לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מקומות מומלצים למנגל ביום העצמאות

רקע

יום העצמאות הוא הזדמנות נהדרת לצאת לטבע ולמנגל יחד עם משפחה, חברים או אפילו לבד. ההווי בשטח כבר עושה את האווירה. מה יותר כיף מלשלב טיול בטבע יחד עם על האש .

משהו שאנחנו הישראלים כל כך מחוברים אליו. יום העצמאות הוא החג המחבר אותנו יותר מהכל לישראליות שבנו והאמצעי לעשות כן הוא המנגל. צליית בשרים על האש צליל חריכת הבשר על גבי רשת המנגל שמתחתיה מלחשות גחלים ,

העשן המתמר לגבהים שלא היו מביישים את מגדל אייפל בפריז. הריחות הנפלאים מזוהים יותר מכל עם החג הזה.

ריכזנו עבורכם רשימה ענקית עם מלא מקומות בכל רחבי הארץ , לפי איזורים , בהם תוכלו למנגל להנאתכם במהלך יום העצמאות שלנו.  רק בבקשה , איספו אחריכם את האשפה.

תשאירו את הטבע במצב יפה ומקסים כמו שקיבלתם אותו.

נקודות חשובות

 בחלק מהמקומות אין פחי אשפה לאיסוף פסולת.

חלק כוללים מדשאות וחלק נמצאים בתוך יערות (הקפידו על כיבוי מוחלט של הפחמים לפני לכתכם – כדי למנוע שריפות ביער).

חלקם הם חניונים מסודרים של קרן קיימת לישראל וחלק הם של רשות הטבע והגנים ולכן ייתכן תשלום בכניסה בחלקם.

יש גם מקומות למנגל הם פארקים עירוניים בניהולן של הרשויות המקומיות. יש שילוט היכן מותר למנגל. אך ורק באזורים ייעודיים אותם הכשירה העירייה.

כמו כן ישנם מקומות עמוסים ומרכזיים יותר ולכן חשוב ביותר להקדים צאתכם כדי גם לתפוס מקומות וגם להימנע מפקקי תנועה הנוצרים בגישה אליהם.

מעבר לפאן של המנגל חשוב , במידת האפשר , להתמקם במקומות בהם יש שירותים ציבוריים בקרבה, מתקני שעשועים לילדים שיהיו עסוקים בזמן שאתם עסוקים במלאכת הנפנוף.

ואם אתם רוצים שדרוג נוסף אז תבחרו את הספוט שלכם למנגל ליד בית קפה כגון "פארק רמת גן" או מגדלי תצפית (בחלק מהפארקים של קק"ל).

מקומות למנגל ביום העצמאות באזור הצפון

חניון עין זיוון – חניון זה נמצא סמוך ליישוב עין זיוון בצפון רמת הגולן,  מדובר על חניון המשמש גם ללינה לצועדים בשביל ישראל במקטע מספר 6 מחניון לילה עין זיוון להר חוזק. איך מגיעים בוויז :חניון עין זיוון.

 פארק גורן – זהו אחד הפארקים הגדולים ביותר לפיקניקים ונקודת יציאה למלא טיול בנחל כזיב – הנחשב לנחל הגדול ועתיר מסלולי טיול באזור הגליל המערבי. איך מגיעים? . בוויז : פארק גורן.

 יער אודם – זהו אחד היערות היפים באזור רמת הגולן בחורף אף יורד בו שלג והוא זוכה לביקורם של איילים נקודים . בתקופת יום העצמארות היער פורח וירוק ומאוד מיוחד . איך מגיעים? בוויז : חניון יער אודם.

יער אחיהוד -זהו יער יפהפה הנמצא על קו התפר בין הגליל העליון לגליל התחתון , אפשר לטייל בו גם עם כלי רכב . מאוד מומלץ למנגל ביוםן העצמאות .איך מגיעים? בוויז : יער אחיהוד.

