חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

עין ג'חולה

טבע חשאית המוסתרת  בין צמחייה עבותה וקשה לגילוי, אך כשרואים אותה קשה מאוד לעמוד בפני יופייה.

רקע על המקום

עין תאו או עין ג’חולה, היא שמורת טבע יפיפיה שבה מתקיימים צמחים מוגנים כגון נופר המתקיימים בהרמוניה בתוך המים הצלולים יחד עם  בעלי החיים חסרי חוליות נדירים המתגוררים בה ומפאת זאת הופכים אותה לשמורה מוגנת שאסור לרחוץ בה. בשמורה מעיין נובע אשר מימיו נובעים מתוך מערה אשר בהרי נפתלי ובהמשך המים מתנקזים אל השמורה , כדי לאפשר למטיילים להתרחץ הטו חברי קיבוץ כפר גלעדי חלק ממי המעיין אל תוך בריכה מלאכותית שבה הרחצה כן מותרת.

מה אפשר לעשות בעין ג’חולה

הבריכה מוצלת ומוסתרת היטב מן השמש היוקדת על -ידי  עץ תות ענקי ובכך מאפשרת לשחק במשחקי כדור במים ולהתרחץ שעות מבלי להזדקק לחומרי הגנה מפני השמש. סמוך לבריכה תבחינו במתקן שאיבת מים של  מגודר. בתוך הבריכה דגיגים קטנים שהשחייה לצידם היא כיף לא נורמלי בייחוד לילדים. אם אתם בעמק החולה והילדים משגעים אתכם ממליץ לכם להגיע לכאן זה ממש קרוב, אפשר גם לעשות פיקניק בפינה שסמוכה  לבריכה, נכון השטח לא גדול מאוד אבל בכל זאת זה אפשרי.

כפי שהנכם רואים המים זכים וצלולים, התלבטתי רבות אם לחשוף בפניכם את הבריכה החלומית הזו, נא שימרו על הניקיון בבריכה ומחוצה לה מדובר על מקום שווה במיוחד שעדיין לא רבים הגיעו אליו.

במהלך הדרך אל הבריכה עוברים בתוך צמחייה עבותה שהשמש דופקת היטב על הראש אבל על חשש שתמצאו את הבריכה זה יחלוף במהרה, בינתיים תתבשמו ותהנו מנופי רכס הרי נפתלי מאחוריכם וממולכם עמק החולה ורמת הגולן .

איך מגיעים לעין ג’חולה

ב Waze  הזינו : “עין תאו” ולמי שאין/ לא עבד במהלך הנסיעה, אם הגעתם מדרום לצפון על כביש 90 , עוברים את שמורת החולה עד שמגיעים לצומת כ”ח פנו שם שמאלה וממש לאחר הפנייה מיד תראו שיש עלייה למדרכה עם עפר, עלו עליה סעו בדרך עפר כ -350 מטרים לערך עד שתבחינו בשלט ירוק : שמורת עין תאו.

תחנו את רכבכם ליד השלט , יש שם שביל בתוך הצמחייה לכו בו עד אשר תגיעו לשביל עפר גדול יותר , שם שמאלה לכו עוד כ 50 מטרים שם נמצאת הבריכה..שימו לב השמורה היא מוכרזת הכניסה אליה היא חינמית אבל אפשרית רק עד השעה 16:00, לאחר מכן השער נסגר ולא ניתן להיכנס. תאריך ביקור:04/06/2019

איפה אפשר לטייל  בסביבה

צוק מנרה -רכס הרי נפתליאגמון החולהבלוג טיולים.

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

עין תאו
דילוג לתוכן