לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

עין פארס

רקע

עין אל פארס הוא מעיין בדרום הגולן הנושק לנחל דליות.  הבריכה בעלת מבנה מרובע  וגודלה כ 4 מטרים על 4 מטרים. עומקה כמטר וחצי , המים נקיים צלולים ומרעננים.

המעיין תפור על חובבי מעיינות ברמת הגולן שידועה כעשירה בהם. עין פארס נמצא בסמיכות לשביל הגולן במקטע מס' 9 מאום אל דנניר לחניון דליות. והוא נמצא מערבית לשביל. לא הרחק ממאגר שעבניה(מאגר דליות).

במקום ישנו ספסל ופח אשפה חשוב  לשמור על הניקיון. המקום נקרא על שם תל פארס – זהו הר שבעברו היה הר געש הנמצא כ 16 קילומטרים מפה ליד מושב קשת.

הבריכה נמצאת בסמיכות לאתר הארכיאולוגי הייחודי – גלגל הרפאים (רוג'ום אל הירי).  בצידו בריכת המעיין מחופה בקירות בטון ושבחזית שלהם יש שבר קטן באחד הקירות הנמוכים המאפשרים למים לזרום החוצה. כמו כן על חגורת הבטון הוכנסו צינורות בטון כפי

הנראה בכדי לחפות את עין פרס  ביריעה.

ולשאלת השאלות איך מגיעים

סעו על כביש מספר 92 מעל שמורת המג'רסה . השתלבו על כביש 869 לכיוון מעלה גמלא עד שתגיעו לצומת דליות. פה פנו שמאלה עד שתגיעו לפנייה ימינה לדרך עפר המובילה ליישוב יונתן. פנו ימינה פה אם באתם אם פרייבט חנו כאן ולכו לפי ההוראות הבאות כ

1.3 ק"מ למעיין (סיפור של 20-25 דקות הליכה). הוראות הליכה רגליות לעין פארס . ברגע שתגיעו לשער בקר עיברו אותו הבריכה נמצאת מימין אליו.

אם הגעתם עם רכב שטח ניתן להגיע עד למעיין ולהמשיך לנסוע בדרך העפר ,איפה שהרכבים הפרטיים עצרו.  אפשרות נוספת אם אתם שביליסטים אז פשוט סטו מהשביל במקטע זה.

מה בסביבה

עין תאופיק ; מעיין מצפה השלום ; עין אורחה – הג'וחדר ; מצפה אופיר ; אגם שפך נחל דליות

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

דילוג לתוכן