חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

טבע במלוא עוצמתו, מעיין שהוא אמבטיה מוצלת המשקיפה לנוף מרהיב ובסמוך נביעה המזינה אותו.

אזור דרום רמת הגולן

בדרום רמת הגולן אינספור מעיינות, חלקם מוצלים – חלקם חשופים לשמש, חלקם קטנים – חלקים גדולים , חלקים רדודים – חלקם עמוקים, חלקם צלולים – חלקם עכורים. אך על דבר אחד עין עוררין או מחלוקת,  הנופים הנשקפים מכל אחד מהמעיינות השוכנים בחבל ארץ מיוחד זה הם  מבחינתי קפיצה קטנה לחו”ל אל ארץ הנופים הפראים של רמת הגולן.

פארק – הכפר הסורי פיק

בדרום רמת הגולן, הוכשר פארק יפהפה על רקע ערוץ נחל עין גב. הפארק  מונגש בחלקו, עם שבילים המובילים את המטייל ישירות ממגרש החנייה, אשר בסמוך לפארק, אל שרידיו של הכפר הסורי פיק – כפר אשר חלש על דרום רמת הגולן ומשקיף על הכנרת. בחורבות הכפר ניתן למצוא מבני אבן שכפי הנראה שימשו את התושבים שחיו פה עד שנת 1967 – המועד בו החלה מלחמת ששת הימים אז הכפר ננטש ע”י יושביו.

ניתן להתבונן מקרוב בשרידי הבתים של הכפר ולהגיע באמצעות מדרגות ומעקות עד לפתחן. לאחר שנהנו מהנוף והתרשמנו משרידי הכפר ירדנו במדרגות אבן אל עבר מעיין  פיק – לאחר הליכה לצד עצי תאנה ופטל שכידוע הם צמחים חובבי מים ועל כן קבעו את משכנם הקבוע.

תיאור המסלול

לאחר הליכה לא ארוכה במורד המדרכות המפותלות ובתנאי צל שהם אופטימליים לכל מטייל באשר הוא , בייחוד עם באתם פה עם תינוקות או פעוטות שכידוע קצב ההתאיידות שלהם הרבה יותר גבוה משלנו, פגשנו במעיין שנמצא ממש מתחת לעץ תאנה ענקי שמצל על כל המעיין ולא מותיר ולו חלק קטן לציפורני השמש האכזריות.

פאות הבריכה תוחמות אותה באבן. הבריכה אמנם אינה גדולה אבל עמוקה ומאפשרת התרעננות קומפלט לכל רמ”ח האיברים. אחד הדברים המעניינים ומעוררי התפעלות הם מדרגות אשר המים השקופים זורמים עליהם ויוצרים מעיין מפלים מיניאטוריים.

הדבר המרשים ביותר שעורר בי התפעמות זה נביעת המים של המעיין שנמצאת לא הרחק מהמעיין, המים זורמים על גבי הסלעים והשרכים שעליהם ויוצרים מזרקות מים בתוך מערה קטנה, משם הם מתנקזים בבריכה מלבנית קטנה – רמת הצלילות של המים זה דבר שלא ניתן לתיאור.

המקום המהמם הזה אמנם קטן, אבל בכל זאת מים כאילו נקיים לא ראיתי מזמן בשמורת טבע וביננו גם בבית שלכם המים אינם כאלה זכים וטהורים. סלעי הבזלת מפוסלים בצורות שונות שנותנות למקום אנרגיה שקשה להעביר דרך התמונות.
גם האזור המוצל ע”י צמחיית עד שמתעלמת, תודות למים, מקיומה של השמש החודרת לכל מקום בעולם – מפתיע מאוד.

מידע כללי

הכניסה לפארק ולמעיין חינם, גם החנייה היא חינם. נגישות חלקית (לא עד למעיין אלא רק עד לאזור הכפר).איך מגיעים : בוויז : עין פיק. בכביש 92 (העובר במקביל לצד המזרחי של הכנרת) עלו  על כביש 789 לכיוון דרום רמת הגולן  סעו עד סוף הכביש, (בדרך תעברו על פני היישובים גבעת יואב, בני יהודה, נאות גולן ואפיק אשר יהיו מימינכם.)תפנו ימינה לכיוון 98 לאחר נסיעה של כקילומטר תראו דרך עפר המובילה לחנייה עם שילוט על כפר פיק פנו אליה ימינה. תאריך ביקור:19/08/2019

מה לראות עוד בסביבה

שמורת טבע גמלא ; עין אניעםעין תינה – עין דיבשה

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אגמון מרקט
דילוג לתוכן