נחל ארדון ועין סהרונים

שמעתם על נחל יבש שמתחרז עם חרדון ? ובכן מדובר על נחל ארדון. בלב מכתש רמון נמצא נחל מקסים ומיוחד.

טיולים בדרום, מכתש רמון, הנמצא במרכזו של הנגב, מכתש בו החיים עצרו מלכת, מכתש עצום וענק בממדיו, עם מסלול טיול ייחודי ומרתק לאוהבי המדבר בפרט ולחובבי טיולים בכלל, נחל ארדון ורמת סהרונים נמצאים בצידו המזרחי של מכתש רמון.נחל ארדון ובקעת סהרונים הינם מקומות ייחודים שהשהייה בהם מזכירה טיול בחלל החיצון ,בכוכב מאדים, רק ללא חליפות חלל וללא ריחוף, כדי להגיע למסלול זה נרד מתוך העיר מצפה רמון אל תוך המכתש שימו לב ירידות מסוכנות.

 

IMG 20150406 123352

נחלוף על פני השילוט המורה על המנסרה, בהמשך לאחר נסיעה לא רבה נפנה שמאלה לפי השילוט לחניון בארותיים, לאחר נסיעה לא קלה בשטח (ניתן עם רכב פרטי) נגיע לחניון בארותיים, שם מחכה לנו תחנת מידע של רשות שמורות הטבע עם פירוט המסלולים המלאים.

בגדול יש מגוון רחב של מסלול, הקצר ביותר, אשר לטעמי, מתאים יותר למשפחות הוא נחל ארדון ורמת סהרונים אורכו כשעה הלוך ושוב .מסלול ארוך יותר הוא עין סהרונים מסלול מעגלי האורך בין 3- 4 שעות .ולמטיבי לכת יש את פרסת נקרות – מסלול שיוציא אתכם מתחומי המכתש בין 5-6 שעות הליכה (11 ק”מ).

 

IMG 20150406 123104

בכל אופן בחרנו לטייל בנחל ארדון, מדובר בנחל אכזב העובר בתוך המכתש. מתחילת המסלול ניתן לראות סלעי ענק, ואת שכבות הסלע ,חרסיות ייחודיות בצבעים מרהיבים של כתום, אדום, חום, וורוד ועוד, עדות וסימן לתקופות השונות ליצירתם. לבעלי כושר גופני טוב, ניתן לעלות להר חרוט, אשר בהמשך המסלול,מחד גיסא העלייה אינה קלה ומאידך גיסא אינה אורכת זמן רב ושווה את המאמץ, התגמול הוא הנוף המדהים ביופיו הנשקף מהר זה, ניתן לתצפת על המכתש כולו וגם לראות ,אמנם בקטן, את “מרכז רמון “.

על-מנת לסבר את העין מצורפות תמונות של המקום .

IMG 20150406 115933

ומי היה מאמין שכל זאת נמצא בנגב, מקום שאמנם מנוגב ממים אך לא מנופים קסומים וצבעים מרהיבים.
כרוך בתשלום : לא למי מיועד : למטיילים שקצת עליות ונסיעה בדרך עפר תזזתית לא מפריעה להם. מסלול אינו נגיש .
למרות ההגעה הלא פשוטה בדרך קופצנית(ברכב פרטי לפחות) לדעתי שווה להגיע לפה כחלק מתוכנית הטיולים בדרום שלכם – בעיקר באביב. מה בסביבה: הר גמלהמנסרהמצפה רמון.

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נחל ארדון
דילוג לתוכן