נחל עין הזהב

נחל עין הזהב אשר בפארק הזהב בקרית שמונה הוא נחל הזורם כל ימות השנה.

הנחל מתחיל לזרום מהרי נפתלי שבאצבע הגליל, ממשיך הישר אל תוך מרכזה של העיר קרית שמונה, שם הוא חוצה את פארק הזהב. מנקודה זו הוא ממשיך אל תוך עמק החולה וזורם הישר אל תוך אגמון החולה.

אורכו הכולל של הנחל הינו כ 3 ק”מ לערך.

נחל עין הזהב שוקם במהלך שנת 2018 ע”י עירית קרית שמונה ורשות הניקוז בהשקעה כוללת של כ- 6 מיליון ש”ח.

הנחל זורם בתוך פארק הזהב ומפיח חיים בקרית שמונה . בתוך אזור הנחל יש מפלי מים שאחד מהם בגובה של כ 2 מטרים , כמו כן יש  צמחיית נחלים כגון : קנה עצי תות  ומקווי מים .

פארק הזהב הוא פארק ענקי שגודלו כ 100 דונם, נחל עין הזהב הזורם בקירבו נהנה מעודפי המים המגיעים ממעיין הזהב . שפיעתו במהלך כל השנה הופכת אותו לבילוי אטרקטיבי קצר וחביב למדי בתוך אזור אורבני.

בעבר נשאבו כל  מי ממעיין הזהב לטובת מפעל המים נביעות אשר עשו עסק משגשג למכירת מים מינרלים. כיום חלק ממי המעיין זורמים אל תוך נחל עין הזהב.

נחל עין הזהב בפארק הזהב

נחל עין הזהב נמצא מתחת לגבעת שחומת שבמזרח קרית שמונה. במקום חורשת עצים יפה , מתקני שעשועים וספורט, המקום מטופח וניכר כי הושקע מאמץ רב בהפיכת המקום לכייפי ובעל ארומה של טבע אקזוטי בלב עיר.

נחל עין הזהב- קרית שמונה

תיאור המסלול :

המסלול בעין הזהב הוא קצרצר כ 500 מטר  לכל כיוון הוא כולל הליכה במקביל לנחל וגם מעליו , חצייתו אפשרית תודות לגשרים קטנים שהוצבו לאורכו.

ניתן ללכת לאורך הנחל ולהביט בזרימת המים של הנחל המפלחת בעדינות וברכות את סלעי הטרווטין(סלע הנחלים). וממשיכה הלאה לתוך לועה של צמחייה סבוכה והדוקה.

יש לציין שהשבילים והגשרים החוצים את נחל עין הזהב  מאפשרים מעבר נוח וקל בין גדותיו.

הרחצה בנחל עין הזהב מותרת למרבה ההפתעה, עוד במקום מסגד עתיק שהוסב למוזיאון המגולל את סיפורה של קרית שמונה.

המסגד בתוך פארק הזהב

איך מגיעים : בוויז פארק הזהב.

עלו צפונה לאצבע הגליל לכיוון אליפלט וראש פינה על כביש 90 – סעו כל הזמן ישר היכנסו לתוך העיר קרית שמונה המשיכו כל הזמן ישר על שד’ תל חי , פנו ימינה לרחוב אורי אילן (סעו ישר בכיכר) המשיכו ישר עד שתגיעו לחניית פארק נחל הזהב.

רוצים לדעת היכן עוד לטייל בסביבת נחל עין הזהב : נחל ראש פינה ; נחל שניר ; עין ג’חולה ; נקיקי יפתח ; מפל התנור ;עין הדייג; אגמון החולה; נחל דישון ונחל אביב

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פארק הזהב
דילוג לתוכן