נחל חלמיש

רקע

נופים מדהימים, מצוקים רבי קומה, עץ שיטה סוככנית. סנפלינג אתגרי מראש המצוק  כל אילו יחכו לכם בנחל חלמיש אשר בדרום מדבר יהודה.
סנפלינג בנחל חלמיש אשר במדבר יהודה. הוא מסלול פחות מוכר לתייר ולמטייל הישראלי.

וזאת מכמה סיבות: הראשונה: אין שילוט למקום. שנית : כדי להגיע ממש לתחילת המסלול צריך רכב 4X4. ושלישית: האטרקציה המרכזית של המסלול זה לחצות את שלושת מפליו המרשימים של ערוץ הנחל בעזרת סנפלינג (גלישת מצוקים). כל אילו הופכים את המסלול להרפתקני, מרתק ומיוחד במינו, במיוחד לאוהבי אקסטרים ופעילות אתגרית. תשאלו איך הגעתי לכאן שאין בבעלותי ג’יפ כלל וכלל?

אתם וודאי במתח? אדם חביב ומקצוען אמיתי בטיולי שטח, ג’יפים ומדריך סנפלינג מוסמך ובלתי נלאה, הוביל אותי בבטחה אל קצה המצוק. אני נוהג על ג’יפ אימתני ורחב ממדים שחולף על פני הסלעים, המהמורות והאבנים, שעיטרו את הדרך כמו פנינים על צווארה של אישה נאה, ממש בקלות כאילו  הייתה זו ספינה ששטה על פני גלי הים.

השילוב בין נהיגת שטח עם הנופים הבראשיתיים, השקט, המרחבים הפתוחים והאינסופיים, תוואי ערוץ  הנחל היפהפה, הסלעים בגוונים וגדלים שונים, משרים אווירת שקט ושלווה, עד כדי כך שפשוט אפשר לשמוע את השקט היטב למעט ציפורים וזבובים אשר מפרים אותו לפרקים.

לתיאום סנפלינג בנחל חלמיש התקשרו לטלפון הבא : 052-230-0306

עץ שיטה בנחל חלמיש

איך שהגענו לשפת המצוק עם הג’יפ, נעתקה נשמתי מרוב התרגשות והשתוממות, ממה שראו עיניי – מגובה 40 מטרים בו עמדתי, ראיתי בבירור את נחל חלמיש במלוא הדרו,, המתפתל כמו נחש ענקי, בין שני קניונים עצומים שברקע נשקף הכביש וים המלח. אילו הם בהחלט נופים שלא רואים כל יום ועוד להימצא בהם לבד – תופעה מאוד נדירה בארצנו רווית המטיילים.

ערוץ הנחל רחב ידיים ובעל מראה מדברי טיפוסי שהגוון החום שולט בו, בליווי שיחי בר ירוקים, המנהלים מאבק עיקש וממושך של הישרדות בתנאים קשים, של חום  נוראי ושמש בוערת(מרבית ימות השנה). השמש המכלה כל מה שבדרכה, ואותם שיחים ניצבים בגאון, ממש כמו הסנה הבוער, כמו אוד מוצל שהצליח להינצל מהתופת.

אם נוסיף לכך את ההרים הסובבים את הנחל ואת סביבת דרום מדבר יהודה, התרשמתי משכבות שכבות  של צור וקירטון ממש כמו עוגת נפוליאון. רק שכאן בניגוד לקונדיטוריה, זה פשוט לא נגמר, מה שהופך את החוויה ללא שגרתית ובעלת נופך כה עשיר ומיוחד של קניונים בגוון לבן- חום המתנשאים ברום מעל פני הקרקע.

לתיאום סנפלינג בנחל חלמיש התקשרו לטלפון הבא :052-230-0306

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
הרי יהודה

נחזור להרפתקה המדברית שלי, אז כפי שציינתי הג’יפ עמד ממש בסמוך לשפת המצוק,

איתמר חיבר וקשר היטב את חבלי הגלישה לג’יפ  הטויוטה לנד קרוזר שלו, השוקל לא פחות מ- 2 טון. עבדכם הנאמן בינתיים חבש קסדה ולבש את רתמת הגלישה עמה אגלוש מטה על המפל המרהיב.

מדובר על המפל הראשון מבין שלושה מפלים הנמשכים על פני ערוץ הנחל שגובהו כ 45 מטרים, כאשר שני המפלים האחרים הנם בגובה 10 ו- 15 מטרים בהתאמה.

התחושה של להיות תלוי בין שמים לארץ היא עילאית ומשנה לגמרי את הפרספקטיבה ודרך ההסתכלות בעת הגלישה.
חיבור לחבלי הגלישה, התמקמות בזווית נכונה כנגד הסלע הלבן והחסון והנה אני בדרכי למטה, תוך שאני מקפיד להאזין להוראותיו המדויקות להפליא של איתמר, היכן להציב את הרגליים, ובאיזה סדר להעביר אותן מטה אחת אחר השנייה.
הדהים אותי במהלך הגלישה, איך איתמר ידע, בכל נקודה בה אני נמצא, איזה סלעים יש ואיך לפשק את הרגלים, נוכח מבנהו המיוחד של המפל – ממש כאילו הייתה זו כף ידו.

רמת האדרנלין עולה ואתה ההתרגשות מפעילות כה מיוחדת שחבל האוחז בך מלמעלה נאבק בגרביטציה, ללא הרף. כמה שירדתי יותר מטה, נגלה לנגד עיניי יופיו המרהיב של ערוץ הנחל הרחב למעלה שמים תכולים ולמטה הארץ צבועה בחום בהיר עם סלעי ענק ששרדו את איתני הטבע במהלך מיליוני שנים.

לתיאום סנפלינג בנחל חלמיש התקשרו לטלפון הבא :052-230-0306

גיל עושה סנפלינג במדבר יהודה

בשלב מסוים, הפסקתי לראות את איתמר ורק שמעתי את קולו, וזה היה השלב המרגש ביותר בגלישה שלי- הגעתי לנקודת גלישה, שנקראת בשפת הסנפלינג המקצועית: “מצוק שלילי”- הכוונה שאין היכן למקם את הרגליים כנגד קיר כלשהו, מאחר שהגלישה היא באוויר ורק חבל מחובר אלייך- כמו חבל התבור הקשור לבטנו של תינוק שזה עתה יצא לאוויר העולם. וזו תחושה עילאית של ריחוף שכדי להעביר לכם אותה אתם חייבים, פשוט חייבים לעשות את זה..

ראוי לציין שבמהלך כל הירידה מטה, אני שלטתי בקצב הגלישה מטה, באמצעות חבל שחור, שהיה מחובר לאבזם מיוחד.

בשעה טובה נחתתי על הארץ, כמו מסוק שנוחת הישר לתוך מנחת מסוקים רק שבמקרה שלי זה היה אזור סלעי. התנתקתי מהחבל בקלות, השתחררתי תוך שאני מסתכל מעלה ולא מאמין שירדתי גובה כזה. אז ככה זה נראה מלמטה…
יש להדגיש כי אני עשיתי רק את המפל הראשון וחזרתי דרך שביל לנקודת ההתחלה.

חזרתי דרך שביל צר וברור שהוביל אותי הישר למעלה חזרה לנקודת הגלישה, את דרכי ליוו נופים אשר משתנים כל רגע בהתאם לגובה בו אני נמצא פעם הרים, פעם גאיות, פעם לבן, פעם כחול והרבה חום-  ממש כמו סיפור בו העלילה משתנה בכל רגע.

יש לציין כי מי שמעוניין להגיע בלי ג’יפ, יכול לעשות זאת, רק קחו בחשבון  שעליכם להשאיר את הרכב ממש קרוב לכביש וללכת כחצי שעה עד שתגיעו הנה, הבעיה שתצטרכו 2 רכבים אחד שיאסוף אתכם בחזרה בסיום המסלול.

ישנה אפשרות גם לעקוף את המפלים מהצד מה שיחסוך את הצורך בגלישה (אבל לדעתי זה מחטיא את המטרה), משך הזמן לכל למסלול המלא של נחל חלמיש (שאינו מעגלי) כ- 4 שעות לערך. הסנפלינג מתאים לילדים מגיל 8 ומעלה.

עכשיו זה הזמן שאספר לכם על האדם שמנצח על חברת אשדות הותיקה, חברה המספקת שירותים איכותיים ומקצועיים בתחום הספורט האתגרים החל משנת 92, החברה נוסדה ע”י איתמר דרדיק.

בשנת 91 השתחרר איתמר משירותו הצבאי וחיפש את דרכו בחיים, “מגיל קטן נמשכתי מאוד לטיולים והדרכה בשטח, לאחר השחרור החלטתי להפוך את האהבה לתחום למקצוע .עשיתי קורס מדריכי גלישת צוקים והתחלתי לעבוד בתחום. מהר מאוד פתחתי עסק עצמאי והתחלתי להוביל קבוצות במסלולי גלישה ולהעביר קורסי גלישת צוקים לאנשים שרצו להכיר את התחום לעומק ובהמשך גם שילבתי טיולי ג’יפים לאנשים עם לב יותר חלש “.

מאז עוסק איתמר בתחום ומלווה מטיילים לחוויות וריגושים בלתי נשכחים בטבע (בצפון ובדרום הארץ) ומכיר להם פינות נסתרות ומסלולים חבויים שלא היו מוכרים להם. הוא משתדל לתת חוויה על בסיס המקצועיות והידע הרבים שרכש במהלך השנים הרבות בהן עוסק בתחום זה של פעילות אתגרית שהמרכזית בהן היא ” סנפלינג” הנקרא גם בעגה מקצועית קניוניג”.

לתיאום סנפלינג בנחל חלמיש התקשרו לטלפון הבא : 052-230-0306

אפשרות נוספת היא לצאת עם איתמר לחוויה בלתי נשכחת הנה הפרטים:

ליצירת קשר בוואטסאפ  לחץ כאן . אתר אינטרנט : אשדות טיולי סנפלינג ואקסטרים בישראל. למי מתאים : משפחות וקבוצות ועוד.

חשוב לציין החברה שומרת שבת לכן הפעילויות מתקיימות כל ימות השבוע למעט ימי שבת(שישי עד כניסת שבת).

הפעילות אמנם לא זולה וחשוב להדגיש כי אינה מתאימה לדלי אמצעים ובעלי תקציב נמוך, אם זאת איתמר משלב יום פעילות מלא במה שנקרא Day Trip  שזה כולל גם נסיעה בג’יפ במסלול מיוחד בהר סדום ונחל פרצים ועל כך תבוא כתבה נפרדת בהמשך. ישנה אפשרות לעשות גם טיול ליל ירח בנחל חלמיש.

איך מגיעים לתחילת המסלול:

כפי שציינתי אין שילוט כי זו אינה שמורת טבע מוכרזת. לחצו על הלינק הזה: נחל חלמיש תחילת מסלול. אם אין ברשותכם ווייז : רבע שעה נסיעה מערד במורד כביש 31, בין ק”מ 66-67 ישנו שביל ג’יפים עם סימון שבילים אדום,  היוצא מן הכביש ימינה לכיוון דרום. כאן חנו את הרכב שלכם. (ניתן גם לנסוע על שביל הג’יפים עם רכב פרטי עוד כק”מ ).

מה בסביבה

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

חולות סמר -דיונות חול בערבה

שמורת חולות סמר – חולות נודדים בערבה

על תופעת חולות נודדים שמעתם כבר ? היא קיימת ובגדול בשמורת חולות סמר שבאזור חי בר יטבתה בערבה ואפשר לחוות אותה. תופעת טבע ייחודית זו. קורה בעקבות חולות מאזור פארק תמנע שנדדו ברבות השנים דרומה לכיוון אילת, הם נעצרו כאן

קרא עוד »
השונית בחוף האלמוגים

שמורת חוף האלמוגים באילת

שמורת חוף האלמוגים באילת היא שמורה ימית עם חוף יפהפה ומים צלולים בצבע כחול -ירוק משגע. שבינהם שוניות עם אלמוגים ודגים צבעוניים מרהיבי עין המשייטים בנינוחות בינהם. חוף האלמוגים הוא אתר שבקלות רבה ועם ציוד מינימלי : מסיכה ושנורקל אפשר

