נחלאות ירושלים

בשכונה הוותיקה מאוד ורבת השנים שמעתם ?נחלת שבעה , זה הזמן להתחיל את המסע שלכם באחת מפנינות ההתיישבות היהודית בירושלים.

טיולים בירושלים, בתוך לב ליבה הפועם של ירושלים בגיל מופלג של לא פחות מ- 147 שנים, נמצאת “נחלת שבעה” אחת מאתרי הבילוי התוססים של ירושלים המודרנית, זו השכונה הוותיקה השלישית, לאחר משכנות שאננים ומחנה יהודה .
שכונה זו כמה כחלק מתהליך מאסיבי של התיישבות יהודית ויציאה מתוך חומות ירושלים העתיקה אל מחוצה להן.

במקום ניתן לטייל ולבלות בפאבים ומסעדות מן הטובות ביותר בירושלים , הרחובות הומי אדם במהלך כל שעות היום ובעיקר בימי שישי. מקור השם “נחלת שבעה ” הוא על שם שבעת יוזמי הקמת השכונה. ייחודה של שכונה זו על פני השתיים האחרות שהוזכרו, הוא בכך שהוקמה ע”י אנשי היישוב היהודי מהעיר העתיקה ללא כל עזרה מגורמים מחוץ לעיר.

 

רכישת הקרקעות לצורך בניית השכונה, הייתה עניין סבוך ומורכב, מאחר שבשנת 1866, תקופת השלטון העות’מני, אזרחים בעלי נתינות אירופית או זרה לא יכלו לרכוש קרקעות בארץ, לפי החוק הטורקי, ועל כן הדבר היווה מכשול גדול בהקמת השכונה מאחר שמייסדי השכונה היו כולם יהודים בעלי נתינות אירופית .

מי שסייע להתמודד עם מכשול זה הייתה, אשתו של לייב הורביץ (אחד משבעת מייסדי השכונה ) זאת בזכות העובדה שהיא נולדה בארץ והייתה בעלת נתינות טורקית, רכשה את הקרקעות מידי השלטון הטורקי באמתלה שהקרקע מיועדת לגידולי חיטה. לסיכום אם ברצונכם לבקר במעוז הבוהמה הירושלמית אז מומלץ להגיע לביקור בעזרת הרכבת הקלה ולרדת בתחנה של כיכר ציון.

נחלאות ירושלים
ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נחלת שבעה
דילוג לתוכן