לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

עין הסמל- העמק הנעלם

רקע

עין הסמל והעמק הנעלם הוא מסלול עם יתדות ואתגר לכל בני המשפחה. המסלול נמצא באזר הגלבוע.

תיאור המסלול

המסלול של עין הסמל והעמק הנעלם נחשב לקצר יחסית אך כולל קטעים אתגריים. הוא מתאים לפלח נרחב של מטיילים . אורכו כ – 3 ק"מ בסה״כ. אך הייחוד של מסלול זה על פני מסלולים אחרים זה האטרקציות שבמהלכו הוא כולל המון מעבר עם יתדות. מה שמוסיף ממד של אקשיין והרפתקנות לילדים.

המסלול מתחיל  בחניון הר ברקן וזה מה שיש לציין בוויז. והוא מסתיים  בתל יוסף הישנה. בגלל שהמסלול בעל אופי קווי. יש לבצע הקפצת רכבים. או לחלופין להיעזר בטרמפים .המרחק בין נקודת ההתחלה לסיום ברכב הינו 25 דקות נסיעה.

עדיף להשאיר רכב אחד בנקודת הסיום תחילה. ואז עם הרכב השני להגיע לנקודת ההתחלה.

אופי המסלול : אחרי נקודת תצפית  משגעת ביופיה של עמק חרוד הוא מתחיל בירידה מתונה ורגועה שנמשכת כ – 1.5 קילומטרים.  היופי במסלול זה שהנוף נמשך לאורך מרבית המסלול.

הסימון האדום יוביל אתכם  לעין הסמל  – זהו מעיין יבש שלצידו פינת הנצחה לזיכרו של משה רוזנפלד ז"ל שהיה החייל הראשון שנהרג במהלך המרד הערבי הגדול בשנת 1936. בישראל תחת המנדט הבריטי.  לצד המעין יש קירות אבן ועץ תאנה גדול ומרשים.

לאחר הליכה קצרה תגיעו לאיזור עם עצי חרוב. שמיד אחריהם , צאו מהסימון והשביל , תגיעו למערת רוזנפלד (גם על השמו של משה רוזנפלד ז"ל). למערה מספר פתחים והיא בעלת משמעות היסטורית ,כאן הסתתרו המחבלים אשר רצחו את משה.

המסלול של עין הסמל

אחרי שחזרתם לשביל מן המערה , נגיע למצפור רמי – מצפה יפהפה לעבר הגלבוע. במקום גת עתיקה. המצפור הוא על שם רמי בן צבי ז"ל . אשר נהרג בשנת 1987 במלחמת לבנון.

מפה ממשיכים לרדת לעבר "העמק הנעלם" הלא הוא עמק חרוד.קטע זה טכנית נחשב לקשה בגלל שהוא כולל הליכה בין הרבה מפלים (יבשים כמובן). ומעבר בקטעי הליכה מאתגרים הכוללים סלעים ומדרונות תלולים.לאחר שנעבור אאת המפל האחרון במסלול זה נגיע לפינה מוצלת ונחמדה ב"עמק הנעלם"(חשוב ההגעה לפינת ישיבה מוצלת זו דורשת ירידה מן המסלול המסומן).

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
תצפית לעמק הנעלם

לאחר שחזרתם לשביל אתם תמשיכו ללכת  במגמת ירידה, שימו לב הקטע האחרון קשה יותר כי הוא גם חשוף יותר לשמש. נעבור על פני כמה בולדרים ותחנת שאיבת מים שאחריה נגיע לסוף המסלול שלנו בו ימתין הרכב המאסף אותו הותרנו פה.הנקרא "תל יוסף הישנה" שימו לב זהו מסלול מסומן בסימון שבילים לבן-אדום-לבן. הקפידו ללכת בתוואי הסימון.

וויז נקודת סיום : "תל יוסף הישנה" .

וויז נקודת התחלה : "חניון הר ברקן".

העמק הנעלם בגלבוע

צילומים באדיבות :Darya Pritzker Ifrach

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

דילוג לתוכן