Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

עין יבקע -מעיין הסוסים
עין יבקע הידוע גם בשם מעיין הסוסים הוא מעיין צלול ונקי בצבע טורקיז המאפשר רחצה בטוחה ומהנה לילדים.

תיאור מעיין הסוסים

הקיץ כאן, ואין כמו לרענן את הגוף בבריכה טבעית נקייה ומפנקת. אז, כן, יש לנו בריכה. ממש מתחת לשבט שלנו, מרחק חמש דקות נסיעה, נמצאת לה פינת חמד אהובה. עין יבקע, המכונה גם “מעיין הסוסים”.

המעיין הנו מעיין גדול הנמצא בצמוד לדרך העפר ולנחל ציפורי. מי המעיין נובעים מבריכת אבן גדולה ועתיקה. עומק המים כמטר אחד והמים צלולים. לאורך המעיין והנחל הזורם לצדו גדלה צמחיית מים, כולל פטל קדוש, טיון דביק ומינים נוספים.
מי עין יבקע זורמים לבריכה אשר נבנתה על שרידי בריכה מהתקופה הרומית. חלקה של הבריכה שימש כבריכת הרמה להובלת מי המעיין דרך אמת מים. המטרה הייתה להפעיל באמצעות מים אלו את טחנת הקמח הסמוכה, הידועה גם כטחנת הנזירים. עין יבקע הנו אתר פתוח ומתויר  ע”י כלל הציבור.
בחודשי הקיץ מעיין הסוסים הומה אדם וזה די ברור למה , היכן באזור הגלילי התחתון תמצאו בריכה גדולה , צלולה עם מים קרירים. אשר יכולה לספק מענה לחום הנורא. בדיוק אחרי שסיימתם לטייל אין כמו להתרענן.
מי שאוהב יכול ללכת מכאן ועד לנחל ציפורי שנמצא כ -2 ק"מ הליכה בערך מכאן.
הידעתם ? שנחל ציפורי ניזון ומתקיים כתוצאה משפיעתם של המעיינות הבאים לתוכו: עין יבקע, עין ציפורי, עינות יפתח אל.
עין יבקע בקיץ

שבט אחים לטובת עין יבקע

חברי “שבט אחים” חברו לפרויקט ארצי מדהים הנקרא “מהפח- טבע מוזנח עובר מהפך”. במשך חודשים ארוכים כל יום ראשון ירדו למעיין לנקות אותו ואת סביבתו. ההישג האדיר הגיע עם התגייסות רשות ניקוז ונחלים קישון, שלקחו על עצמם לשפץ את המקום ולהפכו לפינת חמד.

אורחי שבט אחים מוזמנים לבקר במעיין, לרחוץ בבריכה העמוקה ולקחת חלק בשמירתה. בתיאום מראש אנו מציעים סיורים (בתשלום) למעיין בשילוב הדרכה מקומית. ניתן לשלב פיקניק בטבע מתוצרת מקומית.

לכבוד חידוש המעיין אנו מזמינים אתכם לבוא להתרענן ולטבול במימי הבריכה הנעימה.

מעיין הסוסים

סיפורם המעניין של שבט אחים :

אנו, יזהר ואירית, גרים בכפר הבדואי חילף -טבאש כ- 20 שנים והמתחם נמצא בחצר ביתנו. איך הגענו לפה? בשנות השמונים הסתובבנו הרבה בסיני ובנגב במסעות רגליים ושהיות ארוכות במדבר, שם הכרנו את הבדואים מקרוב. כשהתחלנו לחפש בית קבע מצאנו עצמנו מבררים לגבי הכפרים בדואים. הגענו לחילף טבאש והכפר נראה לנו מקסים, בדיוק מה שחיפשנו. נפגשנו עם מוסטאפה המוכתר, אישיות שאין דומה לה, שעשה לנו “ועדת קבלה בדואית” ומאז אנו חיים בטבאש. כאן גדלו הילדים ואנו חלק מהכפר לכל דבר ועניין.

בחלוף השנים הבנו שיש כאן משהו מיוחד וכדאי שעוד אנשים יחוו את הווי הכפר שלנו, לכן פתחנו את מתחם האירוח “שבט אחים” בשטח הסמוך לבית. במתחם חאן רחב ידיים, קרון עתיק משוחזר, סטודיו, אוהל טיפי, זולות מגניבות המאפשרות אירוח סדנאות, אירועים בצפון מול הנוף. האורחים מסתובבים בכפר ובשמורה שסביבו, שואלים שאלות ומתעניינים. אנו מצידנו מספרים על החיים עם שכנינו הבדואים מניסיון של 20 שנים בכפר, המבקרים יוצאים מבסוטים ואולי גם עם חומר למחשבה.

אנו מזמינים אתכם להשאיר מאחור את טרדות היומיום לבוא ולהתחדש, ליהנות ולהתרגש ולהתמלא באנרגיה טובה של התחדשות. אנו בטוחים שתוכלו להיווכח במו-עיניכם, שאכן ‘פלא’ זה מתקיים אצלנו במהלך חופשתכם ומבטיחים לכם חוויה מושלמת.

רחצה במעיין הסוסים

הוראות הגעה

ניתן להגיע למעיין באופן עצמאי, אז הכניסה למעיין היא חופשית ולא מחייבת תיאום או תשלום.
הוראות הגעה לעין יבקע – מעיין הסוסים: הזינו בוויז : מעיין הסוסים או : מכביש 77 פנו למחלף זרזיר המשיכו לפי השילוט לכפר כעביה. בכיכר הראשונה הימינה, נעבור את שכונת חג’ג’רה בכיכר השנייה נסע ישר. נעבור בחלקה הצפוני של שכונת כעביה מיד עם חציית נחל ציפורי מסתעפת שמאלה דרך עפר טובה לכל רכב לכיוון עין יבקע. מנקודה זו ניסע עוד כ- 700 מ’ לעבר המעיין. כ- 100 מ’ לפניו, נחלוף לצד בית הקברות הישן של הכפר כעביה. הדרך למעיין אפשרית לכל כלי רכב.

מוזמנים להצטרף לקבוצה שלי ,קבלו המלצות בחינם והתייעצו חופשי עם חברי הקבוצה : מטיילים מכייפים ומשתפים.
כמו כן מוזמנים לעקוב אחרי באינסטגרם : בא לי לטייל

מה בסביבה

מעיין אלרועי; נחל ציפורי ; עין חיזר ; מעיין בשביל החמישה ; שמורת הטבע אלוני אבא ; נחל תבור ; גן לאומי ציפורי

 

מידע כללי

שימו לב יש להגיע מוקדם אחר כך המקום מלא ועמוס שנית חשוב לשמור על הניקיון במקום.

או באתר : https://shevet-ahim.co.il/

קרדיט הכתבה והתמונות : אירית גוריון.

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עין יבקע

מיקום במפה

דילוג לתוכן