חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

נווה מדבר קסום ליד מדרשת דוד בן-גוריון עין עבדת שמורת טבע צבועה בחום של ההרים וירוק של המים. העילית של מעיינות בנגב, עין עבדת היא אחת מפנינות הנגב, אשר טומנת בחובה , מסלולי הליכה מהנים, גבי מים במהלך כל השנה, נופים מדבריים טיפוסיים מרהיבי עין, בעלי חיים האופייניים למדבר עם מקורות מים בקרבתם כגון: יעלים, שפני סלע, עופות דורסים כמו בז הצוקים. בגלל האטרקציות הרבות שמשלב מסלול זה הוא מאוד פופולרי ומומלץ בתור, טיול עם ילדים בנגב, אמנם מדובר במסלול טיול שבחגי ישראל עמוס לעייפה, אך עדיין אם הגעתם למקום מומלץ בחום לשלב טיול זה עם מדרשת בן גוריון , השוכן בקרבת מקום והמלצה שהיא נכונה לגבי כלל השמורות, להגיע מוקדם !!!

קצת על המקום, עין עבדת היא שמורת טבע הנמצאת בהר הנגב, בה מעיין נובע כל השנה, שמקורותיו 3 ק”מ מערבית לשדה בוקר ,המעיין נובע מנחל עובדת שהוא אחד מיובליו של נחל צין, מדובר למעשה על מעיין שכבה ממי גשמים שנכנסו אל מתחת לאדמה, עד שהם מבצבצים החוצה אל מחוץ לאדמה במקומות בהם שכבת הקרקע אינה אטומה. לא הרחק מכאן נמצא עין עקב שגם כן זורם כל ימות השנה

 

מעבר לכך שיש מפלי מים מרהיבים הנשפכים לבריכה שעומקה כ 8 מטר. נחל עבדת יוצר בשמורה קניון צר המתחתר בסלע הקרטון הלבן הרך ויוצר בו מעיין מסלולים בצורת קצפת. אם המקום מאוד עמוס ואינכם רוצים להיכנס לתוך השמורה בה החניון קטן (ראו הוזהרתם)ניתן, ללא כל תשלום, כ 300 מטר לפני שער הכניסה של השמורה להחנות את הרכב בחניון רחב יותר, הנמצא שם, ולשכשך את הרגליים בבריכות שכשוך שנוצרו מגשמי החורף (בעיקר באביב).קצת לגבי המסלול, נוח מאוד להליכה אינו ארוך מדי, כשעה שעתיים בהתאם לקצב ההליכה. אז הנה לכם עוד המלצה רטובה ליום חם לטיולים בדרום.

לסיכום עין עבדת, לטעמי טיול גורמה מבין מבחר טיולים בדרום הקיימים – מסלול יפה המשלב ,בעלי חיים, מים, נוף הררי,צומח מתאים לכל המשפחה מומלץ בעיקר להגיע בתקופת האביב, עת המים טרם יבשו בגבים.
הכניסה לשמורה כרוכה בתשלום.

הוראות הגעה: ניסע בכביש מס’ 40 (זה הכביש המוביל מבאר שבע למצפה רמון) ונפנה לכיוון מדרשת שדה בוקר – שם יש כניסה תחתונה לתוך השמורה ניתן גם לרדת דרומה כ 5 ק”מ ולהיכנס מהכניסה העילית של שמורת עין עבדת.הוראות הגעה לעין עבדת: בוויז “עין עבדת- חניון עין עבדת”. שימו לב לא להתבלבל יש את גן לאומי עבדת שזה משהו אחר מדובר בעיר נבטית קדומה ולא במסלול המתואר פה..השמורה מנוהלת ע”י רשות הטבע והגנים. מה בסביבה: גן לאומי עבדתמכתש רמוןהר גמל.

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חניון עין עבדת
דילוג לתוכן