Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

מצפור סוסיתא

מסתבר שסוסיתא זה לא רק שם של רכב ענתיקה שהיה פופולרי בשנות ה -70. אלא אחד מהמצפים היפים ביותר שיש היום בגולן.

מצפור סוסיתא יושב על נקודה מאוד מרשימה אשר צופה על הכנרת . חובבי הצילום יכולים להפיק פה צילומים שיהיו דומים לתמונה אומנותית. מעבר לעובדה שמדובר על מצפה מרשים הנמצא בדרום הגולן וחולש על נוף חלומי. המצפור נמצא על טיילת מצוקי האון- זוהי טיילת סלולה המאפשרת הליכה או רכיבה על אופניים. הנמתחת כמו קו פתלתל לאורך כל יישובי דרום רמת הגולן. אחד המקומות היפים הנושקים לטיילת זו הוא מצפה השלום שבדומה למקום זה מספק פנורמה מופלאה.

סביר להניח שתזדקקו למעיל במצפור סוסיתא גם בתקופות שאינן חורפיות בגלל משבי הרוח העזים שחולפים פה ביעף. במקום יש מפה גדולה המספקת הסבר גיאוגרפי משובח על הנוף הנשקף באופק שמולכם : משמאל נראים : רכס כמא , הר לבנים, הר חזון בקעת גינוסר והר האר"י. מימין נראים : ראש פינה , הר כפיר ,הר מירון, נחל עמוד.  באזור הקרוב יותר למצפור לפני הכנרת ניתן לראות את הר סוסיתא וקרן עין גב.

 

המצפור בסוסיתא

באזור מצפור סוסיתא הוקם ספסל ישיבה ופרגולה לקירוי מהגשם ומהשמש הנשענת על עמודי אבן בצבע אפור בזלתי כיאה לגולן. המקום הוא ספוט מדהים לזוגות שרוצים לצפות בשקיעת השמש הנבלעת במהרה בין ההרים שממול.
בצד שמאל של המצפור תבחינו ב 2 סלעי ענק שבמרכזם הוטמעו 2 שלטי אבן גדולים המספרים את סיפורה של העיר הקדומה סוסיתא. שם זה נגזר מהשפה הארמית והוא מתייחס למילה "סוסה". באשר לשם זה ישנן מספר הנחות אחת מהן מתייחס למבנה ההר עליו התגלו שרידי היישוב סוסיתא שהינו בעל מבנה כשל סוס. במקור נוסדה העיר כ 200 שנים לפנה"ס בתקופת הממלכה הסלואקית והייתה במקור יישוב יווני. שמה היה "היפוס" (סוס) ומקורו מארמית. בעיר התחלפו ממלכות רבות רומיות ביזנטיות ועוד עד שלבסוף היו הסורים פה לפני מלחמת ששת הימים דבר שאיפשר להם להפגיז את אזור עין גב באופן חופשי לגמרי.

מצפור סוסיתא היפה

סוסיתא היא הרבה יותר ממצפור מדובר על שמורת טבע נרחבת המתפרסת על פני שטח נרחב וגדול המתחיל באזור החלק המזרחי של הכנרת . מכביש 92 דרך כביש 789 וממשיך כה דרומה לכביש 98 ליד מבוא חמה.
בנוסף ישנו בסוסיתא גן הלאומי בו ניתן לראות שרידים של ההתיישבותיות בכל פלחי ההיסטוריה. מבחינה גיאוגרפית וטופגרפית סוסיתא מחוברת באמצעות "אוכף" אל רכס הרי הגולן ומקיפים אותה כמה נחלים חשובים : נחל עין גב, נחל סוסיתא.

טיילת מצוקי האון

לסיכום על  מצפור סוסיתא

לא ישעמם לכם לבקר במצפור סוסיתא אפשר לשלב גם הליכה לאורך טיילת מצוקי ההאון לאורך נוף תכול תחת רכסי הרים אינסופיים.
איך מגיעים : אם הגעתם מאזור דרום על כביש 98 , עליכם לעבור את כפר חרוב ולפנות שמאלה ישר אחריו – יש כניסה דרך גדר פתוחה להחנות וללכת ברגל עד המצפור . דרך נוספת היא להמשיך לאמפי גולן  ומשם ללכת כקילומטר  דרומה לאורך טיילת מצוקי האון עד שתגיעו אליו.

קרדיט התמונות : דוידי קליר מסלולי טיול

היכן ניתן לטייל באזור מצפה סוסיתא

עין כיף ; הזאכי -נחל משושים ; מעיין מצפה השלום ; נחל אל על ; עין פיק ; עין תאופיק -יער מבוא חמה ; עין שוקו ; עין איה ; מעיין כנף ף עין שוירח

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מצפור סוסיתא

מיקום במפה

דילוג לתוכן