לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

נחל מורן שביל טיול

רקע

נחל מורן הינו נחל אכזב במרכז הגליל העליון. אורכו של המסלול בו עובר תוואי הנחל הוא  כ- 8 ק"מ לערך. המסלול מתחיל סמוך לבית הספר שדה הר מירון. ליד לקיבוץ סאסא וליד שביל הפסגה בהר מירון. ערוץ נחל מורן חובר  לנחל נרייה, דבר המאפשר לעשותו כמסלול מעגלי (שימו לב לסימון הירוק – לבן של נחל מורן ובהמשך אדום – לבן העובר לנחל נריה). דבר המייתר את הצורך בהקפצת רכבים. היתרון של המסלול הוא בכך שרובו מוצל – דבר המאפשר לעשותו כמעט כל ימות השנה. תוואי המסלול עובר בתוך יער הר מירון. בין חורש טבעי ועצי קטלב בעלי גזע ורוד – כתום.

יופיו של המסלול ניכר בטרסות האבן העמוקות שבתקופת החורף זורמים בהן מים בתוך הנחל. וכן הרבה מפלים שכעת מחוץ לעונת החורף יבשים. מומלץ להתחיל מנחל מורן (יש שילוט) ולסיים בנחל נריה.זאת מאחר והירידה של נחל מורן קלה יותר מאשר העליה. הנוף יפה  ומגניב יש בו משבי רוח קרירים המלווים אותו בעיקר בחלקו המוצל והמיוער. המסלול מאוד יפה ואתגרי. ומתאים למטיבי לכת. משך הזמן המשוער לעשותו כ – 6 שעות.

סלעים בנחל מורן

המסלול מתחיל בסימון ירוק עם שלט עץ המפנה לשביל ההתחלה הנמצא בצידו הימני של הכביש (אם אתם עולים עם הרכב לכיוון הר מירון). עליכם להגיע לחניון לילה חורבת חממה. זהו חניון קמפינג הנמצא בהמשך לכביש קצת אחרי בית הספר שדה מירון. החנו את הרכב בחניון בצד שמאל. עלו עם הכביש כמה מאוד מטרים ותראו בצד ימין שלו שער בקר עם שלט " נחל מורן" זה תחילת המסלול.

הנחל מחולק לכמה מקטעי נוף שונים לאורכו חלקו הראשון הינו קל ועובר בתוואי של ירידה ומתאים לכל המשפחה. זהו נוף פתוח המשקיף לחלקות חקלאיות ולאלפי עצים ירוקים הנראים באופק מתחת לקו האופק השמיימי. לאחר כקילומטר לערך משתנה תוואי השטח הוא הופך להיות בעל זוויות שיפוע תלולות וחדות יותר ובעל אופי של מצוקים. בקטע זה ניתן לראות את בריכות ומעיינות נריה. מפה אתם ממש נכנסים לחלק המאתגר והסלעי ביותר של הנחל .

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
עצי קטלב בנחל מורן

קטע אתגרי זה כולל הליכה על מדרגות אבן והינו בעל אופי סלעי.  ולכן אינו מומלץ בכלל אחרי הגשמים כי ניתן להחליק בו. מקטע זה מוצל ויש בו עצי קטלב וגם את צמח מורן החורש שממנו קיבל הנחל את שמו.

מכאן נעזוב את ערוץ נחל מורן ונעבור עם הסימון לנחל נריה, בצומת השבילים פנו עם הסימון האדום. נחל נריה הוא נוח מאוד להליכה ועובר בו המסלול "ים אל ים" זהו מסלול המתחיל בכנרת ומסתיים בים התיכון.

השביל הופך להיות בעל אופי של טיפוס קל ונוח להליכה. שבסופו הוא מגיע לבית ספר שדה מירון ומשם לחניון חורבת  חממה היכן שהשארנו את כלי הרכב.

יש לציין שמשפחות יכולות לעשות את המקטע הראשון שאורכו כ- 1000 מטרים והוא קל יחסית ולחזור אותו – זו בהחלט חלופה אפשרית עם ילדים.

נחל מורן ונחל נריה

איך מגיעים

בוויז :"חניון לילה חורבת חממה".

עליכם להגיע לכביש מספר 89 שעולה להר מירון. אם הגעתם מכיוון חורפיש ומעלות תרשיחא עליכם לפנות ימינה לפני קיבוץ סאסא לעבר הר מירון. סעו כל הזמן ישר קצת אחרי בית שדה הר מירון תראו משמאלכם חניון לילה חורבת חממה החנו את הרכב פה.

תודה לאליס מרקו מהקבוצה " מטיילים מכייפים ומשתפים" על הצילומים.

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חניון לילה חורבת חממה

מיקום במפה

דילוג לתוכן