הפרגולה בעינות ענר

מחפשים מעיין על-חלל , אז  6 המעיינות של עינות ענר בהחלט יירעננו אתכם ובנוסף פסטורליה, נופים מדהימים והמון עצים. עיינות ענר נמצאים ממש סמוך ליישוב נריה אשר באזור בנימין – בין החניה לבריכות המים הנקיות והיפות מפרידים רק 400 מטרים של הליכה נינוחה . אז שמגיעים לשבילי העפר המסודרים והמשולטים המובילים אל  בריכות המים המחוברות כמו עורקים ללב, במערכות הולכת מים שעוברות מתחת לאדמה ומזינות את כל הבריכות כל העת מה שמבטיח מים נקיים ונעימים במיוחד.

בכניסה למקום הוקמה אנדרטה לזכרם של שלושת הנערים החטופים , ובהמשך השביל ישנה התפצלות ישר -מעיין נריה שמאלה – מעיין הנערים , אם תרדו לכיוון מעיין הנערים תפגשו בבריכה ענקית שפרגולה גדולה לצידה . הבריכה בעומק של כ 1.7 מטרים לערך והיא גדולה ורחבה כ 8 מטרים על  4 מטרים. סמוך לבריכה ישנה נדנדה מעץ המשקיפה על נופי בנימין. בהחלט נופת צופים, טיול בטבע במלוא עוזו.

ניתן לעצור כאן להפסקת קפה ואורחת בוקר יש במקום שולחנות פיקניק ומקומות ישיבה למכביר. אם תפנו שמאלה מהבריכה תפגשו בשביל צר עם זרזיפי מים שעוברים לידו תמשיכו למטה עד שתגיעו לבריכה נוספת קטנה יותר שלצידה נביעת מים.

עינות ענר

מנקודה זו אם תמשיכו עוד למטה תפגשו בעוד בריכה שאמנם מבודדת אבל מאוד יפה ובהחלט נותנת גוון ייחודי ויופי בוסתני למקום.

מכאן נחזור לשביל העליון ביותר המוביל לבריכה שלדעתי היא היפה ביותר . – “מעיין נריה ” ניכר כי הושקעה מחשבה רבה בתכנון הבריכות וזרימת המים ביניהן , ניטעו עצים רבים כגון : רימון ,שסק, עצי זית , שיחי פטל ועץ תות שידוע בצימאונו הרב. היתרון הגדול של הבריכה הזו שגודלה  כ 4 מטרים על 4 מטרים ועומקה כמטר אחד בלבד היא העובדה שהיא צופה לנוף מדהים ,די להיכנס למים ולהביט להרים סביב כדי לספוג את אווירת השלווה שכנראה רק עינות ענר יכולים לספק.
איך מגיעים לעינות ענר: בוויז : “עינות ענר” – אם הגעתם מתל -אביב – פנו שמאלה בצומת שילת לכביש 446 סעו כל הזמן ישר בדרך תעברו את היישובים כפר רות ,לפיד , כפר אורנים ,חשמונאים ומודיעין עילית . חילפו על פני המחסום המשיכו כל הזמן ישר שאתם חולפים על פני היישוב נילי , בפניה השנייה פנו ימינה לכביש 463 ממשיכים כל הזמן ישר עד שמגיעים לכיכר שם פונים שמאלה (נקראת צומת הדואר) וממשיכים בנסיעה בין מטעי הזיתים הרבים של הכפרים הפלסטינים, נוסעים כל הזמן ישר בעלייה עד שקצת לפני היישוב נריה רואים שלט חום ובולט עינות ענר, פנו בו שמאלה חנו את רכביכם צמוד לאנדרטה שהוקמה לזכר שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בדם קר : איל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל . משם לכו בעקבות שבילי המעיינות בדרך למעיינות השונים שהמרכזיים בין השישה הם:עין גפן, עין נריה, עין הנערים. עוד במקום מבני אבן מיוחדים שהבולט בהם הוא : מבנה שירה לאלחי – זהו מבנה עם חדרים מקורים וקשתות.
יש לציין שבריכות המעיין נמצאות באזור עם רגישות ביטחונית – סמוך ליישוב נריה וסמוכות למוצב צבאי הצופה למעיינות . אך האזור הוא מעבר לקו הירוק וישנם בסביבה כפרים פלסטינים. למרות שהמעיין עצמו אינו קרוב או נמצא בסמיכות אל הכפרים. בכל מקרה מומלץ להגיע בקבוצות או עם מלווה חמוש ליתר ביטחון.
 

מה בסביבה: שביל המעיינות – טלמון נאות קדומים ; גבעת התיתורה .

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עינות ענר
דילוג לתוכן