עין פיק ברמת הגולן

רקע

טבע במלוא עוצמתו חבוי בחלקה הדרומי של רמת הגולן. עין פיק הוא אחד מהם. המעיין דומה לאמבטיה מוצלת המשקיפה לנוף מרהיב ובסמוך ישנה נביעה צלולה ונקייה המזינה אותו.

אזור דרום רמת הגולן

בדרום רמת הגולן אינספור מעיינות. חלקם מוצלים, חלקם חשופים לשמש, חלקם קטנים, חלקים גדולים, חלקים רדודים, חלקם עמוקים, חלקם צלולים, חלקם עכורים. אך על דבר אחד עין עוררין או מחלוקת.  הנופים הנשקפים מכל אחד מהמעיינות השוכנים בחבל ארץ מיוחד זה הם  מבחינתי קפיצה קטנה לחו”ל אל ארץ הנופים הפראים של דרום רמת הגולן. אחד היפים מבינהם הוא עין פיק.

פארק – הכפר הסורי פיק

בדרום רמת הגולן, הוכשר פארק יפהפה על רקע ערוץ נחל עין גב. הפארק  מונגש בחלקו. עם שבילים המובילים את המטייל ישירות ממגרש החנייה. היישר אל שרידיו של הכפר הסורי פיק – כפר אשר חלש על דרום רמת הגולן ומשקיף על הכנרת. בחורבות הכפר ניתן למצוא מבני אבן שכפי הנראה שימשו את התושבים שחיו פה עד שנת 1967. המועד בו החלה מלחמת ששת הימים אז הכפר ננטש ע”י יושביו.

ניתן להתבונן מקרוב בשרידי הבתים של הכפר. ולהגיע באמצעות מדרגות ומעקות עד לפתחן. לאחר שנהנו מהנוף והתרשמנו משרידי הכפר ירדנו במדרגות אבן אל עבר עין פיק.לאחר הליכה לצד עצי תאנה ופטל שכידוע הם צמחים חובבי מים ועל כן קבעו את משכנם הקבוע. עין פיק נמצא לא הרחק מעין איה ולכן מומלץ לשלב בינהם.

תצפית מעיין פיק

תיאור המסלול לעין פיק

לאחר הליכה לא ארוכה במורד המדרגות המפותלות ובתנאי צל שהם אופטימליים לכל מטייל באשר הוא.בייחוד עם באתם פה עם תינוקות או פעוטות שכידוע קצב ההתאיידות שלהם הרבה יותר גבוה משלנו, פגשנו במעיין מקסים שנמצא ממש מתחת לעץ תאנה ענקי שמצל על כל המעיין ולא מותיר ולו לחלק קטן מציפורני השמש האכזריות לגעת בו.

פאות בריכת עין פיק תוחמות אותה באבן. הבריכה אמנם אינה גדולה אבל עמוקה ומאפשרת התרעננות קומפלט לכל רמ”ח האיברים. אחד הדברים המעניינים ומעוררי התפעלות הם מדרגות אשר המים השקופים זורמים עליהם ויוצרים מעיין מפלים מיניאטוריים.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
שרידי הכפר הסורי פיק

הדבר המרשים ביותר שעורר בי התפעמות זה נביעת המים של המעיין שנמצאת לא הרחק ממנו , המים זורמים על גבי הסלעים והשרכים שעליהם ויוצרים מזרקות מים בתוך מערה קטנה, משם הם מתנקזים בבריכה מלבנית קטנה – רמת הצלילות של המים מרשימה  ולא ניתנת לתיאור.

עין פיק אמנם קטן ואינו יכול להכיל יותר מ -4 אנשים לעניות דעתי. אבל בכל זאת מים כאילו נקיים לא ראיתי מזמן בשמורת טבע. סלעי הבזלת מפוסלים בצורות שונות שנותנות למקום אנרגיה שקשה להעביר דרך התמונות.
גם האזור המוצל ע”י צמחיית עד שמתעלמת, תודות למים, מקיומה של השמש החודרת לכל מקום בעולם – מפתיע מאוד.

עין פיק

מידע כללי

הכניסה לפארק ולמעיין פיק היא חינם, גם החנייה היא חינם. נגישות חלקית (לא עד למעיין אלא רק עד לאזור הכפר).

איך מגיעים למקום :

בוויז : עין פיק. בכביש 92 (העובר במקביל לצד המזרחי של הכנרת) עלו  על כביש 789 לכיוון דרום רמת הגולן  סעו עד סוף הכביש, (בדרך תעברו על פני היישובים גבעת יואב, בני יהודה, נאות גולן ואפיק אשר יהיו מימינכם.)תפנו ימינה לכיוון 98 לאחר נסיעה של כקילומטר תראו דרך עפר המובילה לחנייה עם שילוט על כפר פיק פנו אליה ימינה.

מה לראות עוד בסביבה

שמורת טבע גמלא ; עין אניעםעין תינה – עין דיבשה ; חניון נטור – בג'וריה ; מצפה סוסיתא

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עין פיק

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן