עמק המעיינות

רבים ממכם וודאי שמעו על פארק עמק המעיינות – יצאתי לסיור עם רכבים חשמליים במקום וגיליתי ריכוז של מעיינות יפהפים הנמצאים אחד סמוך לשני.

סיבוב בפארק עמק המעיינות

פארק עמק המעיינות, הוא פארק ציבורי שהוכשר על-ידי הגופים הבאים: רשות הטבע והגנים, רשות הניקוז, מועצה אזורית עמק המעיינות וקק”ל. הארבעה חברו יחדיו והפכו את המקום לגן עדן אמיתי חינמי הפתוח לציבור הרחב.

אחת האפשרויות לעבור בין המעיינות הוא בעזרת רכבים חשמליים (ירוקים) מסוג קלאב-קאר המאפשרים העלאה של עד 6 אנשים (כרוכים בתשלום) שבעזרתם סיירתי סביב מרבית המעיינות, אשר בפארק. עמק המעיינות ונחל הקיבוצים הם נוקו והוסדרו באופן שהפך את המקום לפנינה אמיתית תוך הנגשת הכניסה אליהם באמצעות מדרגות.

DSC00045

בהתרשמותי המקום עבר מהפך רציני ביותר וכיום אפשר לומר בוודאות מוחלטת שכל אזור עמק המעיינות עבר תפנית משמעותית וכי הוא ראוי ומהנה ביותר לבילוי משפחתי ורומנטי. על הסיור המאורגן שעשיתי ניצח בגאון, יהודה כרמי שמנהל את פארק עמק המעיינות ותושב ניר דוד הסמוכה, הוא ליווה את הסיור שלנו בהסברים מעניינים על שאירע כאן בעבר הרחוק ועל תהליך הכשרת הפארק.

במהלך הסיור בעמק המעיינות ביקרנו באתרים הבאים : עין שוקק, עין מודע ונחל הקיבוצים.

DSC00018

שעלה החושך בעמק המעיינות , הצצנו אל מתחם האוהלים שהוקם כאן אשר שוכניו נהנים מהקרקס שהתקיים כאן במהלך הביקור למשך מספר ימים.

פעילויות שניתן לעשות בסביבה

פארק המעיינות הכולל את : עין מגדל , עין שוקקבריכת הטחנה ,עין מודע, נחל קיבוצים, עין חומה ; גן השלושהקניון הבזלתעין נזם ; החוויה הכורדית; תל יזרעאל; גן לאומי כוכב הירדן; גשר הישנה; מרכז רופין לצפרות; חוות הטורבינות בגלבוע ועוד. בחג סוכות מתקיים באזור פסטיבל המעיינות בסימן 70 שנה לישראל עם אומנים מהשורה הראשונה, הפסטיבל מתקיים בין התאריכים : 22.9-1.10. מומלץ להגיע בחום…

DSC00057
ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פארק המעיינות
דילוג לתוכן