מצפור ויקר בשרון

מצפור ויקר הוא מצפור מדהים על שקנאים שמשייטים בכיף במאגר מים גדול ורחב. הנקרא “מאגר משמר השרון”.

אם אתם חובבי צפרות , זהו טיול must   עבורכם כי במהותו הוא כולל תצפית על בעלי כנף. חברת היערות הלאומית קק”ל הקימה פרגולה מרשימה הצופה על המאגר. ומאפשרת להעיף מבט ממושך או חפוז (תלוי בכם) על מאות בעלי כנף המגיעים למאגר בכדי לנוח במסע שלהם.

אמנם מאגר השרון הוא מאגר מלאכותי אשר נבנה ע”י קק”ל ונפחו עומד על כמיליון קוב. אך הוא ממלא תפקיד אקולוגי חשוב. בכך שעודפי המים של נחל אלכסנדר , הנקווים בחודשי החורף  עוברים לפה.

המצפור נתרם ע”י לארי וטובה ויקר מקנדה ומעבר לפרגולה הוכשר שביל הליכה נגיש המאפשר לעבור בגינה יפה ומטופחת ולהגיע עד לראש המצפור.

מעבר לציפורים במקום יש פרפרים וחרקים נוספים.  הדיירים המרכזיים של המאגר הם השקנאים ,בעלי כנף אילו נודדים במסלול די קבוע. בחורף מצפון (אירופה) לדרום (לאפריקה) בדרך הם עוצרים כאן. בחודשי המעבר ספטמבר – נובמבר וממרץ -מאי.לכן כדאי להגיע בתקופה זו לכאן. השקנאים חיים בעיקר מדגים והרבה.  בישראל יש להם 2 תחנות עצירה בדרך לאפריקה בצפון עמק החולה ופה באזור השרון.

שקנאים במצפור ויקר

בשנים האחרונות האזור בו נמצא מצפור ויקר שוקם והפך לגן עדן לבעלי כנף . אגמון חפר (בריכות החורש). הנמצא סמוך לכאן ביחד עם אתר זה מהווים מקשה אקולוגית אחת מסקרנת , מעניינת ושופכת אור על כל נושא הצפרות הנמצא בתנופה בישראל.

שקנאים

איך מגיעים למצפור ויקר

בוויז : מצפור ויקר במאגר משמר השרון

אם הגעתם מכביש מספר 4 מכיוון דרום : עליכם להמשיך צפונה בצומת השרון ולפנו בצומת הבאה ימינה לכפר מונש (כביש מספר 5711). סעו כל הזמו ישר משמאלכם כפר מונש ומפעלי המעברות.לאחר מכן בפנייה השנייה פנו שמאלה ואז ישר כל הזמן. לאחר מכן פנו ימינה ישר עד הסוף והגעתם למצפור.

אם הגעתם מכביש החוף (כביש מס’ 2) : פנו במחלף נתניה לכיוון מזרח לכביש 57 כל הזמו ישר עד צומת השרון שם פנו שמאלה לכיוון צפון לכביש מס’ 4 . מכאן המשיכו לפי ההסבר הראשון.

צבים במצפור ויקר

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מצפור ויקר במאגר משמר השרון 
דילוג לתוכן