חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

עין תאו

או בשמו עין קאזאן הוא מעיין מרענן ומוצל המקורה בבטון ונמצא באזור יפהפה בגליל התחתון.

תיאור המעיין

אם במהלך הטיול שלכם בצפון עברתם דרך אזור כפר תבור – שדמות דבורה מומלץ לא לפספס את המעיין הכל כך מסודר ומאורגן למשעי השוכן למרגלותיו של הר תבור .

אז מה יש למקום הזה להציע לכם?

בריכה הספונה מתחת לאדמה אליה יורדים עם מדרגות ברזל שנחצבו בתוכה וסמוך אליה בריכה חיצונית הניזונה גם היא מתוך מימיו של עין קאזאן, אמנם היא חשופה כולה לשמש היוקדת אך היא גדולה ורדודה מאוד , כך שהיא תפורה לילדים. ברקע לבריכה נשקף הר תבור במלוא הדרו כך שמי שמעוניין יכול לקפוץ גם לביקור ..

עומקה של הבריכה הוא כחצי מטר וגובה הירידה בסולם הוא 2.5 מטר לערך , שימו לב שאתם יורדים לטבול במעיין יש מעיין ברזלים (לא חלודים) הבולטים קצת מפתח הכניסה, לרדת לאט ובזהירות כדי לא להישרט מהם.

מי יכול להיכנס לבריכה ?

המים צוננים מאוד והיתרון הגדול שאינם עמוקים, כך שכל בני המשפחה יכולים להתרחץ בכיף, כמו כן הבריכה היא מקורה כך שאינה חשופה לקרני השמש הבוערות בעונה זו של השנה. מבנה הבריכה הוא מלבני וגדול , ניתן לראות בפאה הימנית שלה צינור שממנו נובעים המים אל תוך הבריכה ובצד השני פתח ניקוז מהבריכה הזו לבריכה החיצונית.

הבריכה החיצונית

תענוג בפני עצמו לקטנטנים משום שהיא מתפקדת ממש כמו בריכת שחייה לכל דבר ועניין רק שהיא נמוכה בכל אזוריה ושנית היא בטבע כך שישנה קצת ירוקת במים אבל זה לא נורא – הנאה מובטחת.

לכם מה שנותר זה לדאוג להביא גלגלי מים ושאר פינוקים לילדים ואת השאר הבריכה כבר תספק..

מאזור נביעת המים לבריכה יש שפת בטון המאפשרת לשבת ולהתמוגג מהילדים. בנוסף הנופים סביב מרתקים ומהנים גם בתקופה זו של השנה שהצהוב שולט..בריכה זו סבלה שנים מהזנחה ובשנים האחרונות שופצה והונגשה לציבור הרחב.

מידע כללי

הכניסה למקום היא חופשית ואינה כרוכה בתשלום. יש נגישות לנכים (ישנו שביל מאזור החנייה המוביל ישירות לבריכות).
15/07/2019

אז איך מגיעים

בוויז: En Hizar. אם לא הצלחתם להסתדר עם הוייז , אז בכניסה הראשית לכפר הצ’רקסי -כפר קמא , סעו לפי השילוט בצבע חום “עין קאזאן” לאחר נסיעה של כ 5 דקות תגיעו למגרש חנייה, חנו את הרכב , חיבשו כובע והנה מולכם תבחינו בסככה – שם נמצאות הבריכות.

מה בסביבה

נחל תבור ; נצרת- הר הקפיצהמעיין בשביל החמישה.

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עין חיזר
דילוג לתוכן