חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

עין מקלף

על עין מקלף סביר מאוד להניח שלא שמעתם – מדובר על מעיין נסתר בהרי ירושלים עם ניקבה ופינת ישיבה לצידו.
בירושלים כידוע מעיינות רבים ומרובים , אחד המעיינות שמעבר להיותו חבוי מהעין הוא נמצא בנקודה מאוד מעניינת מתחת לכביש מספר 1, זהו מעיין אמנם קטן אך בצבע כחלחל, אשר כל סביבתו משתקפת ממש כמו ראי ,שערות שלומית שהוא צמח מאוד נפוץ באזור הרי ירושלים משתרך לו וגדל בדפנות בריכת המעיין המחופה אבן עם ירוקת.

 

סביבת המעיין מוצלת היטב וסמוך אליה יש מערה שהיא למעשה הניקבה אשר מזינה את המעיין , כפי שניתן מצוא במעיינות רבים בירושלים כגון: עין איתמר ; הליפתא ; עין ספיר ועוד. אם זאת למרות היותה ניקבת מים גבוהה שלא דורשת התכופפות בעת הכניסה אליה, בניגוד לניקבות האחרות שציינתי לעיל, זו אינה מזמינה כלל וכלל, הכניסה אליה עוטה כורי עכביש רבים הפזורים לאורך הקירות , וגם העובש שולט כאן בהינתן סביבה לחה קבועה. מעיין מקלף נקרא על שמו של רמטכ”ל צה”ל – מרדכי מקלף אשר מתגורר ביישוב מוצא שנמצא מעל המעיין.

הגישה לעין מקלף עוברת ממש סמוך ומתחת ליישוב מוצא , כדי להגיע לכאן עליכם להחנות את הרכב שלכם בנקודה הזו בוויז : נקודת התחלה מסלול עין מקלף. הנמצאת מתחת למחלף של מוצא, ולהשתלב בשביל הליכה צר עם סימון השבילים הכחול, לכו בדרך שאינה מוצלת כ -10 דקות לערך, בדרך תעברו גם על תוואי שביל אופניים, המוביל לפארק עמק הארזים, לאחר שתעברו שדרת שיחי פטל תבחינו במעיין קטן ולידו עץ מייש גבה קומה זהו עין מקלף. יש לשמור על הניקיון כי אין שירותי פינוי אשפה במקום. הכניסה חינם. אין מגבלת שעות. השביל למעיין חשוף לשמש לכן יש להצטייד בקרם הגנה כובע ומים.

מה באזור : עין נקופה ;עין מבשר. תודה לליאת מטס על העזרה במציאת המעיין.

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

https://www.waze.com/he/livemap/directions?navigate=yes&latlng=31.794884%2C35.167086&utm_expid=.KK1RTwPqS-qZm6T6gtvv1A.0&utm_referrer=
דילוג לתוכן