נחל הירקון הנקי

רקע

לאורכם של מקורות הירקון(למי שלא יודע הם מתחילים באזור רא העין ומסתיימים בחוף הים הצפוני של תל אביב – בין הרידינג לנמל תל אביב. סה"כ 27 קילומטרים של זרימת מים כל השנה.

בתוך הטווח הארוך הזה ישנם לא מעט מקומות לבקר/לטייל/ ולהתרחץ  עם מים, נחל יפה שזורם . בחלק מהמקומות המים ראויים לרחצה ונקיים מאוד. כך שאין בעיה לשכשך רגליים או לרחוץ בהם. ואילו בחלק אחר של מקורות הנחל ממש בסמוך למקומות המותרים ,יש אזורים אשר אסורים ואף מסוכנים לבריאות מהסיבה שהם מזוהמים.

חלק במי שופכין וחלק מפסולת שמקורה במפעלי תעשייה המזרימים את הפסולת שלהם למימי הנחל.

ריכזנו עבורכם במקורות הירקון – איפה מומלץ להתרחץ ואיפה לא.

מקורות הירקון ליד כפר הבפטיסטים
מקורות הירקון ליד כפר הבפטיסטים

1.נקודת הרחצה ליד כפר הבפטיסטים עם עץ האקליפטוס

נתחיל בחלק  הפנימי והמערבי ביותר של מקורות הירקון , הוא נמצא ליד כפר הבפטיסיטים. הוא כולל מספר נקודות רחצה מאוד יפות ומרשימות אחת עם מים עמוקים. עץ אקליפטוס עבה מאוד .וחבל טרזן ממנו תוכלו לקפוץ למים הכל כך נעימים ומרעננים. הנקודה נמצאת כקילומטר  לפני בית הבטון.

למקום זה יש היסטוריה מאוד מיוחד מפני שהוא בית הבטון הראשון שנבנה בישראל כמבנה מבטון מזויין (עשוי מברזל ובטון יחד) מה שמקנה לו המון חסינות וחוזק. הוא נבנה בשנת 1912 ע"י בצלאל יפה. כמו עוד נקודות היסטוריות לאורך הנחל. בית הבטון שימש כבית משאבות בעל 2 קומות . הוא שאב את מימי הנחל לפרדסים הסמוכים לצרכי חקלאות.

כמו כן השביל המוביל אל הנקודה הזו הוא חלק משביל ישראל. יש במקום המון צמחיית קנה המעטרת את גדות הנחל וגם מצלה חלק מהמסלול. בתוך המים יש גם צל תודות לעצי האקליפטוס הוותיקים.

להסבר מלא איך מגיעים : לחצו פה.

בית לאה - טבילה בירקון

2 . בית לאה

מקום מאוד מאוד מוכר ההגעה אליו קצת סיזיפית ומעצבנת כי יש לנסוע בדרך עפר עם בורות של כקילומטר לערך. אם זאת המקום מאוד מרשים הוא נמצא בגדה המזרחית של מקורות הירקון .(בצד השני של הנחל ביחס לנקודה הקודמת). מדובר על חלק של הנחל עם בריכה שאיננה עמוקה בחלק הצפוני במרכז בריכת מים ולמטה מפל מים שאפשר לשבת מתחת וממש להרגיש כמו במקלחת.

בית לאה נמצא בין כביש 5 למחלף ירקונים. המקום מאוד המוני כי הוא תפס חזק בגלל האטרקטיביות שלו כגון :צל ומים נמוכים – מצויין לילדים.

גם נקודת רחצה זו נמצאת ממש על שביל ישראל אפשר לשבת גם לאורך הנחל יותר למטה יש המון פינות חמד לאורקך הנחל פשוט להביא מחצלת ולשבת בחיק הטבע. יש גם צל נוכח ריבוי הצמחייה .

המים נקיים וראויים לרחצה , אך תמיד כדאי להתעדכן באתרים כגון :רשות הטבע ,מקורות ועוד.

