חשוב לדעת

חשוב לדעת

חשוב לדעת

עין ג'ילבון

נחל ג'ילבון – בריכות רחבות, מפלי מים טיול משפחות קלאסי שמספק כל מה שצריך כדי להנות ולהתרענן ברמת הגולן.במסגרת הקיץ הלוהט והחם של ארצנו, מוצע בהמלצה חמה, מסלול מרענן ומצנן, מפלי ג'ילבון או בשמם העברי מפלי דבורה. התמונות היפות שזה אתם ראיתם לקוחות מעין ג'ילבון, זוהי למעשה סדרת מפלים המצויה בקרבת בריכת הקצינים של נחל ג'ילבון. מדובר בטחנת קמח עתיקה עם שפע של מים מעל ראשכם ולרגליכם, עין ג'ילבון שוכנת בסוף המסלול של נחל ג'ילבון, למשפחות עם ילדים כדאי להגיע מסוף המסלול ולוותר על המסלול הארוך של כ-5 שעות.

המסלול הקצר:

 לאחר הפנייה לקיבוץ גדות אנו נפנה שמאלה לכביש 918 ונמשיך בנסיעה רגועה עד גשר הפקק. לאחר כ -100 מטר מגשר הפקק נרד לירידה שתוביל אותנו לדרך עפר, דרך העפר אינה קלה אמנם לרכב רגיל אך אל דאגה מדובר בדרך קצרה יחסית ,כמה מאות מטרים, ששווה את המאמץ, ברגע שנגיע לשיחי פטל – שם נחנה את רכבנו ונחל בהליכה בשביל רחב שלצידו השמאלי בריכה גדולה, מדובר בהליכה של קילומטר אחד בשמש, לכן הקפידו על כמות מים מספיקה וכובעים וכן הצטיידו בסנדלי הליכה במים, מקדמי הגנה וכמובן בבגדי ים.

 

אפשר גם להגיע עד מפל דבורה – זה אמנם  הליכה קצת קשה בחודשי הקיץ כי המסלול לא מוצל , אבל בהחלט ההתרעננות במפל שווה את המאמץ להגיע עד למפל דבורה. מבחינת מסלול אפשר לעשות אותו ב 2 אופנים :
1.מסלול מעגלי – כשלוש הליכה לערך אבל הוא יכלול רק את מפל דבורה ואת מפל ג'ילבון. 2.מסלול קוי – לא מעגלי ארוך יותר כ 5 שעות – מתחיל מגשר הפקק, בריכת הקצינים  בעין ג'ילבון, עין ג'ילבון, מפל
ג'ילבון, מפל דבורה. בחלופה זו נדרשים 2 כלי רכב.(כפי שמצוין בתחילת הפוסט "המסלול הקצר").

ולאחר כקילומטר הליכה נבחין בסימון אדום לבן, ותעלה בוצית, בשולי הדרך נבחין בגדרות תיל שמעבר להם סימון על מוקשים מתקופת מלחמת 67. לאחר הליכה של עשרות מטרים נבחין בערוץ הנחל בזלתי עם זרימה יפה (פה להקפיד לנעול סנדלים ), נלך בתוכו ונצנן את רגלינו, לאחר מכן נגיע לטחנת קמח עתיקה עם מפלי מים קרים מאוד, זה הזמן לעשות מקלחת קרירה ולהתרענן מהחום הלוהט. למי שיש כוח ומרץ יכול להמשיך במעלה הגבעה ולראות את בריכת הקצינים. היתרון של מסלול זה טמון בכך שאין כמעט מבקרים כי רוב המבקרים באים מתחילת המסלול ועושים את המסלול המעגלי כך שאינם מגיעים לפה. למי שיש שאלות נוספות מוזמן להשאירן בסוף הפוסט ואגיב לו בהקדם .

למי מיועד: למטייל שאוהב ללכת ולהתאמץ קצת יותר אבל בסוף להנות מטבע ארץ ישראלי פראי עם מים קרים וצוננים.
למי מתאים: מטיבי לכת, משפחות עם ילדים, זוגות, הכניסה בחינם. המסלול איננו נגיש. עונה :קיץ;סתיו;אביב.

מסלולים נוספים בסביבה: עין תינה, בריכת המשושים, עין סלוקיה.

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חניון נחל גילבון
דילוג לתוכן