חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

עין עלמין

בריכה ענקית בצורה מלבנית מוצלת לחלוטין על- ידי עצי איקליפטוס רמים, זוהי בריכת הקצינים עין עלמין.

תיאור המעיין

המים נראים אמנם בצבע כהה – אפור בגלל עצי האיקליפטוס אשר מצלים עליהם, אך שנכנסים פנימה מרגישים מיד כמה הם צוננים, נקיים ויפים. במקור הבריכה שימשה את הקצינים הסורים עת ששלטו באזור זה לפני שהאזור נכבש ע”י חיילי צה”ל בשנת 1967.סורים כבר אין פה אבל מים זורמים ובריכה מרשימה מחופה בסלעים מסותתים הופכים אותה לבריכת שחייה מהמעלה הראשונה ולאחת מבריכות הקצינים האטרקטיביות שיש באזור רמת הגולן.

צינור גדול מזרים מים רבים אל תוך הבריכה ודואג שתהיה כל הזמן מלאה, שהמים עולים על גדותם הם זורמים החוצה מפינה צדדית אל עבר החורשה שם דרך מפלון המים חוצים את השביל עפר. מי המעיין זורמים בעוצמה חזקה ונחשו מה ? זה קורה כל ימות השנה.

סביבת המעיין

סמוך לבריכה ישנו ספסל עץ שניתן לשבת ולאכול לצד המעיין. או סתם לנוח ולצבור כוחות להמשך הטיול שלכם בצפון.
עין עלמין נמצאת צמוד לצומת בית המכס ואליה מגיעים בדרך עפר , ההליכה מהרכב למעיין היא קצרה מאוד ואורכת כ -דקות לערך – מדובר בהליכה של כ- 50 מטרים.

הצמחייה סביב ירוקה ועוטפת את המעיין כמו שמלת מלמלה- מעיין זה אידאלי לימות הקיץ החמים להתרעננות אחרי או לפני מסלול הליכה ארוך. השתקפות האיקליפטוסים על המים יחד עם הצבע הבזלתי מסביב מקנה למקום שיק של טבע פראי בלב הגולן.

איך מגיעים לעין עלמין

בwaze : עין עלמין. למי שאין יש לנסוע על כביש 888 מכיוון פארק הירדן צפונה אל כביש 91.קצת לפני הצומת תבחינו בצד שמאל בדרך עפר צדדית רדו אליה המשיכו בירידה חנו את רכבכם באחת הפינות ולכו ברגל עד אשר תגיעו למעיין.
22/07/2019

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עין עלמין ברכת הקצינים
דילוג לתוכן