לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מיקום במפה

מעיין עטרת

רקע

מעיין עטרת הנמצא למרגלות היישוב עטרת בחבל בנימין שביהודה ושומרון. מורכב מזוג בריכות מים ענקיות בצורת ריבוע. העמוקה שבינהן מגיעה לעומק של כ – 1.7 מטר וכוללת מעקה ירידה למים כמו( בבריכות ציבוריות) גודלה כ 8 מטרים על 6 מטרים. הנוף הנשקף מהבריכות פונה לשטח הררי פתוח ויפהפה הכולל טרסות חקלאיות. שטח הבריכות במעיין עטרת אמנם אינו מוצל. אך ליד יש כמה שולחנות פיקניק שהן מוצלות. וספסל הנמצא ממעל שבסופי שבוע מאוייש ע"י זוג חיילים חביבים וחמושים.

הבריכה השנייה הסמוכה לגדולה בעלת היקף צנוע יותר ומיועדת לילדים קטנים ופעוטות. מאחר שהיא ממש רדודה ועומקה עומד על כ -50 ס"מ בלבד. גודלה כ 5 מטר על 5 מטר. הנביעה המזינה את 2 בריכות המים המטופחות ויפות מראה. היא נביעה הנסתרת מהעין  היא יוצאת מבין השיחים והמים זורמים ממנה בתוך תעלת אבן צרה וארוכה. המנקזת ומובילה את מי הנביעה הישר לבריכה הראשונה העמוקה. עודפי המים מבריכה זו זורמים החוצה משפת הבריכה בחלקה השמאלי העליון. בתעלת אבן צרה נוספת, הישר אל בריכת המים הרדודים הסמוכה ומשמשת תפקיד חשוב במילוי מתמשך של מים. מבריכה זו המים נשפכים הצידה לשביל עפר הממוקם מערבית לבריכות.

2 הבריכות מטופחות להפליא המים בהם נקיים ומזמין רחצה בימות הקיץ החמים למרות צבעם הירוק. האזור נקי מאוד ועושה רושם שמתוחזק היטב. מתחת למעיין עטרת בואדי ממול זורם נחל דרא. השטח סביב הבריכות מרוצף באבן כך שנעים ללכת על אבן ולא על עפר היוצר בוץ על כפות הרגליים. כמו כן הבריכה הגדולה במעיין זה. כוללת בקצה השמאלי שלה, רמפה מיוחדת המאפשרת גישה לרחצה עבור אנשים נכים פיזית.

מעיין עטרת -הבריכה העמוקה

עוד יתרון של מעיין עטרת שבריכותיו מלאות כל ימות השנה. כי מדובר בנביעת מים הבוקעת מתוך ההר כל ימות השנה. סביב שטח הבריכות ניטעו מספר עצים. מעל הבריכות נמצא היישוב עטרת.קרקעית הבריכות מבוטנת ועל כן אפשר להיכנס לתוכן יחפים ללא חשש. מעיין עטרת הינו , כמו מרבית המעיינות באזור, מעיין שכבה. הוא הוקם בשנת 2005 ע"י נוער ותושבים מהיישוב עטרת. מן הבריכות ניתן לראות ממול את העיר הפלסטינית החדשה והמודרנית "רואבי". ניצבת על גבעה גבוהה.

 

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
במעיין עטרת_1

מעיין עטרת הינו אתר תיירותי לכל דבר ועניין , המוקף בבוסתנים. אך שימו לב עדיין מדובר במעיין הממוקם מחוץ לקו הירוק באזור יהודה ושומרון , וההגעה לפה כרוכה במעבר בכבישים בהם פלסטינים רבים. המלצתי היא להיעזר במלווה חמוש (כפי שאני עשיתי) או להגיע בקבוצה עם מלווה חמוש לשקט הנפשי שלכם.

חשוב מאוד לשמור על הניקיון של המקום בצאתכם ממנו.

 

מעיין עטרת היפה

איך מגיעים

בוויז : "מעיין עטרת".

אם הגעתם מכיוון אזור מערב מהמרכז עליכם לעלות על כביש 443 לכיוון העיר מודיעין, בצומת הגדולה(צומת שילת) לפני הכניסה לעיר פנו שמאלה לכביש 446 לכיוון הישובים : חשמונאים, מודיעין עילית, ני"לי, כפר אורנים ולפיד.

עיברו את המחסום והמשיכו כל זמן ישר על כביש 446 בפניה השניה ,הראשית, פנו ימינה לכביש מספר 465 לעבר היישוב נווה צוף(חלמיש). מעתה סעו על הכביש הזה כל הזמן ישר חילפו על פני "נווה צוף". בהמשך תעברו על פני כפר "אום סופא" מימינכם ואחריו , גם מימין,היישוב "עטרת".

קצת אחרי היישוב תראו שילוט ימינה עם הכיתוב:  "מעיין עטרת" וכניסה לדרך עפר טובה לרכב פרטי. פנו איתה ימינה ורדו עם שביל העפר שהופך לשביל אספלט צר היורד מטה בחדות . לאחר כדקה תגיעו למתחם חנייה גדול שלצידו תראו את בריכות מעיין עטרת.

** תודה לאלעד מנצור המאבטח שליווה אותי בסיור מעיינות זה.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מעיין עטרת

מיקום במפה

דילוג לתוכן