סידנא עלי

רקע

סידני עלי (סידנא עלי)הוא מסגד שלמרגלותיו נמצא אחד מחופי הרחצה היפים בישראל. וביתו של ניסים כחלון נמצא על מורדות הצוק.

תיאור האזור

אזור דרום השרון,  הרצליה,  רווי חופים ציורים אשר נמצאים למרגלותיו של רכס הכורכר הצפון -מערבי של העיר תל אביב. רכס מרהיב זה נמשך מהרצליה ועד אזור צפון תל -אביב – תל ברוך. רוחבו של הרכס כ- 300 מטרים לערך. והוא מעין גבול דק מאוד בין טבע פראי עם מצוקים דיונות חול וחופי ים אינסופיים לבין אזור אורבני עמוס לעייפה וצפוף כיאה לגוש דן. הנוף היפה נשקף מרכס הכורכר כולל שרידים ממבנים עתיקים.

מאזור החנייה ניתן לראות בזווית העין ניתן לראות שרידים של מבנים עתיקים על מצוק הכורכר. כפי הנראה חלק מהעיר הצלבנית שהייתה חלק מאפולוניה.

במסגד קבור עלי בן עולים שהוא קדוש מוסלמי. בעבר עד 1948 היה כאן כפר ערבי שנקרא:” אל-חרם”. המסורת מתייחסת לעלי כלוחם אמיץ. אשר נהרג בקרבות עם הצלבנים באפולוניה באזור שנת 1950. סמוך למסגד יש אזור חנייה מסודר אשר ניתן להחנות את הרכב. ולרדת במדרגות המתפתלות אל חוף הים האקזוטי “חוף סידני עלי” . זהו אמנם חוף צר מאוד אך ארוך ועשיר במפרצים ופינות אקזוטיות.

איך שיורדים לחוף הים, מתגלה חוף תכול ויפהפה עם צלולים ורדודים. אין פלא שבשבתות החוף פה עמוס במתרחצים רבים שבאו לתפוס שלווה, שמש והתרעננות.

סידנא עלי

ביתו של ניסים כחלון

על גבו של רכס הכורכר, ממש בדפנותיו הפנימיים , נבנה כאן ביתו של ניסים כחלון שעומד על טילו מזה 40 שנה , הבית נבנה בחציבה אל תוך סלע הכורכר והוא נבנה בבנייה ירוקה, בתוך הבית יש מערה שלמה שבנה כחלון עם חדרים, השימוש הרב בקשתות הוא שמחזיק את הבית זמן כה רב יציב.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
חוף סידני עלי

כפי שציינתי במשך 40 שנים חי כחלון כאן, בתחילה עם אישתו וילדיו ומאחר יותר, הם עזבו והוא נותר בודד וגלמוד במבצר שלו. יודעי דבר שהיו בתוך ביתו ממספרים שהבית מיוחד מאוד ויפה מאוד מבפנים. בכל אופן החוף יפה מאוד ואקזוטי זאת בעקבות מצורי הכורכר הקרובים לקו החוף ונותנים לו שיק של אי יווני.

הבית בסידני עלי

הכניסה והחנייה לחוף אינה כרוכה בתשלום, אך שימו לב אין שירותי הצלה וכל האזור עם שלטי אזהרה” רחצה אסורה אין שירותי הצלה” אך אפשר לבוא ורק לשבת ולהתחרדן על החוף עם בירה וספר טוב.

איך מגיעים

בוויז : "חוף סידני עלי"

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסגד סידנא עלי

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן