצים בטן גב יש בתחילת המסלול בריכה קטנה עד גובה ברכיים וקצת יותר. עין תינה הוא מסלול פופולרי מאוד בקרב משפחות עם ילדים מכמה סיבות. מסלול זה אינו דורש הליכה מרובה כ 20 דקות לכל כיוון (הקלטה למטה של המסלול) ; המסלול נמצא על אם הדרך ומכאן יתרונו העצום על פני מסלולים מפרכים עם הליכה מרובה עד ההגעה למקור המים (הליכה של כ 12 דקות מאזור החנייה עד לבריכה של עין תינה) כלומר נגישות גבוהה מאוד ;יש מקור מים רדודים המאפשר התרעננות מהירה;  מסלול ההליכה עובר בתוך מים רדודים וחלקו אפילו בצל מה שמפחית משמעותית את עומס החום .הסבך והצמחייה נותנים תחושה של מיני-גו'נגל -המאפשרים לקטנטנים להנות מדבר עד מאוד.

המסלול מתחיל בתוך בריכת מים ועובר להליכה בתוך חלוקי נחל. יחשוב להביא נעלי הליכה או סנדלים מתאימים. בשולי המסלול יש מעקה מברזל שחלקו שבור. עד כאן ההליכה היא במים , קטע נחמד ומרענן. מפה המים זורמים מתחת לאבני הזלת ואינם נראים ,קטע קצר של הליכה בשמש שלאחריו עולים לתוך סבך צמחייה מוצל.  שם שוב רואים את שפיעת מי עין תינה. עד שמגיעים למפל ענק היוצא מצינור וזורם למטה בקצב מסחרר  ובצד ימין גם 2 צינורות עם קצב שפיעה צנוע יותר.

מסלול רטוב עין תינה

עין  דיבשה

עין דיבשה הוא מסלול רטוב בגולן קצת פחות מוכר אמנם לרובכם. אך לטעמי יפה לא פחות מעין תינה. שמו עין דיבשה או בשמו הערבי עין דרבשייה, יתרון נוסף שלו, פחות עמוס מטיילים מאחר שהוא פחות מוכר למטייל העממי. עשינו את המסלול בקיץ, מדובר במסלול יפה להפליא ההליכה היא בתוך הנחל העשיר בחלוקי נחל בזלתיים, חלק מהמסלול דורש הליכה בתוך סבך. במהלך ההליכה ניתן לעצור לנוח ולהתרענן בבריכות קטנטנות מוצלות.

המסלול של עין דיבשה, מוצל בחלקו, רובו מישורי, אך בחלק העליון שלו הוא קשה במקצת ודורש הליכה בעלייה ובתוך סבך מאוד צפוף, דבר המקשה מאוד את ההליכה. אם זאת ניתן בהחלט להסתפק בהליכה עד הקטע המאפשר הליכה. למי שאינו חפץ בהליכה בתוך סבך יש אפשרות ללכת לאורך הנחל בשמש, זה אמנם חם יותר, אבל לפחות לא בתוך הסבך. במקום יש צינור מים עבה המאפשר שימוש במי הנחל להשקיה או שתיה, כפי הנראה לעין.

עין דיבשה -רמת הגולן

איך מגיעים לעין דיבשה

הזינו בוויז : "עין דבשה" ונווטו לנקודה, סעו להנאתכם בצומת גדות בכביש 91, פנו לכיוון צפון אל עבר כביש מספר  918, לאחר נסיעה של בערך 6 ק"מ לאחר סימון הקילומטר ה-24, מגיעים למפרץ חנייה קטן בשולי הדרך בצד שמאל חנו שם עיברו לצד השני שם מתחיל המסלול.

איך מגיעים לעין תינה

בכביש 90 כאשר הגעתם לצומת מחניים פנו לכיוון מזרח  לכביש 91. לאחר נסיעה סבבה של כ- 7 ק"מ פנו שמאלה והתחברו עם כביש 918 ( גונן-גדות). לאחר כ 21 ק"מ לערך תבחינו בצידו הימני של הכביש שלט: "עין תינה"  חניון שלידו עצי איקליפטוס זה המקום להחנות הרכב ולהתחיל את המסלול הרגלי.

והכי פשוט בוויז : " עין תינה".למי מיועד :למטייל חובב מים ומעיינות ,האוהבים לטייל בצפון, משפחות עם ילדים, זוגות צעירים, זוגות בכלל.

המסלול בעין תינה

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלנו ?  נשמח שתפרגנו לנו.

היכנסו לחנות בקישור זה  : חנות .  והזמינו פריט/ים  של "בא לי לטייל".   דמי המשלוח עלינו…

עין תינה

מיקום במפה

דילוג לתוכן