יער מבוא חמת – באזור דרום רמת הגולן נמצא יער יפהפה הצופה על הכנרת יש בו אפילו מעיין קטן ויפהפה הזורם לאורך תעלה בה ניתן לשכשך את רגליכם . שנקרא עין תאופיק. בוויז :עין תאופיק.

גן לאומי אכזיב -אחד מהגנים הלאומיים היפים במדינת ישראל . מעבר לחוף ים אקזוטי בגן הלאומי מדשאות מול הים , שירותים ומקלחות אחד מהמרומות השווים ביותר למנגל ביום עצמאות ובכלל . בוויז: גן לאומי אכזיב

חניון דרדרה – חניון קלאסי לפיקניק ומנגל ובדיוק מיועד להכיל מטיילים ונופשי יום בחג העצמאות יש במקום שולחנות פיקניק פזורים. ונחל זורם ליד . המקום נמצא באזור רמת הגולן. בוויז :חניון דרדרה.

יער לביא – יער יפהפה מוריק ופורח בחורף ובתקופת האביב כך שהרווח כאן כפול מעבר לשולחנות פיקניק , אפשר לטייל שעות ביער זה וכן בקרבתו יש הרבה מסלולי טיול . נמצא בגליל התחתון היער הקרוב ביותר לכנרת. בוויז : יער לביא.

חניון לימן – יער הנמצא בסמיכות ליישוב לימן באזור הגליל המערבי לא הרחק מראש הנקרה ומקו החוף אפשר לשלב בנוסף למנגל ביום העצמאות גם רחצה בים . בוויז :חניון לימן.

יער ביריה – יער ביריה נחשב ליפה מבין היערות באזור הגליל העליון , סביבו יש מעיינות כגון :עין ליאור  ואתרים ארכיאולוגיי םכגון :גן לאומי נבוריה כך שאפשר לשלב בנוסף למנגל גם רחצה במעיינות . בוויז :יער ביריה.

יער חניתה – יער זה  נמצא באחד האזורים הצפוניים ביותר של ישראל בגליל המערבי , הוא כולל גם מספרי מוקדי עניין כגון :מעיין עם מים :עין כובשים" ומספר נקודות היסטוריות.בתוך היער מסלולי אופניים ומסלולי טיול רגליים . בוויז :יער חניתה.

 פארק אדמית – פארק יפהפה הנשען על אחד מהצוקים היפים ביותר בישראל, זהו אתר סנפלינג למערת קשת הנמצא ממש מתחתיו חלק  ממנו לפיקניקים בוויז : מערת קשת.

יער שוויץ – יער יפהפה החולש על הכנרת – יש בו שבילי הליכה , מרפסות הפונות לנוף משגע מהיפים בישראל להסבר: יער שוויץ.

חוף מכמורת – שימו לב לא בכל שטחי החוף ניתן להדליק מנגלים – יש אזור ייעודי ומיוחד שהוכשר לטובת הדלקת מדורות ומנגלים.החלק הזה נמצא בנקודה צפונית שבחוף זה . להסבר מלא על החוף : חוף מכמורת.

*** פארקים אדמית וגורן , הם פארקים לטיילות בעיקר ופחות מנגלים , חניונוף באדמית, (יציאה למערת קשת) הוא לא למנגלים, פארק אדמית צפון, חניון הארזים שם אפשר לעשות פיקניקים. פארק גורן, יש שולחנות פיקניק בכניסה לפארק.***

אזור הכנרת

חוף צאלון , חוף חוקוק , חוף אמנון, חוף שיזף , חוף גופרה , חוף רותם.

***כדי להגיע לחופים אילו פשוט הזינו את שמם בוויז ותגיעו לאזור החנייה שימו לב בחלק מהחופים ייתכן חיוב בעד החנייה.

אזור חיפה והכרמל ועמק המעיינות:

גן לאומי עין חרוד –  פארק יפהפה הכולל גם מעיינות בהם ניתן להתרחץ , זהו גם חניון לילה בו ניתן לעשות קמפינג עם אוהלים עצמאיים , האתר של רשות הטבע והגנים והכניסה בתשלום .בוויז :גן לאומי חרוד.

