לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

נחל פארן בגוון אדמומי

רקע

נחל פארן הינו אחד הנחלים הגדולים ביותר באזור הנגב ומבין הנחלים הרחבים ביותר בארץ. בחודשי החורף, במידה וירדו גשמים רבים, הנחל מתמלא במים שמציפים אותו. הנחל מתחיל את מסעו באזור סיני שבמצרים , הוא חוצה את אזור הנגב הדרומי ובסופו של דבר נשפך אל נחל הערבה. אורכו הכולל של הנחל הוא 150 קילומטרים. ערוצו הרחב של הנחל יוצר סימביוזה מיוחדת בין שני אזורי נוף שונים הרי הנג והרי אילת בתוך השטח בינהם נוצרים אזורים בעלי צבע אדמדם המאפיין את הרי אילת ומצוקים בצבע חום-לבן המאפיינים את סלעי הנגב.

המסלולים האפשריים בנחל פארן

אפשרות ראשונה(מיועד לג'פאים)

להגיע לחניון לילה ציחור פארן(זהוי נקודת מפגש בין הנחלים). זוהי הנקודה במפה : חניון לילה ציחור -פארן ,כדי להגיע לנקודה זו, עליכם להיכנס לשביל ג'יפים מסומן בכחול, המתחיל בצומת ציחור (מפגש בין כביש 40 לכביש 13).

זהו למעשה שביל 4 על 4 המסומן בצבע אדום. הוא חוצה את כל נחל פארן , ממשיך לקניון ורדית שם הוא חוצה את נחל ורדית. משם יש עיקול ימינה וסרפנטינה קלה , השביל ממשיך לכיוון נחל ברק וגבי ברק. שמסתיים הסימון האדום סעו עם הג'יפ שמאלה על הסימון כחול, עד שתגיעו ליד חניון לילה הר כיפה (מימינכם). המשיכו מפה בנסיעה ישר כל הזמן , אתם תעברו ליד נחל יחם וגם תחצו אותו בהמשך. קצת אחריו תגיעו לכביש 40.

שמורת מצוקי פארן

קניון עדה

המיועדת למטיילים ההולכים ברגל ,שביליסטים. עליכם להגיע על כביש 40 לנקודה בה תראו מימינכם את חניון לילה אשלים. זו הנקודה במפה : חניון לילה אשלים מצד שמאל של הכביש תראו סימון אדום, זהו המסלול של נחל פארן.עליכם להגיע עם הרכב (בנסיעה על הסימון אדום) עד שתגיעו לאזור חנייה בחניון יום, ממנו יש שביל מסומן בכחול(שביל חדש), היורד לכיוון המסלול של נחל עדה וקניון עדה. זהו מסלול יפהפה העובר בתוך נקיקים וקניונים ויש בו אפילו קטע עם טיפוס בסולמות. שתגיעו להתפצלות שבילים כחול ושחור , פנו עם השחור ימינה , והשביל יחזיר אתכם להיכן שהחנתם את רכביכם. אורך מסלול זה כ 3 ק"מ והוא מתאים למשפחות.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
מצוקי פארן

אפשרות שלישית

כמו אפשרות 2 רק בהתפצלות שבילים כחול -שחור . להמשיך עם הסימון הכחול עד שתגיעו לנחל פארן, מסלול זה הינו ארוך משמעותית מהקודם ומתאים למטיבי לכת וגם דורש הקפצת רכב לסוף המסלול.

נקודת תצפית לנחל למי שאינו רוצה לעשות את המסלולים הללו. אלא פשוט לעצור לפיקניק או להביט בנוף הקסום היא להגיע לנקודה הזו : מעלה פארן. זוהי נקודה מאוד מיוחדת בה רואים איך הכביש פשוט חוצה את המצוקים לשניים זו אחת מהנקודות הנסיעה היפות ביותר בדרך לאילת שעוברת בכביש מספר 40.

המסלולים המתוארים כאן הינם באזור הר הנגב המתחבר לערבה הוא כולל  מדברי קלאסי עם מרחבים אינסופיים יפים.

תצפית על נחל פארן

חשוב מאוד !!! בגלל שמדובר בשטחי אש חובה לתאם עם צה"ל לפני טיול באזורים אילו בטלפון : 08-9902926/7.

מספרי המסלולים הרלוונטים לאישור : שביל נחל פארן 19160 , כחול נחל עדה 17581.

מצורפת מפה של המסלול החדש של קניון עדה בחסות רשות הטבע והגנים.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מעלה פארן

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן