עין מימון הבריכה

רקע

עין מימון הוא מעיין טבעי וקסום במיוחד הצמוד לנביעת מים המוקפת סלעי בזלת אפורים. המעיין נמצא לא הרחק מקיבוץ גונן.אזור רמת הגולן התברך בעשרות מעיינות הפזורים במקומות מיוחדים להפליא. אם השנים החלו להתגלות למטיילים רבים. עין מיימון, כמו מרבית המעיינות. הוא מעיין טיפוסי הכולל שיחי פטל, עצי תאנה ועצי אקליפטוס סביבו המעניקה צל לשוהים בתוכו וסביבו. האווירה הפסטורלית , השקט , השלווה המים הזורמים , קול ציוץ הציפורים עושים חשק לטבול עוד ועוד במי המעיין ולשהות במחיצתו זמן רב.

זהו לא סוד שהמעיין כרוך בסלעי בזלת. שעוטפים וסוגרים את בריכת המים שעומקה כ 75 ס"מ לערך ומאפשרים רעננות שווה.עין מימון שופץ ע"י לוחמי פלס"ר נחל אשר בשנת 2007 החליטו להנציח את זיכרו של חברם , צחי קרייבס שנהרג במלחמת לבנון השנייה. המעיין הוא בצורה עגולה וניתן לראות את פלגי המים המשתפלים באבני הנחל הקטנות. עין גונן הנקרא גם עין חשק הוא מעיין נוסף הנמצא בדרך לעין מימון.

חרדון בעין מימון

תיאור המסלול לעין מימון ועין גונן

ההליכה מאזור החנייה אל עין גונן היא במרחק של כ – 1 ק"מ לערך והיא כרוכה בהליכה בשמש ובעלייה אבל הפיצוי מגיע בדמות נופים כל כך יפים של אזור רמות נפתלי ועמק החולה שהוא פורה ומרשים. יש לקחת זאת בחשבון ולהצטייד במים, כובע והרבה סבלנות. ההליכה אורכת כ 25 דקות לערך. תלוי בקצב ההליכה שלכם.

בתחילת המסלול ישנו סימון כחול, לכו איתו שכיוון ההליכה שלכם הוא דרומה. לאחר כ -550 מטרים פנו במסעף ימינה, רדו מהשביל הראשי עם הסימון הכחול לכו עוד קצת עד שתגיעו לעין חשק. זוהי בריכת מים עמוקה מאוד(כ 2.5 מטרים)  המזכירה קצת את סכר ירדינון.

המים  זורמים מהבריכה במורד ערוץ נחל גונן.  עין גונן קרוי גם  עין חשק על שום מפגשיהם של חברי קיבוץ גונן עם מתנדבות של הקיבוץ במקום זה. לאחר שביליתם בעין גונן והתרחצתם כהוגן . מכאן הנכם יכולים לחזור לרכב בחזרה עם עייפתם ויספיק לכם . או להמשיך לכיוון עין מימון, לאחר הליכה של כ 1 קילומטר בערך תגיעו למסעף נוסף המוביל אל תוך חורשת עצי אקליפטוס. עליכם לרדת מהסימון הכחול ללכת ימינה על שביל שסביבו יש צמחייה ומזכיר מעיין מנהרה.  לצידה של החורשה  יש מעבר בקר חילפו על פניו והנה הגעתם לעין מימון.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
הבריכה בעין מימון

איך מגיעים לעין מימון ועין חשק

עליכם לנסוע על כביש 918 הנמצא בין להבות הבשן בצפון לבין קיבוץ גדות בדרום. ממש צמוד לקיבוץ גונן ישנה פנייה ימינה  לכיוון מזרח(אם הגעתם מדרום). זהו כביש 959 המוביל לרמת הגולן , הכביש מתחיל בעיקול חד ביותר ימינהשאחר כך מתהפך לעיקול חד מאוד שמאלה. בצד הדרך תבחינו ברחבת עפר המיועד לחנייה. וכפי הנראה תראו כאן רכבים נוספים. עוד אינדיקציה שהגעתם למקום הנכון. החנו את רכביכם חצו מעבר מים קטן של נחל חמדל. וזו תחילת המסלול.

עין מימון מצבה

איפה כדאי עוד לטייל באזור

מפל האירוסים : נחל ראש פינה; עין תאו ; עין הדייג; עין הזהב; אגמון החולה; נחל להבות הבשן ; עין תינה ועין דיבשה .

קרדיט תמונות אבי דסטה; ליאור ברק; אלוירה גלבוע

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן