חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

עין מודע

עין מודע הוא מעיין הנמצא בתוך עמק המעיינות, זהו מעיין עם גישה מאוד נוחה לבריכת הרחצה  בעומק של כמטר וחצי עם קרקעית שטוחה בעלת חלוקי נחל. הבריכה מבוטנת היטב מכל עבריה וכן היא רחבה וגדולה מה שמאפשר למספר גדול של רוחצים לשהות בתוכה בו זמנית.  כמו בשאר המעיינות : עין מגדל ועין חומה, נחל הקיבוצים , נחל שוקק , עין שוקק  – הוסדר הפארק כולו הקרוי כיום "פארק המעיינות " והגישה עם הרכב איננה אפשרית עוד כפי שהיה בעבר , מה שכן ,אפשר ללכת ברגל או להשכיר אופניים או להשכיר רכבי גולף חשמליים בתשלום. יש במקום חניה ייעודית הצמודה לפארק המעיינות בלבד, ברחבי הפארק ישנם מסלולים  המסומנים.

עין מודע

אפשר לשלב הליכה קצרה שתימשך כ-  10 דקות – סביב בריכת עין מודע, בימי הקיץ בחופש הגדול אפשר להעביר פה יום שלם עם הילדים וכל המשפחה  עין מודע אל תוך בריכה אשר נבנתה בתקופה העותמנית  ,השם הערבי של המקום – "אל מודווע". כמו בשאר מעיינות הפארק , המים בטמפרטורה קבועה של 24 מעלות כל השנה. סביב הבריכה ישנם עצי אקליפטוס ודקלים תמירים ועבי כרס ובמקום יש חניון מטיילים מסודר. ממש סמוך לבריכה, יש פלג  מים קטן עם מים רדודים, מתאים לשכשוך רגלים לזאטוטים שאינם יכולים לרחוץ בבריכה הגדולה מפאת עומקה.

 

עין מודע חלום של מקום
בריכת  עין מודע מלאה כל השנה מה שמאפשר להיכנס בחורף ובקיץ,  המים  צלולים ונקיים , מסביב מטופח מאוד ויש  ספסלי ישיבה של קק"ל, מקומות למנגל ,פחי אשפה ומתקנים לשתיית מים.
הוראות הגעה לעין מודע : בוויז עין מודע – מחנים ברחבת הכורכר לפני המחסום ומשם הליכה של 8-10 דקות עד המעיין.
הגעה לתוך שטחי הפארק מבחוץ – מכביש 669   צריך להגיע לכניסה גן לאומי "גן השלושה – הסח'נה". עיברו את הכניסה  ובצד ימין של הכניסה תראו עיקול שמאלה (למעשה עובר סביב הגן הלאומי)וסעו  עד לרחבת החניה של פארק המעיינות.
שעות פתיחה :

יולי- אוגוסט : א'-ה' ושבת: בין 9:00-19:30 יום ו' : 9:00-16:00

שעון קיץ : א'-ה' ושבת: בין 9:00-17:00 יום ו' : 9:00-16:00

בשעון חורף : א'-ה' ושבת: 9:00-16:00 יום ו' : 9:00-15:00

ערבי חג: 9:00-13:00

חגים ומועדי ישראל: 09:00-17:00.

קרדיט תמונות : תומר לוי

.
*** עמוס פה מאוד ביולי אוגוסט
***  נא שימרו על הניקיון .
*** יש להרבות בשתייה חם פה מאוד.
*** המים בבריכה – אינם ראויים לשתייה.

 

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עין מודע
דילוג לתוכן