חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

עין מגדל

עין מגדל הוא מעיין מופלא בלב עמק המעיינות מותיר את המטייל מופתע. מים צלולים ונקיים עם נופים פראיים סביב.

 אזור בקעת בית שאן

מאופיין במזג אוויר חם ולוהט בימי הקיץ הבוערים. אך בתקופת הסתיו, אזור זה שומר, באופן יחסי, על מזג אוויר נוח וחמים. אזור עמק המעיינות כפי שקרוי בלשון המטיילים. היה אזור בו יש מעיינות ונחלים הפזורים זה לצד זה אך ללא שילוט; נחל הקיבוצים, עין מגדל, עיון שוקק, עין מודע ועוד. היו בעבר נחלת מטיילים "כבדים" או ג'יפאים, טרקטורונים ותושבי המקום. לאט לאט, השמועה על מקומות מופלאים אילו עברה מפה לאוזן והמקומות החלו להתמלא בהדרגתיות.

כיום הם נמנים עם מוקדי הטיולים הבולטים של ישראל. בעיקר בתור טיולי משפחות. אלפי מטיילים פוקדים את האזור בייחוד בתקופות החגים וסופי-שבוע. כיום המועצה האזורית עמק הירדן יחד עם רשות הטבע והגנים וקק"ל ,הסדירו את המקום ובדיוק מאחורי "גן השלושה"הקימה חניון מוסדר הכולל – אזור חניית כלי רכב,נקודת הדרכה ,שירותים ואפשרות להשכרת רכבי גולף.

למסלולים כמו :נחל הקיבוצים ,עין שוקק, עין מודע ועין מגדל ניתן להגיע באופן ברור עם שילוט, חלקם דורשים שימוש ברכב וחלקם ניתן להגיע רגלית. מעיין שניתן להגיע אליו מהחניון רגלית, הוא עין מגדל ,מעיין מדהים יפהפה, תכול, צלול ונעים לרחצה. עומקו נמוך יחסית כך שמתאים ואידיאלי גם עבור ילדים ובני נוער, חברת מקורות שואבת את המים ממעיין עין חומה ומעבירה אותם לעין מגדל ומשם לערוץ הנחל, המים זורמים במעיין כל השנה.

עין חומה

מידע כללי

הכניסה לעין מגדל אינה כרוכה בתשלום כלשהו והיא חלק ממערך המעיינות הרב הנמצא בתוך פארק עמק המעיינות.
יתרונו הגדול של עין מגדל שהוא מאפשר לילדים קטנים להיכנס אליו ולהנות מרעננות מידית. עין מגדל למעשה הצלול ביותר אשר נמצא באזור עמק המעיינות ואני נותן לתמונות לדבר בעד עצמן.

עין מגדל ועין חומה קרויים על שם חומה ומגדל שהראשון מבין יישובים אילו הוקם ממש בקרבת מקום ביישוב הראשון מבין 52 ישובים כאילו שהוקמו בארץ ישראל הנקרא "ניר דוד" .

מימיו הצלולים של עין מגדל זורמים(יחד עם עין חומה) ומזינים את נחל הקיבוצים וביחד הופכים את אזור עמק המעיינות לממלכה של בריכות מים יפהפיות ופסטורליות שמהוות מקור התרעננות ממעלה ראשונה בחודשי הקיץ ובמהלך תקופות המעבר והיופי של הדבר שזה בחינם לגמרי לקהל הרחב. שימו לב עין חומה אינו מיועד לרחצה ומשמש בעיקר כמעיין הנשאב ע"י חברת מקורות (מבנה מגודר של משאבות אילו נמצא בסמיכות לעין מגדל).

 

מעיין עין מגדל

לסיכום החוויה

עין מגדל הוא מעיין רב שנתי אשר פופולרי בעיקר בקרב משפחות עם ילדים המגיעות לפארק עמק המעיינות ובמרחק הליכה של 5 דקות מהחניון מוצאות בדיוק מה שהן צריכות מנת התרעננות הגונה  ומהירה. לא לשכוח להצטייד במים כי חם כאן נורא, קרם הגנה וכמובן בגד ים חובה.  ניתן  להשכיר רכב גולף בעלות נוספת .למי מתאים: משפחות עם ילדים, זוגות, בני נוער. קישור למפה : עין מגדל

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עמק המעיינות חניה
דילוג לתוכן