 יער עופר – זהו יער הנמצא באזור הכרמל , הוא מוכר מאוד בהקשר של טיולים כי יש בו מלא מסלולי טיול מסומנים כך שהוא מתאים לממנגלים שהם גם אוהבי טיולים. בוויז : יער עופר.

חניון רקית – חניון באזור הכרמל בדרך ליערות הכרמל וממש על צלעותיו של הר שוקף ,במקום יש חניון מאוד מאוד מסודר הכולל שולחנות פיקניק ברזיות ואפילו שירותים ציבוריים , מומלץ להגיע מוקדם יש גם מסלול טיול לחורבת רקית. הסבר הגעה:חניון רקית

חניון נחל אורן – המקום הקלאסי למנגלים ביום האצמעות מיקומו האטרקטיבי למרגלות הרי הכרמל , וקירבתו לכביש חיפה תל אביב הישן הפכה אותו למבוקש מאוד תוסיפו את העובדה שהוא קרוב למוקדי טיולים רבים בכרמל וקבלו שלמות. בוויז :חניון נחל אורן.

חניון נחל מעפילים – חניון לפיקניקים ומנגלים עם שולחנות פיקניק רבים ושירותים ציבוריים כולל גם מוקדי פריחה , נמצא מתחת לכפר הדרוזי עוספיר ויש בו מסלולי טיול רבים מתחת כגון :נחל יגור ונחל מעפילים . להסבר: חניון יער מעפילים.

חורשת גדעון – חורשה יפהפיה הנמצאת על ערוץ נחל חרוד במקום הוכשרו בשנים האחרונות אזורים לפיקניקים נמצא באזור עמק המעיינות . הסבר הגעה : חורשת גדעון ובריכת גדעונה.

יער חוף הכרמל – יער יפהפה החולש על נוף משגע של חוף הכרמל ,זוהי שמורת טבע הכוללת גם שבילי טיול שנוף הים פרוס ממול . איך להגיע ? יער חוף הכרמל.

קרן הכרמל – בחלקו הדרומי של הכרמל הקרוי קרן הכרמל או המוחרקה בכניסה לכפר עוספיא מצד ימין נמצא יער יפהפה שכל כולו פורח בין עצי האורן הרבים מעבר לפיקניק יש בו גם שבילי טיול רבים. איך מגיעים : יער קרן הכרמל 

מקומות למנגל ביום העצמאות באזור המרכז

יער חורשים – יער חורשים נמצא סמוך לכביש 6 למחלף חורשים , היער נמצא באזור השרון ומשתרע על פני כ 3000 דונם. היער כולל פריחת רקפות ויש בו מתקנים חקלאים עתיקים כגון : בורות מים וגתות . בוויז :יער חורשים.

פארק הירקון – גני יהושע -המקום שאולי הכי מזוהה עם מנגלים ביום העצמאות , פארק רחב ידיים עם מדשאות אינסופיות שולחנות ישיבה בחלקים ממנו , ונחל הירקון זורם לצידו . בוויז :פארק הירקון.

פארק צ'רלס קלור – על טיילת תל אביב  – יפו בחלקה הדרומי יש מדשאות ואזור בו ניתן למנגל מול הים . בוויז : פארק צ'רלס קלור.

יער קולה – יער זה נמצא לא הרחק מראש העין וכולל בתוכו מסלולי טיול , מערות ונחל שפעיל בחורף , הפריחה כאן משגעת ויש פה גם קשר ליום העצמאות במקום נמצאת אנדרטה הנקראת גבעת כ"ח ושביל אלכסנדרוני  <=לחצו על הקישור להסבר הגעה.

