לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

עין המסייעת 7020

רקע

עין המסייעת 7020 הוא מעיין ענקי הנמצא בתוך היישוב בית נקופה שבהרי ירושלים. גודלה של הבריכה הוא כ 7 מטרים על 12 מטרים. היא גדולה מאוד המים בה רדודים(כ 30 ס"מ עומק). כך שהיא מתאימה לילדים ולמשפחות. לאחרונה היה שיפוץ רציני מאוד במקום הבריכה נאטמה עם טיח ונראית כחדשה לגמרי. הניקבה המזינה את הבריכה היפה נסגרה עם סורג ומנעול כדי למנוע כניסה של אנשים פנימה וזיהום של המים וגם מטעמי בטיחות.

רקע

עין המסייעת 7020 הוא מעיין אשר שוקם וחודש בשנת 2018. המעיין הוקם לזכרם של 13 לוחמי הפלוגה המסייעת 7020 של גדוד "נחשון".אשר נפלו ביום 9/4/2002 בקרב בג'נין במהלך מבצע "חומת מגן". החיילים, בפיקודו של רס"ן עודד גולומב ז"ל, נפלו בקרב אשר התפתח בתוך סמטאות מחנה הפליטים ג'נין. רבים אחרים שנלחמו בתקרית זו נפצעו. מעיין המסייעת 7020, הוקם על נחישותם של הלוחמים לעמוד מול אש צולבת. על המסירות שגילו כלפי חבריהם. ועל מעשי גבורתם והקרבתם, קיבלו הלוחמים צל"ש מעת אלוף פיקוד המרכז ו-3 מהם אף קיבלו צל"ש אישי .

אילו שמות הנופלים : סרן יעקב(קובי) אזולאי ,רס"ל רונן אלשוחט, רס"ר טירן ארזי , רס"ל עמית מרדכי בוסידן, סרן דרור בר, רב סרן עודד גולומב, רס"ל מנשה חבה, סגן אייל יואל, רס"ר אבנר ולרי/יסקוב, רס"ר יורם לוי, רס"ל אייל -אליהו עוזרי, רס"ל אייל צימרמן, דני מייזליש.
יהי זיכרם ברוך

עין מסייעת ליד בית נקופה

המעיין מחולק ל 2 אזורים , אזור אחד הוא אזור המעיין, מצד ימין בכניסה,  שסביבו יש שולחן פיקניק לישיבה וכן ניתן גם לשבת על שפת הבריכה שמוגבהת באופן משמעותי מגובה המים. החלק השני נמצא בצד ימין וכולל אזור לישיבה על ספסל עם נדנדה, שולחן פיקניק, פינת מדורה.

הניקבה אשר מזינה את המעיין הייתה פתוחה בעבר וכאמור נסגרה, עומקה כ -25 מטרים . כפי הנראה הבריכה והניקבה נחצבו בעבר ע"י בני אדם לצורך שימוש במים. הבריכה, שעשוי מבטון, שופצה מקצה לקצה והיא מרשימה בגודלה ויופיה. מיקומה ממש על כביש 1 מפליא ביותר כי מדובר על מעיין שאינו מוכר לציבור המטיילים.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
עין המסייעת בבית נקופה

שם נוסף של מעיין המסייעת 7020 הוא עין נקעה. המעיין והניקבה התגלו בחפירות ארכיאולוגיות שנעשו במקום בשנת 2012 לערך. במקום התגלו שרידים ארכיאולוגיים מן המאה הראשונה לספירה למשל : מטבעות .

עין המסייעת 7020 נמצא ממש בקרבת גן לאומי עין חמד וגם מעין לימון מומלץ לשלב ביקור גם במקומות אילו.

עין המסייעת 7020 - בית נקופה

איך מגיעים

"בוויז :עין המסייעת 7020"

עליכם להגיע למחלף חמד(מחלף לאבו גוש ובית נקופה) אם הגעתם מכיוון ירושלים , פנו במחלף ימינה ושוב ימינה לתוך היישוב בית נקופה. סעו ישר עד שתגיעו למסעדה התאילנדית "נאיה" משמאלכם" . כאן רדו ימינה אל תוך שביל נסיעה המקביל לכביש מס' 1 לאחר נסיעה קצרה מאוד תראו משמאלכם מעקה עם מדרגות עץ ושלט "עין המסייעת 7020" חנו בצד ועלו במדרגות.

מצ"ב סרטון של המקום.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עין המסייעת 7020

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן