חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

חומות העיר ירושלים

טיול לאורך חומותיה של העיר העתיקה בירושלים -"ירושלים  של זהב ושל נחושת ושל אור הלא לכל שירייך אני כינור".
טיול בירושלים, משפחתי ואנוכי טיילנו במהלך חג הסוכות לאורך חומות העיר ירושלים, חומות אילו נבנו ע"י הסולטן סולימאן הגדול בשנת 1536. טיול זה הוא מעיין מסע במנהרת הזמן רק בלי טוני ודאג,את סיורנו התחלנו בעלייה דרך שער יפו, עלייה תלולה אבל במדרגות, קצת חשוך אבל מסביב הכל מואר הגענו לחומת העיר ירושלים הקדומה, צפינו על כל העיר ירושלים המודרנית שאוחדה לה יחדיו, ראינו את משכנות שאננים ואת בריכת הסולטן.

ההליכה לאורך החומה אכן מיוחדת במינה, האבנים הגדולות שחוברות להן יחדיו כמעין פאזל ענק, לאחר הליכה קצרה בהגיענו לקרבת שער ציון, ראינו את מנזר דורמציון האגדי ואת הכנסייה הבנדיקטית הממוקמת בקרבת שער ציון וקבר דוד, הכנסייה נמצאת היכן שנרדמה אימו של ישו, מרים לנצח.

לאחר עקלתונים, עליות ומורדות רבות הגענו בשעה טובה לשער האשפתות, משם ירדנו לכיוון הכותל, רחבת הכותל הייתה מלאה באלפי מתפללים, מסביב לרחבה היו סוכות ענק, מעוטרות ובתוכם מתפללים. התחושה הייתה של כל ישראל אחים דרך מכנה משותף סימבולי התפילה והמקום משם חזרנו רגלית דרך הרובע היהודי והרובע הארמני, לצידנו חלפו נערים במהירות עם אופניים ואופנועים.

לאחר מכן הגענו למגדל דוד, מגדל מרשים שנבנה על- ידי המלך הורדוס. אגב למעוניינים בערב מוצג שם מופע אור קולי על חורבן הבית. אכן מבנה מרשים ביופיו .חזרנו דרך רחוב ממילא, התחושה הייתה כמו בחו"ל, הרחוב היה סואן בהמוני אדם, החנויות ובתי הקפה שוקקות חיים.

את הכל מצפה אבן ירושלמית קלאסית המקנה למקום אותנטיות רבה . סעדנו את נפשנו באחד מבתי הקפה ומשם ארזנו את עצמנו וחזרנו לרכב . המלצה חמה : לבאים לטיול על החומות או באזור הכותל בתקופת שלושת הרגלים, מומלץ להשאיר את הרכב בחניון הלאום בכניסה לעיר ומשם להגיע בהסעות חינמיות, הלוך ושוב, הממומנות ע"י עיריית ירושלים.
להצטייד בביגוד חם מאוד קר בלילה – התמונות הללו צולמו ביום כי בערב קצת קשה לראות…
מה בסביבה :גן החיות התנכי; עין חניה – נחל רפאים.

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שער יפו ירושלים
דילוג לתוכן