עין כסלון

עין כסלון – אמנם פחות מוכר למטייל הממוצע אבל אחד היפים במעיינות לטיול בהרי ירושלים ובכלל באזור המרכז.

תיאור המסלול

מעיין יפהפה וצלול אשר נמצא סמוך לנביעה שמימיה בוקעים מתחת לסלע גדול , ליד צמחיית קנה טיפוסית המצלה על האזור , עין כסלון הצליח, לפחות בי, לעורר השתאות, המים שלו הרבה יותר קרים משאר המעיינות שסקרתי ביום זה : עינות בוקר ועין רזיאל.  כדי להגיע למקום היפהפה הזה הלכתי כמעט 40 דקות מבית העלמין הסמוך ליישובים כסלון ועין רזיאל – הליכה נמרצת בתוך שביל מבוקע וסלעי בחלקו , צל לא היה הרבה , אז אם תחליטו ללכת במסלול זה לעין כסלון כדאי מאוד שתציידו במים וכובע. בכל אופן כדי להגיע מכאן עליכם לעבור את הכיכר של רמת רזיאל ולנסוע לכיוון היישוב כסלון ,כ- 400 מטר לאחר שחלפתם על פני רמת רזיאל תבחינו בפנייה חדה בכביש שם יהיה פתח לשביל  עפר ימינה (בלי סימון או שילוט) רק פתח במעקה ההפרדה לשולי הכביש – משם מגיעים לבית העלמין ולתחילת המסלול הרגלי לעין כסלון. אם תזינו בוויז “עין כסלון” הוא יביא אתכם לנקודה זו.

לאחר הליכה מייגעת בשמש הקופחת שכתמי צל בלבד מופיעים ונעלמים לפרקים במהלך המסע האישי שלי אל עין כסלון ,
מסלול מישורי אמנם אך צר עם שברים וסדקים באדמה השסועה הנמצאת על תוואי של שביל הנמצא בוואדי בין שני הרים שבאחד מהם נמצא היישוב כסלון. שדרת של עצי אורן גדולה שמתקשה להסתיר את קרני ואימתה של השמש מרגליו ומוחו הקודח של מטייל הכמהה למקור מים נקי. אין מה לומר שאחרי טיול רגלי אל בריכת עין כסלון, מגיעים לירכתי הבריכה, זו באמת קבלת פנים יפה והתרעננות נאותה למטייל שהלך כברת דרך, כדי להגיע עד הלום.

משהגעתי על המעיין נוכחתי לגלות להפתעתי הרבה, מעט מאוד אנשים באופן משמעותי, לעומת שאר המעיינות המוכרים שהפכו לנחלת רבים והומי אדם בייחוד בשבתות כדוגמת : עין ספיר ועין איתמר. אמנם ברחבה שסביב עין כסלון לא תמצאו שולחנות קק”ל כמו שמצאתי בעין רזיאל, אבל עדיין מדובר על מעיין מאוד מיוחד באזור מאוד יפה של הרי ירושלים – כסלון ורמת רזיאל הנושקים זה לזה והוא נמצא בינהם.

מידע נוסף

שהתמונות לא יבלבלו אתכם למרות שהמים נראים ירוקים הם מאוד נקיים וראויים לרחצה (לא לשתייה).
אפשרות נוספת להגיע לעין כסלון, היא בלי ללכת יותר מדי ברגל כמו שעשיתי, אבל אפשרות זו קצת יותר מסוכנת כי צריך לחנות את הרכב על אחד מעיקולי הכביש 395 ולטפס למעיין ברגל בדרך קשה . אז תחליטו ללכת  2 ק”מ בדרך המלך או ללכת פחות בדרך שקצת יותר מורכבת ומסובכת מבחינת תוואי שטח. הייתי במעיין בתאריך 12/6/20 והוא היה מלא לגמרי במים. הכניסה למעיין אינה כרוכה בתשלום.
ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עין כסלון
דילוג לתוכן