יער שוהם – יער יפהפה באזור השפלה הכולל גם שרידים של כנסייה  עתיקה, גבעת הספלולים הצופה על האזור אינספור פרחים וגם שולחנות פיקניק פזורים ברחבי היער מאוד מומלץ למנגלים ביום העצמאות . הסבר : פארק יער שוהם.

גן לאומי נחל אלכסנדר- גן לאומי יפה הנמצא לאורך נחל אלכסנדר הכולל אינספור פינות חמד ואזורים למנגל ליד הנחל ואתרים היסטוריים כגון חרבת סמארה איך מגיעים : גן לאומי נחל אלכסנדר

פארק הלאומי רמת גן – הפארק העצום והגדול של אזור רמת גן  מעבר לאגם יפהפה הנראה בכל רחבי  הפארק. יש פה מתקני כושר, מתקני שעשועים , מסעדה , בתי קפה שירותים מדשאות מקומות ישיב הומה לא . בוויז :פארק רמת גן.

יער בן שמן – זה היער המנקז אליו למעשה כמעט את כל תנועת הממנגלים ביום העצמאות. כי הוא נחשב ליער ענק הכולל שטח רחב מאוד של יערות ושולחנות ישיבה ולמעשה הוא היער הגדול בין ירושלים לתל אביב. איך להגיע : יער בן שמן

אזור ירושלים ושפלת יהודה:

פארק בריטניה- זהו הפארק הגדול ביותר באזור  שפלת יהודה הוא כולל בתוכו מספר נכבד של מסלולי טיולים. ויש בו תל ענקי המוזכר במקרה כתל עזקה , יש בו מספר רב של מקומות למנגל ופיקניק. איך מגיעים : פארק בריטניה

יער צרעה – יער מרשים ביופיו בשפלת יהודה – סמוך לצומת נחשון , כולל דרך יפהפיה הנקראת דרך הפסלים. הנמצאת בתוך שטח היער קברו של בר כוכבא נמצא בפסגתו יש בו המון פינות לפיקניק ומנגל הסבר: יער צרעה.

יער יצחק רבין –  זהו יער הנמצא על דרך בורמה לא הרחק מצומת שמשון. היער נמצא למרגלות הר ומגיע עד לפסגה. שם נמצא מצפה הראל במקום הסבר על דרך בורמה , מצפה ונקודות לפיקניק. הסבר :מצפה הראל

פארק עדולם – מכונה גם פארק צרפת נמצא לא הרחק מפארק ברטניה כולל  הרבה מערות , אזור עם הרבה עצי חרוב, גבעות. וכן חורש טבעי נמצא לא הרחק מבית גוברין . בוויז :פארק עדולם צרפת – כניסה ראשית.

יער ירושלים – יער ענק עם שולחנות ישיבה ומסלולי טיול המתחברים לשביל סובב עין כרם. היער נמצא סמוך להר הרמל וליד ושם בתוך שטחה של ירושלים. איך מגיעים : יער ירושלים.

יער עמינדב -יער בין הגדולים באזור הרי ירושלים ,בתוכו מצפה הפסנתר , יד קנדי שביל המעיינות. כך שהוא מאגד סביבו גם אפשרויות רבות למנגל נוף והרבה מוקדי עניין. להסבר : יער עמינדב

יער חרובית – יער חרובית הוא יער סימפטי וחביב הנמצא בין קרית גת לבית גוברין בתפר בין אזור השפלה לאזור הדרום מומלץ בחום להגיע יער מרשים גבוה ורחב ידיים . בוויז :יער חרובית.

אזור בנימין וגוש עציון:

 מקומות מעבר לקו הירוק !!!!  שיש לצידם מעיינות , שימו לב אילו אינם מקומות גדולים מאוד. ויש בהם מעט מאוד מקומות ישיבה.

לחצו על הקישורים בכל אחד מהביטויים להסבר  : מעיין הגבורה ,יער עלי, מעיין עטרת , עין עוז ,מעין מאיר, עיינות ענר , מעיין טלמון, מעין דולב, מעין כרמים בכוכב השחר, עין סג'מה ( עין יצחק ),  עין מסלע ,  עין דובק .

