לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

נחל ארדון ועין סהרונים

רקע

הר ארדון הינו הר בלב מכתש רמון. שמתחתיו נמצא נחל ארדון , זהו אמנם נחל יבש אף שמתחרז יפה  עם המילה חרדון.

המסלול אותו נכיר נמצא סמוך למכתש רמון, הנמצא במרכזו של הנגב. מכתש בו החיים עצרו מלכת, עצום וענק בממדיו. זהו  מסלול טיול ייחודי ומרתק לאוהבי המדבר בפרט ולחובבי טיולים בכלל. נחל ארדון ורמת סהרונים מתאימים לכל המשפחה. ונמצאים ממש בצידו המזרחי של מכתש רמון..חופשת הפסח היא זמן אידיאלי לבקר פה.

גבעת החרוט הנמצאת בראשו של הר ארקון  ועין סהרונים הינם מקומות ייחודים. שהשהייה בהם מזכירה טיול בחלל החיצון.בכוכב מאדים, רק ללא חליפות חלל וללא ריחוף.

תיאור המסלול

בגדול יש מגוון רחב של מסלול, הקצר ביותר, אשר לטעמי, מתאים יותר למשפחות הוא נחל ארדון ורמת סהרונים אורכו כשעה הלוך ושוב .מסלול ארוך יותר הוא עין סהרונים מסלול מעגלי האורך בין 3- 4 שעות .ולמטיבי לכת יש את פרסת נקרות – מסלול שיוציא אתכם מתחומי המכתש בין 5-6 שעות הליכה (11 ק”מ).

נחל ארדון

בכל אופן בחרנו לטייל עד לגבעת החרוט, דרך נחל ארדון (נחל אכזב העובר בתוך המכתש). מתחילת המסלול ניתן לראות סלעי ענק, ואת שכבות הסלע ,חרסיות ייחודיות בצבעים מרהיבים של כתום, אדום, חום, וורוד ועוד.

עדות וסימן לתקופות השונות ליצירתם.

לבעלי כושר גופני טוב, ניתן להמשיך את המסלול ולעלות להר חרוט,  העלייה חדה מאוד וקשה . אמנם אינה אורכת זמן רב אך ושווה את המאמץ, התגמול הוא הנוף המדהים ביופיו הנשקף מהר זה, ניתן לתצפת על המכתש כולו וגם לראות ,אמנם בקטן, את “מרכז רמון “.על-מנת לסבר את העין מצורפות תמונות של המקום .

מפת המסלול : לחצו כאן.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
עין סהרונים

ומי היה מאמין שכל זאת נמצא בנגב, מקום שאמנם מנוגב ממים אך לא מנופים קסומים וצבעים מרהיבים.

למי מיועד : למטיילים שקצת עליות ונסיעה בדרך עפר תזזתית לא מפריעה להם. מסלול אינו נגיש .למרות ההגעה הלא פשוטה בדרך קופצנית(ברכב פרטי לפחות) לדעתי שווה להגיע לפה כחלק מתוכנית הטיולים בדרום שלכם – בעיקר באביב.

איך מגיעים ?

כדי להגיע למסלול זה נרד מתוך העיר מצפה רמון אל תוך מכתש רמון  שימו לב ירידות מסוכנות.

נחלוף על פני השילוט המורה על המנסרה. בהמשך לאחר נסיעה לא רבה נפנה שמאלה לפי השילוט לחניון בארותיים. לאחר נסיעה לא קלה בשטח (ניתן עם רכב פרטי) נגיע לחניון בארותיים, שם מחכה לנו תחנת מידע של רשות שמורות הטבע עם פירוט המסלולים המלאים. המסלול נמצא בתוך שמורת מצוק הצינים.

טיול בהר ארדון

רוצים לקבל עדכונים טריים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת הטיולים שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו גם לשתף בעצמכם.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשויות :Baliletayel

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נחל ארדון

מיקום במפה

דילוג לתוכן