איך מגיעים ? הסבר מלא בקישור הבא : לחצו פה.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
סכר כנף לבנה

3. סכר כנף לבנה

נקודה זו נחשבת לאחת האטרקטיביות מבין הנקודות בהן ניתן לרחוץ לאורך מקורות הירקון הנקיים. המקום נמצא ממש סמוך למחלף ירקונים. קשה להאמים שליד מקום כל כך סואן ליד פתח תקווה יש פינת חמד שכזו.

המקום כולל קטע גדול , הראשון בצד שמאל נמוך ורדוד מאוד . ככל שנכנסים פנימה המים הופכים למאוד מאוד עמוקים ולכן יש להיזהר.

שימו לב בצד שמאל תראו סדרת מפלים מהפנטת ביופיה . שבו מתחת למפל , לכו בזהריות בין הסלעים. מקום מאוד יפה , מוצל לחלוטין ראוי לרחצה על מקורות הירקון הזכים.

ממש ליד הנקודה הזו בהליכה רגלית יש טחנת קמח וסכר קטן ליד.

הסבר איך מגיעים? לחצו פה.

המפל הנסתר הוד השרון

4. המפל הנסתר ליד קניון שרונים

זוהי אולי הנקודה המוכרת כמעט לכל מטייל בישראל היא בנויה משושה חלקים :

הראשונה נקודה חדשה שהוכשרה לציבור וקראת "סולם דגים" ממש במקום יצרו מעבר עם סלעים אל תוך בריכת מים. ליד יש בריכה גדולה יחסית אך רדודה . ומתחת נמצא המפל המדובר הנקרא "המפל הנסתר".

רק שהוא כבר מזמן מזמן לא נסתר השם נשאר המשמעות  כבר לא. כי כולם כבר מכירים אותו.

בעיה נוספת של המפל הזה שחלקו התחתון מזוהם לחלוטין . מדובר בנקודת ההצטלבות בין האזור המזוהם המוזרם לנחל הירקון שמגיע מתחת למפל ומצד שמאל. לבין חלקו הנקי הזורם במפל עצמו.

לכן כל נקודה מעל המפל נקייה לרחצה וכל נקודה מתחת לא מזוהמת ואסורה לרחצה .

איך מגיעים ? לחצו פה

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

חוף אכדיה צפון בשקיעה

חוף אכדיה צפון – חוף דבוש

חוף אכדיה צפון המכונה גם  "חוף דבוש". הינו חוף הנמצא בהרצליה בין המרינה של הרצליה בדרום למלונות בצפון. החוף הוא מיני ריביירה בי הוא נמצא בלב אזור תיירותי בהרצליה. יש מעל החוף המון בתי מלון. יש בו תיירים מכל העולם.

קרא עוד »
הנוף מטיילת עמק לבן

טיילת עמק לבן – טיול בדרום מערב ירושלים

טיילת עמק לבן היא מכלול טבעי פתוח הנמצא במבואותיה הדרום מערבייים של העיר ירושלים. והיא חלק מפארק טבע של נחל רפאים. באזור טבע פתוח זה יש המון בעלי חיים כגון :הצבי הארצ -ישראלי, שועלים ועוד. וגם מבחינת צמחייה יש כאן

קרא עוד »

עין אורה – עין איתמר – עין אל בלד

עין אל בלד הידוע גם בשמות עין אורה ועין איתמר הוא מעיין קריר ונקי השוכן בקרבת היישובים אורה ועמינדב. בשבת האחרונה שמנו פעמינו לכיוון הרי ירושלים אל עבר שביל המעיינות. כמו שנאמר קרוב לבית וקרוב ללב. עין איתמר הוא מעיין

קרא עוד »
דלפק בטבע- דרך החשמל יער בן שמן

גן האבן – דרך החשמל – שביל שזור באומנות ביער בן שמן

גן האבן – דרך החשמל – היא דרך סלולה וטובה שאורכה כקילומטר לערך בתוך יער בן שמן. היא הוכשרה כדרך נופית עם גן של פסלים סביבתיים אומנותיים יפהפיים שנוצרו בידי אומנים מהשורה הראשונה. בתוך הדרך הוצבו פסלי מתכת בצבעים שונים.