קרא עוד »
אירוס הארגמן בצבע משגע

אירוסים – פריחת האירוס – היכן ניתן לראות את פריחת האירוסים

בישראל ישנם המון זנים של אירוסים שפורחים לקראת במהלך החורף ותחילת האביב , האירוס הינו פרח מאוד מרשים  השייך למשפחת הגיאופטיים (פקעות) . כמו הרקפת הפקעות שלו נמצאות כל ימות השנה מתחת לאדמה.  ובחורף שמתחילים לרדת גשמים הוא פורח במלוא

קרא עוד »
יער חרובית שביל בין הסלעים

יער חרובית – שביל בין הסלעים – פארק הלוחם

יער חרובית הינו יער הנמצא באזור מאוד מרכזי בישראל בין בית גוברין לצומת ראם. היער מתוחזק ע"י קק"ל ויש בו המון שבילי הליכה, מצפורים, שולחנות פיקניק, פארק שעשועים ומתחם למנגלים – פארק הלוחם. ואפילו סינגל מסומן לרכיבת אופניים שאורכו כ-

קרא עוד »

האטרקציות המומלצות שלנו

בלו אייס ארנה - היכל הקרח באשדוד

בלו אייס ארנה – היכל הקרח באשדוד

צילומים: ניקיטה לובוביץ'. בלו אייס ארנה, מרכז ספורט ובילוי על הקרח החדש המתקדם בישראל, נפתח באשדוד ומזמין אתכם לבילוי מדהים וחוויה מרעננת על הקרח החדש ועם ציוד שאין כמותם בארץ! בין אם אתם מחליקים מתחילים או מנוסים, אצלנו תוכלו להעביר

קרא עוד »
תערוכת טהירו במערת בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון  בגן לאומי בית גוברין. הינה תערוכה מיוחדת במינה.המתקיימת בערבי הקיץ  מ 20/6/24 ועד 31/10/24. השם "טהירו" נלקח מהיהדות ומשמעותו "אור עליון" . התערוכה מתקיימת במערה הצפונית. יש במקום חנייה מסודרת ואפילו אזורי פיקניק שלפני או אחרי

קרא עוד »
תערוכת וונדרלנד במלון אימפריאל

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב – וונדרלנד

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב העונה לשם :וונדרלנד. תתקיים השנה בפעם השלישית בתאריך 23/6/24. וזו כנראה תהיה הפעם האחרונה. מדובר במיזם אומנותי מיוחד במינו בו שותפים 54 אומנים שהפכו, את 37 מחדרי מלון אימפריאל שכבר אינו בשימוש,לחדרים אומנותיים.

קרא עוד »
נופארק - פארק פנאי לכל המשפחה

נופארק – פארק פנאי עירוני לכל המשפחה בנוף הגליל

צילומים : Touring.Tom נופארק הינו פארק פנאי עירוני לכל המשפחה ביישוב נוף הגליל. יישוב פסטורלי בגליל התחתון ליד נצרת. הפארק בנוי על הר גבוה וממנו ניתן לצפות לנופי התבור ועמק יזרעאל כולו. הפארק מואר בשעות הערב.בפארק ננטעה צמחיית נוי לצד

קרא עוד »
יד אחרת של רבקל'ה רובל

יד אחרת – חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה

יד אחרת – הינה חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה בתל יוסף. החנות במקור הייתה בקיבוץ עין חרוד ובשנים האחרונות עברה לקיבוץ תל יוסף באזור עמק המעיינות. החנות בנויה משלושה חללים היא מאוד גדולה וכוללת פרטי יד שנייה מיוחדים ועתיקים

קרא עוד »
מדרגות כניסה חדשות לטיילת הדרומית צילום פמי

טיילת החומות בירושלים נפתחת מחדש

צילום: פמי. טיילת החומות הדרומית, הדרך היפה אל הכותל, וטיילת החומות הצפונית, המסלול הקוסמופוליטי – נפתחו מחדש! לאחר שיפוצים שנערכו בחודשים האחרונים, נפתחת טיילת חומות ירושלים מחדש בדיוק בזמן ליום ירושלים. השיפוצים כללו הסדרת כניסה חדשה ומדרגות לטיילת הדרומית מכיוון רחבת

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן