Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

נחל מירון

 

רקע

טיול בנחל מירון הוא כל מה שאפשר לבקש ממסלול ארץ ישראלי פסטורלי. החל מהנוף הגלילי הקסום. דרך החיבור לסיפורי ההיסטוריה של העם היהודי ועד להשתכשכות במקוואות מים צלולים ומרעננים. אם אתם מחפשים מסלול טיול בגליל העליון, נחל מירון הוא ללא ספק הטיול המומלץ בשבילכם. בטיול יפהפה בו ניתן ליהנות מחיבור מופלא לטבע. זוהי גם הזדמנות ליהנות מחוויה בעלת ערך מוסף. שכן מדובר באתר המוזכר רבות לאורך ההיסטוריה במקורות היהדות. בריכות המים הנסתרות לאורך המסלול מאפשרות חוויה משפחתית מהנה ומרעננת, במיוחד בחודשים החמים בשנה. גם באביב ובסתיו ניתן ליהנות מפריחות עוצרות נשימה ופינות חמד לישיבה מול היופי שיש לגליל העליון להציע. נחל מירון הינו אחד מערוציו של נחל עמוד והוא שוכן למרגלות אחד ההרים הגבוהים בארץ. הוא נמצא בצד המזרחי של כביש 886 דרומית למושב מירון. כדי להתחיל את המסלול יש להגיע לכניסה של שמורת נחל עמוד משם יוצאים לטיול בנחל ומסיימים בבריכת שכווי.

מסלול הטיול בנחל מירון

אורך המסלול הינו כ 3 ק"מ והוא מתפרס על זמן של שעתיים עד ארבע שעות. את הטיול נתחיל בכניסה לשמורת נחל עמוד שאתם כל הזמן על השביל עם הסימון האדום.  משם נמשיך לנקודת הציון הראשונה הנמצאת בחניון משטרת א – טינה. ליד החניון עומד מבנה עשוי בטון שהיווה בעבר כתחנת משטרה בריטית, תפקידה היה לשמור על מי הנחל בתקופת המנדט. משם נמשיך בירידה שמאלה  עד לנקודה הבאה – טחנת קמח עתיקה, אותה הפעילו מי הנחל הזורמים עד לפני 120 שנה. ליד טחנת הקמח נמצא את מעיין עין יקים, ממימיו השופעים ניתן ליהנות בכל ימות השנה. בסמוך לבריכה קיימות משאבות שעד לשנת 1995 שאבו את מי המעיין עבור תושבי העיר צפת. כיום מי המעיין זורמים ישירות אל הנחל. מכאן נמשיך לטייל לצד הנחל המקושט בוסתנים יפהפיים. בוסתנים אלה בעבר היו מתוחזקים על ידי ערביי האזור. כיום, הם מושקים על ידי מי הנחל והבריכות, זאת לצד טיפוח מתמיד של רשות הטבע והגנים בסביבה.

מסלול נחל מירון -עמוד

הנחל שזורם לאורך המסלול ומגיע מצד שמאל הוא נחל מירון. כעת אליכם לפנות ימינה על הסימון השחור. נמשיך הלאה לאורך המסלול עד שנפגוש במבטשה, מדובר בבית מלאכה קדום ששימש לעיבוד צמר עבור יהודי צפת, גם הוא כמו טחנת הקמח היה מופעל בעזרת מי הנחל הזורמים. תנו לילדים להנות ולשכשך בבריכות שבמהלך המסלול. מכאן יש לכם כמה דרכים לסיים את המסלול :
א. לחזור אחורה קצת ולעלות על המסלול המסומן בירוק – זהו מסלול מעגלי שחוזר לנקודה : משטרת א- טינה ומשם לחניון .
ב. לחזור חזרה על עקבותיכם בדיוק מהיכן שבאתם ,שזה פחות מעניין אבל יותר קצר .
ג. ללכת לאורך נחל עמוד מבריכות שכוי (שזו הנקודה שנחל עמוד נחצה עם נחל מירון בדיוק) – כאן תוכלו לפנות ימינה או שמאלה, בכל אחד מהמסלולים הללו עליכם להשאיר רכב נוסף בנקודות מרוחקות מהמקום.

לאורך כל המסלול יש בריכות מים ומפלים של נחל מירון.

 

 

השביל בנחל מירון

הכיף במסלול

זמן להתרענן! מכאן מחכות לנו בריכות מים שם נוכל להשתכשך וליהנות מאתנחתא בפיסות גן העדן הקטנות. נמשיך ללכת דרומה עד לנקודת החיבור עם נחל עמוד, זמן קצר של הליכה נוספת יפגיש אותנו עם בריכת השכווי, הלוא היא נקודת הסיום של המסלול, שם נוכל ליהנות מכמה בריכות צלולות במים רדודים. עצי הדולב מצילים את צדי הנחל, ניתן גם לזהות פריחות של עצי רימון, זית תאנה ודפנה. לסיום המסלול נחזור על עקבותינו ונגיע לנקודה בה התחלנו את המסלול. אופציה נוספת היא לחזור דרך השביל האדום המתחיל כ -200 מטר מחזרה מבריכת שכווי, הוא מוביל אל תחנת המשטרה א-טינה.

 

נחל מירון

איך מגיעים

בווייז : חניון הפיתול נחל מירון. כדי להגיע לרחבת החניה יש לנסוע על כביש כרמיאל-צומת מירון (כביש 886) באורך של 1 ק"מ הפונה מזרחה לכיוון החנייה, משם ישנה ירידה אל הנחל בשביל המסומן באדום. אופציה נוספת היא להיכנס דרך שמורת נחל עמוד (בתשלום ובתיאום) ללכת עם הסימון האדום לרדת למטה קצת לפני ההגעה לנחל מירון  ובית המשאבות  – יש שלט מעץ ימינה נחל עמוד שמאלה נחל מירון כ 2 ק"מ הליכה . מומלץ לשלב טיול בשביל הפסגה בהר מירון הסמוך

קרדיט תמונות : זהבה אברהם

 

נא הקפידו על הניקיון .

אין לרדת משבילים מסומנים .

יש להצטייד במים ,כובע ומוצר אכילה.

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חניון הפיתול הר מירון

מיקום במפה

דילוג לתוכן