חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

עין רמיאל

המלצה לטיול בצפון  הנחל שנברא בצלם האלוהים ? נחל יפהפה לעתים נדמה כי נלקח מתוך תמונות של היער השחור.ובכן עונת האביב, מפליאה מחדש ואין כמו טיול בצפון בעונה זו של השנה, אמנם בשאר החלקים בארץ הצבע הצהוב מתחיל לשלוט על חשבון הירוק, אבל פה בצפון הכללים קצת שונים כמויות המים עצומות משאירות רושם כאילו הירוק פה נצחי, בואו בהמוניכם לנחל פרוד.

רקע 

סיפור טיולנו מתרחש הרחק בגליל העליון ליד היישוב האמירים ,שוכן לו יישוב קצת פחות מוכר אבל קסום וייחודי ,מעבר לצימרים שבו, שזה קצת שגרתי, יש ביישוב הזה משהו מאוד מיוחד שלא ראיתי בשום מקום בצפון ובכלל בארץ – בתוך היישוב זורם לו נחל הנקרא "נחל שפר" המוכר יותר בשם נחל צלמון עליון ,מדובר על נחל הזורם בעצמה חזקה מאוד שלא מביישת את המכובדים בנחלים בארץ לנחל שני חלקים מרכזיים : הראשון הוא המקור:  עין רמיאל, השני מפלי פרוד -הנמצאים בין היישוב שפר ליישוב שפר. הנחל היפה הזה, מזכיר קצת את איטליה עם כפרים שבתוכם זורמים נחלים. בכניסה למושב שפר השוכן מול מושב אמירים, ניסע בהתאם לשילוט המורה על נחל שפר. נחנה את רכבנו, ובהתאם לשילוט נגיע לתחילת המסלול הרגלי.

המראה הראשוני מפתיע ביותר שומעים את שאון הנחל בעוצמה חזקה ושמתקרבים מבחינים בנחל הרווי במפלונים ובריכות קטנות, מסביב הכל יער עשיר בעצים (בעיקר אורן) שממש בתוך היער זורם הנחל אני אישית הלכתי קצת בתוך הנחל שזה חוויה מיוחדת ואח"כ בצידו האחר, באזור שהוא נהיה קצת יותר חזק .כפי שניתן לראות בתמונות המסלול מיוחד מאוד וייחודי , התחושה מזכירה טיול באירופה לפחות לטעמי . למטייל בצפון הארץ שלנו, מדובר על התאהבות ממבט ראשון. שימו לב במהלך החורף סביר להניח שלא תראו פה מים, כי לאחר הקיץ האדמה יבשה וכל המים נספגים באדמה, צריך להגיע לכאן לקראת מרץ-אפריל בהנחה שהיה חורף גשום , ואז תזכו למראות המופלאים הללו לזרימה שופעת.

 

מידע כללי

הכניסה למקום אינה כרוכה בתשלום אך אינה נגישה. שימו לב הזרימה בנחל היא רק לאחר גשמים מרובים או לקראת האביב שהאדמה רוויה במים אם תגיעו בתחילת החורף לאחר הגשמים הראשונים סביר להניח שהנחל יהיה יבש זאת מהסיבה שמקורות שואבת את המים מעין רמיאל והנחל מרבית ימות השנה אינו זורם , רק בחורף טוב שהזרימה חזקה עודפי הגשם זורמים בנחל ומזינים יפה את מפלי פרוד. למי שמעוניין ניתן לעלות עם הרכב לחלק העליון של מושב שפר שם נמצאת בריכת המים אשר מזינה את נחל צלמון שם המעיין "עין רמיאל בריכה מלבנית בגודל 6*8 מטרים.

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מפלי פרוד
דילוג לתוכן