קרא עוד »
עין מערה -עין במבה

עין מערה – עין במבה – מעיין בתוך מערה בהרי ירושלים

עין מערה המכונה גם בשם המצחיק – "עין במבה". הוא מעיין מיוחד הנמצא מתחת ליישוב אורה בהרי ירושלים – במבואותיה המערביים של העיר ירושלים. לא מדובר על בריכת מעיין חיצונית גדולה ופתוחה המיועדת אלא על מעיין נסתר הנובע מתוך מערה

קרא עוד »

האטרקציות המומלצות שלנו

בלו אייס ארנה - היכל הקרח באשדוד

בלו אייס ארנה – היכל הקרח באשדוד

צילומים: ניקיטה לובוביץ'. בלו אייס ארנה, מרכז ספורט ובילוי על הקרח החדש המתקדם בישראל, נפתח באשדוד ומזמין אתכם לבילוי מדהים וחוויה מרעננת על הקרח החדש ועם ציוד שאין כמותם בארץ! בין אם אתם מחליקים מתחילים או מנוסים, אצלנו תוכלו להעביר

קרא עוד »
תערוכת טהירו במערת בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון  בגן לאומי בית גוברין. הינה תערוכה מיוחדת במינה.המתקיימת בערבי הקיץ  מ 20/6/24 ועד 31/10/24. השם "טהירו" נלקח מהיהדות ומשמעותו "אור עליון" . התערוכה מתקיימת במערה הצפונית. יש במקום חנייה מסודרת ואפילו אזורי פיקניק שלפני או אחרי

קרא עוד »
תערוכת וונדרלנד במלון אימפריאל

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב – וונדרלנד

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב העונה לשם :וונדרלנד. תתקיים השנה בפעם השלישית בתאריך 23/6/24. וזו כנראה תהיה הפעם האחרונה. מדובר במיזם אומנותי מיוחד במינו בו שותפים 54 אומנים שהפכו, את 37 מחדרי מלון אימפריאל שכבר אינו בשימוש,לחדרים אומנותיים.

קרא עוד »
נופארק - פארק פנאי לכל המשפחה

נופארק – פארק פנאי עירוני לכל המשפחה בנוף הגליל

צילומים : Touring.Tom נופארק הינו פארק פנאי עירוני לכל המשפחה ביישוב נוף הגליל. יישוב פסטורלי בגליל התחתון ליד נצרת. הפארק בנוי על הר גבוה וממנו ניתן לצפות לנופי התבור ועמק יזרעאל כולו. הפארק מואר בשעות הערב.בפארק ננטעה צמחיית נוי לצד

קרא עוד »
יד אחרת של רבקל'ה רובל

יד אחרת – חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה

יד אחרת – הינה חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה בתל יוסף. החנות במקור הייתה בקיבוץ עין חרוד ובשנים האחרונות עברה לקיבוץ תל יוסף באזור עמק המעיינות. החנות בנויה משלושה חללים היא מאוד גדולה וכוללת פרטי יד שנייה מיוחדים ועתיקים

קרא עוד »
מדרגות כניסה חדשות לטיילת הדרומית צילום פמי

טיילת החומות בירושלים נפתחת מחדש

צילום: פמי. טיילת החומות הדרומית, הדרך היפה אל הכותל, וטיילת החומות הצפונית, המסלול הקוסמופוליטי – נפתחו מחדש! לאחר שיפוצים שנערכו בחודשים האחרונים, נפתחת טיילת חומות ירושלים מחדש בדיוק בזמן ליום ירושלים. השיפוצים כללו הסדרת כניסה חדשה ומדרגות לטיילת הדרומית מכיוון רחבת

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן