Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

עין רזיאל

עין רזיאל הוא מעיין פחות מוכר לציבור המטיילים על שום כך שהוא נסתר מהעין וגם אין אליו כל שילוט המסייע להגיע.

תיאור המעיין

בהרי ירושלים ישנם מעיינות שכבה רבים וגם ניקבות יפות ונסתרות, מסתבר שלא כל המעיינות מוכרים לקהל הישראלי (וטוב שכך) אחד מהם הוא עין רזיאל – מעיין יפהפה הנמצא סמוך למושב רמת רזיאל. הסביבה הפסטורלית טובלת בירוק, המים בורקים ונוצצים ושמגיעים שומעים רק את כל פכפוך מי הנביעה הזורמת היישר אל שתי הבריכות הסמוכות אחת לשנייה מתוך צינור ברזל המגיח מתוך מבנה אבן עתיק. אמנם מדובר בבריכות קטנות יחסית בהשוואה למעיינות באזור ירושלים כגון: עין לבן, אבל עדיין אפשר להנות ממנת רענון הגונה וטובה במהלך טיול בהרי ירושלים ובאזור.

DSC07610

גודלן של הבריכות: הראשונה הצמודה לצינור הנביעה של עין רזיאל מוערך בכ -1.5*1.5 מטרים ועומק של כחצי מטר,מה שכן אפשר לשבת בניחותא בתוך הבריכה זוגות או בודדים (לטעמי פחות מתאים למשפחות עם ילדים) ולהנות מהאווירה של אינטימיות ושקט בחסות עצים עבותים שמסוככים על בריכות המעיין ומצילות אותו מהשמש היוקדת.הבריכה השנייה שמקבלת את המים בתוכה מהבריכה הראשונה , קצת יותר עמוקה (בערך כמטר ) וגם קצת יותר רחבה.

סמוך לשתי הבריכות יש שולחן פלסטיק מאולתר שמישהו הניח שם, לדעתי מתאים יותר לילדים ופחות למבוגרים (שוב הכל עניין של גודל..) בחלק התחתון בכניסה לבריכות יש שולחן פיקניק (שולחן קק”ל כזה) שגם הוא מוצל – והוא גם לא נמצא סמוך מדי למעיין. מומלץ בחום להביא לכאן פק”ל קפה או ארוחת בוקר ולפתוח את היום שלכם בצילו של עין רזיאל.

DSC07614

תיאור המסלול

הדרך המובילה לעין רזיאל אינה מוצלת בכלל ואורכת כ 15 דקות לערך מאזור הלולים של מושב רמת רזיאל, כפי שציינתי אין שום שילוט למקום אז שאלת המיליון דולר, איך מגיעים לעין רזיאל: יש לנסוע על כביש 395 שהוא מעיין ציר המעיינות שבהרי ירושלים, כביש זה מתחיל מכביש 38 (אזור בית שמש )ומסתיים בכנסיית יוחנן בעין כרם. סמוך למושב רמת רזיאל יש כיכר המובילה למושב כסלון נפנה בה לכיוון מתחם הלולים, אחרי כ- 300 מטרים לערך במורד הדרך ללולים, נזהה את מבנה הלולים סמוך אליו יש מעין מפרץ חנייה קטן המוגדר עם חבל, אפשר להחנות כאן וממש ממול לאזור זה תבחינו במחסום – זו הדרך לעין רזיאל. (אפשרות לחנייה קצת טובה יותר במורד הדרך מתחת לאזור הלולים תבחינו בחניית עפר) .

לכו על השביל לאחר המחסום , בתקופה זו הכל מסביב קוצים אז שימו לב לא להישרט וכמובן לא לרדת מאם הדרך,לאחר כ -300 מטרים לערך תגיעו להתפצלות , המשיכו בה ישר. לכו עוד כ -200 מטרים ואז תבחינו בגפנים ובעץ תאנה גדול(אזור מאוד מוצל מעיין בוסתן) חלפו על פני הבוסתן כמה עשרות מטרים שיוצאים מהאזור המוצל לאזור השמשי פנו שמאלה ולמטה שם תפגשו את הבריכות החלומיות של עין רזיאל עם פינת “שאנטי” לידן.

טיול בהרי ירושלים

המעיין נקרא על שמו של שמו של מפקד האצ”ל ז”ל – דוד רזיאל במלחמת העולם הראשונה. הכניסה למקום ללא תשלום,

למי מתאים

מתאים בעיקר לבודדים וזוגות ולמשפחות מצומצמות, המסלול אינו נגיש, ואין סימון שבילים. מבחינת רמת קושי :קל.

הוראות הגעה

המסלול מופיע גם בעמוד ענן – שימו לב להבחנה המקום נקרא “עין רזיאל צפוני”. לשימושכם קישור בוויז :הוראות הגעה עין רזיאל.

היכן אפשר לטייל בסביבה  :

נחל יתלה ; עין קובי ; עין הטייסים ; עינות בוקר ; עין חנדק; עין כיסלון

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

https://www.waze.com/he/livemap/directions?latlng=31.777675%2C35.06675&navigate=yes

מיקום במפה

דילוג לתוכן