לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

מעיין האהבה

רקע

עין פלוטית הוא מעיין באזור היישוב נאות הכיכר בואך סדום. בכביש המוביל למושב נאות הכיכר תגלו לפתע 2 דקלים בשולי הדרך בצד שמאל. אם תעצרו לצדם באזור חנייה שהוא למעשה שטח עפר הצופה לכיוון מזרח לעבר הרי מואב האדמדמים וירדן ותלכו בשביל שחלקו עשוי דק-עץ תגיעו הישר לבריכת עין פלוטית שזכה לכינוי "מעיין אהבה" או "המעיין הנסתר". הבריכה בצורת ביצה, היא אמנם קטנה, אך צבעה הכחול- טורקיז מרהיב עין ומפתה מאוד להיכנס ולהתרחץ, דפנות הבריכה הן אדמה קשה והיא אינה מבוטנת , מה שמלמד שהיא טבעית ולא נוצרה ע"י בני אדם כמו מרבית בריכות המעיין בארץ. למען האמת עין פלוטית היא חלק ממערכת מעיינות העתק  אשר נוצרו בעקבות שבר גיאולוגי.

מעיין אהבה - עין פלוטית

המעיינות באזור נובעים לאורכו של כביש הגישה לעין תמר ונאות הכיכר 2 מושבים המזוהים עם תחילתו של אזור סדום  ונמצאים למרגלותיו של מצוק סלעי החוואר העצום הנמצא בכיכר סדום .המים המליחים של עין פלוטית זורמים מהווים בית גיודול מופלא ייחודי ומופלא לבעלי חיים כגון :שועל, חזיר בר, קרקל, דורבן , בעלי כנף רבים שבאים לפה לביקור בעונות המעבר וגם צמחייה רבה שנשענת על העושר הביולוגי של סביבה זו. מקום זו הוא מפלט מהחום הנורא  ולהתרעננות בדרך לאילת או לטיולים באזור הערבה או בתפר בין הנגב לערבה כגון: גב פרס.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
מעיין בין דקלים -מעיין האהבה

קבוצת הדקלים המאוגדת יחדיו ושזורה בלב המעיין כמו זר פרחים באגרטל מושלם ויפה , ונותנת למעיין מחסה וצל , המעיין ראוי לרחצה אך מימיו אינם ראויים לשתייה, המקום קטן ואינו ראוי לביקור של רבים בו זמנית, יש מעליו פינת ישיבה חביבה , המעיין אינו עמוק מאוד .אל המעיין אין כמעט הליכה המרחק מהרכב נורא קצר והוא עובר בירידה קלה דרך מדרגות עץ לרחבת דק שמשמאלה נמצאת הבריכה. משום מה בעין פלוטית יש הרבה זבובים בעיקר בחודשי הקיץ אך גם במהלך השנה ,קצת מטריד אבל נסבל.

 

מעיין כחול -עין פלוטית

איך מגיעים לעין פלוטית:

בוויז : "עין פלוטית המעיין הנסתר". סעו בכביש סדום מערד (כביש מס' 31) לכיוון נווה זוהר ואל  ים המלח, פנו ימינה אל כביש 90 , המשיכו עם הכביש דרומה עד שתגיעו לשלט המורה שמאלה לנאות הכיכר פנו בו שמאלה , המשיכו בנסיעה בכביש אזורי צר עד שלאחר כ 2 ק"מ לערך תבחינו בצד שמאל בקבוצת דקלים פנו בזהירות לכיוונם אל חניית העפר  שם נמצא המעיין.

היכן ניתן לטייל בסביבה :

נחל פרסמעיינות חמים עין קדםעין בוקק ; נחל דוד ; נחל ערוגות ; נחל אוג ; הר סדום – נחל פרצים ; הר מסור – נחל מסור ; הקניון הלבן

 

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ין פלוטית המעיין הנסתר

מיקום במפה

דילוג לתוכן