עין לבן

הוא אמנם לא לבן כמו שמו אבל יופי זו אחת התכונות שמאפיינות את עין לבן  מעיין אשר ממלא בריכה רחבת ידיים בלב גן לאומי נחל רפאים אשר בירושלים.
מחפשים המלצות לאטרקציות עם ילדים בחינם? עכשיו שהקיץ כאן באופן רשמי. זה הזמן לשנות את מדיניות הטיולים  לטיולים המשלבים מים,.על-מנת לשבור את החום בחרתי להתרענן באחד המעיינות המרשימים אשר בירושלים. ולטעמי הגדול שבהם, עין לבן מדובר על בריכה רחבת ידיים בעומק מרבי של 1.2 מטרים עם שוליים רחבים במידות של כ 4 על 8 מטרים. זוהי הבריכה התחתונה בעין לבן.

למרות שהמים נראים ירוקים הם נקיים לחלוטין ואין חשש להתרחץ בהם. הבריכה עברה שיפוץ יסודי וניתן להיכנס אליה יחפים מאחר שבתחתיתה יש רצפה נעימה ונוחה לעמידה.

עין לבן

חצי מהבריכה של מעיין עין לבן מוצלת ע”י עצי התאנה אשר בקרבתה ואילו חצי ממנה בחשיפה מלאה לשמש, המים אמנם קרירים וצוננים, אך בהשוואה למעיינות הקפואים אשר בצפון, מדובר על רמת טמפרטורה סבירה לחלוטין וסבילה לגמרי.

הבריכה ניזונה מנביעה השקועה בתוך מערה נסתרת כ-20 מטר מעל הבריכה. ניתן לראות בבירור את התעלות שנבנו כאן אשר מובילות את המים מהנביעה ישירות אל תוך הבריכה.

עודפי המים אשר בבריכה זורמים החוצה מצידה השני של הבריכה, גם כן, לתעלות ניקוז אשר מספקות השקייה אינטנסיבית לצמחייה העבותה שגדלה כאן : עצי רימון, עצי תאנה, עצי שקד ועוד. המקום משולט היטב באופן ברור, המקום נקי ונעים לביקור.

עין לבן

הנופים של הרי ירושלים הנשקפים מהבריכה של עין לבן  ומאפשרים מרגוע ומנוחה בטבע בחום הלוהט של יולי -אוגוסט.

הידעתם מעיינות לבן מגיעים לשתי בריכות : אם ילדיכם צעירים ואינכם רוצים להכניסם לבריכה העמוקה התחתונה.  יש מעל הבריכה הזו  , בצד שמאל של המקום, בריכה נוספת רדודה יותר המיועדת  לקטנים שגם היא ניזונה ממי הנביעה של עין לבן. זוהי הבריכה העליונה של עין לבן . לילדים מדובר בחוויה פרועה, רטובה ומהנה.

הבריכה בעין לבן

איך מגיעים לעין לבן :

בוויז הזינו “עין לבן” תגיעו לחניון שבו שילוט לכיוון המעיין תחנו את הרכב וטפסו במעלה המדרגות למעיין.
אם אין לכם וויז אז ההוראות פשוטות: להגיע לגן החיות התנ”כי לאזור החניות – לנסוע כל הזמן ישר ולעבור את האקווריום לאחר מכן נסיעה של עוד כ -500 מטר מגיעים לחניון עם שילוט “עין לבן”.

לסיכום

עין לבן הוא מעיין ליד גן החיות התנכ”י ואחד ממעיינות ירושלים השווים ביותר. הוא נוח להגעה נרי , מסודר ומרענן מאוד.

מה לעשות בסביבה של עין לבן :

נחל רפאים ; גן החיות התנכיעין חניה.; עין לימון ; עין טייסים ; נחל יתלה ; נחל קטלב ; קמפינג יער השלום

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עין לבן
דילוג לתוכן