חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

עין פחורה -קצרין

מתחת לתאנה מרשימה וגדולת זרועות, כמו תמנון ענקי, חבוי לו מעיין אשר בעבר הרחוק פקדו אותו  התושבים של הכפר פחורה ושל קצרין העתיקה כדי לנוח ולהירגע על שפתו של המעיין. כיום מתאים המקום לזוגות או לבודדים, המעוניינים לשבת בשקט עם הרגליים במים, להאזין לפכפוך המים. אם תשבו בשקט ליד בריכת עין פח'ורה תשמעו את מלמולי המילים של תושבי הכפר הנטוש הערבי , פח'ורה ואת רשרוש האבנים במחרוזות שהם ממוללים בידיהם . עלי התאנה הנושרים בשלכת עוטפים את האדמה בשמיכת עלים שמעניקה לה כסות ושומרת לה על הלחות , מה שמאפשר לצמחייה רבה לגדול בסביבה ולבעלי חיים להגיע לכאן.

עין פחורה -קצרין

תיאור המסלול : עין פח'ורה נמצא בתבורו של הגולן בדרך לעיר קצרין , רק במרחק הליכה של כ-500 מטר מהרכב, משהו כמו  10 דקות הליכה בסבבה והנה הגעתם לנירוונה של החיים , בריכה עגולה וצלולה מוקפת בסלעים בזלתיים בצבע אפור רך , הבריכה עגולה וקוטרה כ 3 מטרים לערך יש מים בבריכה כל ימות השנה ועומקן כ -40 ס"מ. במקום יש שתי בריכות הראשונה בריכת שכשוך ובהמשך הדרך בריכה קטנה יותר אך גם איננה עמוקה. בגדול המקום מיועד יותר לשכשוך ופחות לרחצה בגלל שהמים אינם עמוקים . זהו אחד המקומות היחידים בגולן שבאמת מעורר שלווה , גם בגלל שאינו מוכר כמעט וגם כי הוא משרה אווירת בדידות ,שלווה ושקט מופתיים. לצידן של הבריכות זורם נחל קטן המרווה את צימאונן של שיחי הפטל שגדלים כאן. במקום אין שולחנות או מקומות ישיבה וגם אין פחים אז נא שימרו על ניקיון המקום.

הבריכה בעין פאחורה

איך להגיע :מכביש 91 המחבר בין הגליל העליון (מטולה) לבין רמת הגולן (קצרין) פנו בצומת נשוט  לכיוון העיר קצרין לכביש מס' 9088 , בצומת קצרין צפון המשיכו ישר עד סוף העיר , עד שתבחינו בצד הכביש רחבת עפר עם שער בקר,  היכנסו ימינה , חנו את רכביכם ליד שער הבקר פיתחו את השער וסגרו אחריכם , היכנסו לשביל  העפר, לכו בהתעקלות עם השביל שמאלה עד שתגיעו לחורשה עם עצי איקליפטוס ופלגי מים מעליהם נמצא עץ תאנה המעיין בדיוק מתחתיו..

קרדיט התמונות : אלוירה גלבוע

נא שימרו על הניקיון.

עין פחורה -רמת הגולן

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קצרין צפון
דילוג לתוכן