 יער משואות יצחק – יער נחמד וחביב באזור גוש עציון להסבר : יער משואות יצחק .

יער גבעות – נקרא גם חוות ארץ האיילים יש בו אטרקציה מקסימה. פינת חי ומרכז לפעילויות לכל המשפחה כגון :פארק חבלים אומגה מעל היער ועוד להסבר: ארץ האיילים.

יער עציון – יער ענקי הכולל צידו מעיינות כרמים. רכסי הרים אחד מהיפים באזור יש בו גם מקומות לפיקניק ומנגלים . להסבר : יער עציון .

מקומות למנגל ביום העצמאות באזור הדרום

יער שחריה – מכונה גם יער המלאכים נמצא ליד קרית גת. יש בו שולחנות פיקניק ואזורי מנגל – יער יפהפה שפורח באביב ובחורף. כולל גם שבילי הליכה בין מוקדים ארכיאולוגיים והיסטוריים להסבר : יער שחריה.

פארק אופקים -פארק יפהפה הוולל חורשה , מתקני שעשועים ,מסלולי טיול. והכי חשוב מקום למנגל ביום העצמאות ובמהלך השנה. במקום יש שולחנות פיקניק . להסבר מלא : פארק אופקים.

יער בארי- חורשה יפה המזוהה יותר מכל עם פריחת הכלניות. אמנם כעת לא תראו בו פריחה אדומה של הכלניות. אבל כן תמצאו מקומות ישיבה בתוך יער אינטימי וחביב למדי. הנמצא ליד ערוץ נחל גרר להסבר: יער בארי.

יער גברעם – אחד היערות המשמעותיים והגדולים באזור הנגב המערבי. כולל מקומות למנגל מעולה ליום העצמאות לתושבי הדרום ובכלל הסבר :יער גברעם

פארק אשכול – פארק ענקי בניהול רשות הטבע והגנים. יש במרכזו בריכות שכשוך של נחל הבשור, מקומות ישיבה ומדשאות . איך מגיעים: פארק אשכול .

גן לאומי אשקלון -אחד מהגנים הלאומיים המרשימים והמבוקשים בישראל. הוא נמצא מעל חוף הים באשקלון ,יש בו מדשאות ,אזורים לפיקניק ומנגל. ואפילו חניון לילה יש בו גם ארכיאולוגיה – להסבר: גן לאומי אשקלון.

פארק ירוחם – פארק מרשים הנמצא צמוד לאגם ירוחם המוכר. במקום שבילי אופניים שולחנות קק"ל יער מוצל והרבה פאן להסבר :פארק ירוחם .

יער להב – אחד מהיערות הפופלריים של תושבי הדרום, יער זה נמצא סמוך ליישוב להבים. יש בו המון פינות ישיבה עם ושולחנות קק"ל. הרבה עצי אורן רק לעצור ולשבת באחת הפינות ביער . בוויז :יער להב.

יער יתיר- אחד מהיערות הגדולים במדינת ישראל נמצא על התפר בין אזור המרכז לדרום. גבוה יחסית לאזור הדרום להסבר: יער יתיר

יער שוקדה- יער זה כולל חניון רחב ידיים הוא נמצא באזור הנגב המערבי. סמוך לחבל אשכול להסבר: יער שוקדה.

חורשת הבנים בערוגות -סמוך ליישוב ערוגות הנמצא ליד קרית מלאכי באזור הדרום . ובין היישובים כפר הרי"ף ותימורים. החורשה הוקמה לזכרם של חללי צה"ל בני היישובים ינון וערוגות. יש ביער מקומות למנגל שולחנות פיקניק, פחי אשפה. בוויז :חורשת הבנים.

חלק נכבד מהרשימה הרשימה באדיבות שלי גולדישמיט. למעקב אחר החשבון שלה : שלי גולדישמיט
הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן