Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

עין עוז ליד שילה

עין עוז הינו מעיין באזור בנימין (בדרום השומרון) הנמצא סמוך ליישובים עלי ושילה. במוקד המקום 2 בריכות מים הניזונות מן הנביעה. הראשונה, בריכה עגולה וגדולה מאוד בעלת קוטר של כ- 5 מטרים. שעומקה הוא כ- 2 מטרים ורבים מהמבקרים בה מנצלים את עומקה הרב כדי לנתר אל תוכה מתוך סלע הגבוה הצמוד לשוליה. בצידי הבריכה יש מעקות אחיזה השקועים בשפת הבריכה בגובה פני המים.הבריכה השנייה, הצמודה לראשונה, כן עגולה, רק רדודה יותר וקטנה יותר בגודלה. עומקה כחצי מטר לערך והיא מיועדת לפעוטות.

בימי שישי בתקופת הקיץ החמה, פוקדים את המקום רוחצים ונופשים רבים. סביב מוקדי המים ישנם עצי תאנה ועצי תות. המעניקים צל בפינות חמד עם שולחנות וספסלי עץ.

עין עוז קרוי על שם הראל עוז בן נון ז"ל בן יישוב יצהר שבשומרון. אשר נרצח בשנת 1998. בשעה בה עמד על משמרו במשימת אבטחה שוטפת של היישוב. לעין עוז שם נוסף, עין מוחייבר. והוא נמצא טופוגרפית סמוך לנחל שילה, הזורם בתוך ואדי מוסא. לא הרחק מגבעת הרוא"ה שביישוב עלי. זהו אחד המעיינות מעבר לקו הירוק שאהובים מאוד על משפחות עם ילדים בעיקר על תושבי יהודה ושומרון.

מעל הבריכה הגדולה ניתן לראות פתח של מערה, זוהי למעשה הניקבה ממנה נובעים מי המעיין המזינים את 2 הבריכות שבעין עוז. למעוניינים לשלב טיו , בצד ימין ישנו שביל הליכה עם שילוט "מערת המתלול" זהו מסלול שעוקף את ההר למרגלותיו נמצא המעיין. חשוב להצטייד בנשק ובמים לפני ההליכה. מתחת לעץ רענן סמוך לבריכה הגדולה תמצאו תיבה כחולה, זוהי תיבת קפה, לרווחת הנופשים במקום, שהוצבה במקום לזיכרו של נועם רז ז"ל , תושב בנימין, ולוחם הימ"ם אשר נפל בפעילות מבצעית בג'נין.

עין עוז - ליד עלי

סביב המעיין נמצאו ממצאים ארכיאולוגיים המלמדים על התיישבות חקלאית שהתפתחה סביב מקור מים זה, למשל התגלו :בורות מים, כבשני סיד ומערות. עין עוז נמצא בשטח עם רגישות ביטחונית , את המקום אמנם מאבטחים שני חיילי צה"ל בסופיש ושבוע וחגים. אך אם זאת יש להביא בחשבון שהדרכים לכאן, עוברות בכבישים בהם נוסעים לא מעט פלסטינים. ולכן מומלץ להגיע עם מלווה חמוש, או עם נשק אישי, או להגיע בקבוצה ולא לבד.חשוב לשמור על הניקיון המקום!!

תודה לאלעד מנצור שליווה אותי בביקורי במעיין זה.

עין עוז - מעיין בשומרון

איך מגיעים

בוויז: "עין עוז".

אם הגעתם מכיוון גוש דן , עליכם לעלות על כביש מספר 5 ולנסוע איתו מזרחה עד שתגיעו לחיבור שלו עם כביש מספר 505 שיביא אתכם לצומת תפוח.

בצומת זו פנו ימינה לעבר כביש 60 ועיברו על פני היישובים : רחלים וסאוייה.

לפני תחנת דלק סונול עלי, אתם תראו פניה ימינה ושילוט חום : "עין עוז". זוהי דרך עפר שכוללת קטע קצר של נסיעה, כ 5 דקות לערך,  במהלכו יש מהמורה גדולה , אבל גם רכב פרטי יכול לעבור אותה בזהירות ויתר תשומת לב. בסוף תגיעו לחניית עפר קטנה יחסית. מעלייה יש שביל המוביל לשתי הבריכות.

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עין עוז

מיקום במפה

דילוג לתוכן