נחל גובתה מרשים ביופיו

רקע

נחל חזורי ונחל גובתה הם נחלים המנקזים את מי הפשרת השלגים של החרמון.

נחל חזורי הוא נחל המתחיל למרגלות הר החרמון. מרביתו עובר בקטע מוצל וחלקו חשוף לשמש. במהלך ההליכה בערוץ נחל חזורי תפגשו בעצי אלון עתיקי יומין ספונים לצד שרידים עתיקים כגן : קבר נבי חזורי.

נחל גובתה הוא נחל הזורם ומתפתל על סלעי הגיר של הר החרמון אורכו כ 10 ק"מ . הוא מתחיל מהחרמון העליון וחושף בדרכו את הלבן הבוהק של סלע הגיר ממנו עשוי ההר. נחל זה מקבל את מימיו גם מנחל חזורי. הזורם מכיוון מזרח. נחל גובתה נושא על גבו את מי 2 הנחלים. ומוביל אותם בערוץ נחל מופלא ויפהפה שמגיע עד לנחל חרמון שם הוא נשפך ומתמזג איתו.

נחל גובתה זורם

תיאור המסלול של נחל חזורי

המסלול של נחל חזורי מסומן בצבע כחול ומתחיל בחניון סיירת אגוז. שימו לב נחל זה זורם ומלא מים אך ורק בתקופת החורף והאביב. בתקופת הקיץ הנחל יבש. בהם לצד הנחל ניתן לפגוש בבריכות מים המצטברות ומתרכזות במים על אפיק נחל חזורי.

עוד עובדה חשובה הקשורה למסלול נחל חזורי קחו בחשבון שזהו אינו מסלול טיול למשפחות עם ילדים. מדובר במסלול מאתגר וקשוח הכולל הליכה ועלייה על גבי סלעי ענק(בולדרים) שלא נדבר על תקופת החורף שהם הופכים לחלקים מה שמגדיל את הסיכון להחלקה עליהם.

במסלול של נחל חזורי תחזו בדרך ביופיו של מבצר נמרוד הנישא לגובה רב. זאת מיד לאחר שהמסלול בנחל מתעקל שמאלה.

מנקודה זו יש שתי אפשרויות , התפצלות:

  1. המסלול השחור – שיוביל אתכם לנחל גובתה.
  2. לעלות על השביל עם הסימון הכחול אשר יוביל אתכם למבצר נמרוד ומשם תעברו לסימון האדום . מכאן תגיעו לאנדרטה לחללי סיירת אגוז. זהו מסלול מעגלי של נחל חזורי שיחזיר אתכם חזרה לחניון.

 

המסלול המעגלי של נחל חזורי (חלופה 2) הוא סה"כ כ -4 ק"מ וייקח לכם בממוצע כ 4 שעות הליכה.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
מסלול נחל חזורי ונחל גובותה

תיאור המסלול של נחל גובתה

אם המשכתם ישר בהתפצלות (כפי שצוינה לעיל) עליתם על הסימון השחור שיוביל אתכם הישר לחיקו של נחל גובתה. נכונה לכם הפתעה גדולה מאוד בנחל זה. באזור מאי סוף האביב עדיין ישנן בריכות מים עם מפלונים ציוריים היוצרים פינות חמד בערוץ נחל גובתה.

המסלול של נחל גובתה מיועד למיטיבי לכת הוא אינו קל וכמו חברו , נחל חזורי, הוא מלא בבולדרים וההליכה עליהם דורשת כושר גופני . זהו אזור  מוצל וסבוך שעשיר בחורש טבעי. על ערוץ נחל גובתה ישנם שפני סלע המתגודדים על הסלעים ומביטים בתנועת המטיילים הדלילה.

המשך המסלול העובר בירידה וישר כל הזמן,  שבסופה תצטרכו לפנות שמאלה עד שתגיעו לסוף מסלול נחל גובתה. בו הוא נשפך הישר אל תוך שמוראת נחל חרמון (הבניאס).

מסלול זה אורכו כ 4.5 ק"מ לערך משהו כמו 4.5 שעות הליכה לערך. אם תוסיפו את חזורי (עם הקטע עד ההתפצלות) לסיפור אז זה ייקח לכם סה"כ  כ 6 שעות וסה"כ 6 ק"מ .

 

צב במסלול בנחל חזורי

איך מגיעים לתחילת מסלול נחל חזורי

בכביש 99 המחבר בין קרית שמונה למסעדה. פנו שמאלה לכיוון מפל סער  והחרמון על כביש מספר 989 עלו עם הכביש המאוד מפותל ומאוד תלול מעלה עד שתגיעו למצודת נמרוד המשיכו משם  למעלה עם הכביש לאחר כ1 קילומטר לערך בצד שמאל תראו גם שלט "נחל חזורי" וגם חניון עפר . חנו שם את הרכב מכאן מתחיל המסלול. בוויז : נחל חזור.

איך מגיעים להקפצת רכב לסוף מסלול נחל גובתה

עליכם להגיע למעשה לשמורת הבניאס. בוויז" מעיינות הבניאס" מומלץ להשאיר את הרכב בתוך חניון השמורה. אפשר גם להשאיר את הרכב בחניון המסעדה הלבנונית . שני המקומות נמצאים על כביש 99 .

היכן ניתן לטייל ליד נחל חזורי ונחל גובתה

השביל התלוי הבניאס ; מפל סער ; אתר החרמון ; מבצר נמרוד ; עין פיזל ; נחל חרמון ; נבי יהודה – נחל חרמון תחתון

 

 

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נחל חזור

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן