Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

שביל יער מודיעין

העיר מודיעין ניחנה בטבע רב הסובב אותה. באזור התעשייה המערבי של העיר – ליגד סנטר. הוכשר במקביל ליער מודיעין שביל מיוחד לרכיבת אופניים הנקרא סינגל ענבה.

בעונת האביב שהגשמים פסקו , השבילים אינם בוציים והפריחה בשיאה זה הזמן לטיול הכולל רכיבת אופניים. מסלול הרכיבה  הזה מתחיל בקצה אזור התעשייה שם ישנו כביש סלול החוצה את היער ומגיע לנקודת ההתחלה של המסלול המסומנת עם שלט עץ  משולש בצד שמאל של הכביש עליו כתוב: "דרך יער מודיעין".

המסלול רחב מאוד ועושים בו שימוש גם אופנוענים, רייזרים וג'יפים ולכן צריך לנקוט משנה זהירות בשעת הרכיבה. מסלול לזה יכול להיעשות גם ברגל . טיול האופניים שלנו מתחיל בירידה כייפית שמסביב שדות ירוקים מלא פריחה בשלל צבעים ועצי אורן בצידי הדרך שתוחמים את אזור היער .

מסלול זה מסומן בצבע ירוק והתוואי שלו משתנה בהתחלה ירידות תלולות שבהדרגה משתנות לעליות חזקות מאוד המקשות על הרוכב. לכן מומלץ לעשות הטיול הזה בתקופת האביב ובשום פנים ואופן לא בקיץ.

טיול אופניים - סינגל ענבה

היופי והחן של המסלול שבחלקו כולל גם בוסתני זיתים ופרחים מכל הסוגים : רקפות ,כלניות , חרציות חרדל, ציפור ,מקור החסידה ועוד. בולט ביופיו הוא התופח שנראה בצבעים : צהוב, כתום וסגול.
לא פלא שבשבתות משפחות רבות נכנסות לתוך מעבה היער. לנפוש עם המשפחה דרך מנגל שווה, או סתם להסתלבט על מחצלת באחת מהפינות הרבות הנמצאות לצד המסלול הרחב.

אנחנו המשכנו ברכיבה בהמשך לשילוט ולתוואי שבחלקו עובר גם בשביל ישראל עם הסימון הידוע בצבע לבן ,כחול, כתום. חשוב מאוד לרכוב כל העת בהתאם לשילוט המופיע בכל התפצלות "דרך יער מודיעין".

תופח מצוי

הדרך עוברת בגאיות ועמקים ומרתקת מאוד בייחוד ברכיבת אופניים שכל שקע באדמה מורגש היטב. שימו לב בדרך יש אבנים קטנות ולכן ראוי וכדאי לרכוב לאט בירידות ובסיבובים החדשים כדי לא להחליק.

אנו בכל אופן רכבנו בהרכב משפחתי ולאחר 4 ק"מ שכוחותינו אפסו חזרנו על עקבותינו . החזרה חייב לציין הרבה יותר קלה ומהירה וכוללת יותר ירידות מעליות . סה"כ כל המסלול, 8 ק"מ, לקח לנו שעתיים וחצי.

במהלך הרכיבה נתקלנו בשלטי שיש גדולים כגון "יער אינטל"- יער זה ניטע על ידי עובדי חברת אינטל למיון 30 שנות עבודה בארגון גם עובדי שילב נטעו יער הנקרא  ו"יער שילב".

לרוכבים מיומנים , ניתן להיכנס לשבילים צרים ופנימיים של סינגל ענבה אשר מובילים לשולי הדרך וחוזרים לדרך העפר הראשית.

יער מודיעין אמנם קטן ודליל אך הוא מתחבר למערך המסלולים הרבים מאוד שקיימים ביער בן שמן הסמוך.

סינגל ענבה נמשך כ 24 ק"מ לערך הוא כולל טיפוס מצטבר של 300 מטרים לערך . הוא מתחיל בחניון של מצפה מודיעין ומסומן בצבע אדום . מיועד לרוכבים מנוסים ופחות למתחילים.  ואפשר להגיע להרבה אתרים באזור יער בן שמן במהלך הרכיבה .הנה לינק למסלול המלא של סינגל ענבה : https://www.eyarok.org.il/images/products/abc6b0eb-73f1-41fa-a19b-362cc967bdab_Large.pdf

המסלול המלא של סינגל ענבה הוא מעגלי ועובר דרך: בקעת הנזירים, חרבת זכריה, אזור התעסוקה של מודיעין , גבעת רגב. כבשני הסיד ממשיך  צפונית ליער מודיעין לנחל גמזו, מערבית אליו נמצאת מחצבת נשר, דרומית תחנת רכבת פאתי  מודיעין ואילו במזרח אליו נמצא פארק ענבה וגבעת הברפיליה. ומסיים חזרה במצפה מודיעין.

סינגל ענבה

איך מגיעים לדרך יער מודיעין: מתוך העיר מודיעין מעמק זבולון צריך לנסוע למטה כל הזמן ישר עד אשר תגיעו לליגד סנטר משם עוד ישר תראו מימינכם תחנת דלק של סונול. עיברו אותה תגיעו לכביש אספלט צר המתפתל ויורד בצורה חריפה למטה . המשיכו לנסוע איתו עד שתראו בצד שמאל שלט עץ הפונה לדרך עפר "דרך יער מודיעין".

למטה צירפתי לשימושכם מפה מוקלטת של המסלול כפי שאנחנו עשינו אותו.

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

יער מודיעין

מיקום במפה

דילוג לתוכן