לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

מעיין כפר גליקסון

רקע

על אפיקו של נחל ברקן. נמצאת בריכת מים נקייה ופסטורלית העונה לשם מעיין כפר גליקסון. הבריכה אמנם רדודה אך מיקומה המיוחד על ערוץ נחל ברקן קשה מאוד לגילוי ומעטים מכירים את המקום.

קצת על נחל ברקן . נחל זה מתחיל את דרכו בעין ברקן (צפונית לכפר קרע) וזורם עד שמתאחד עם נחל עדה באזור בקעת הנדיב – יער פרדס חנה. עדות לכך היא שהגעתי למקום בעיצומו של הקיץ וחוץ מזוג נשים לא היה במקום אף אחד.

מעיין כפר גליקסון מכונה גם "עין סרטן" בחלק מאפליקציות הניווט. אך בעמוד ענן שהוא לטעמי "ההורים והתומים " בתחום הניווט זהו השם.

בכל אופן הבריכה נמצאת מתחת לגשר בטון צר אך יפה להפליא. הוא מעוטר בצמחיית קנה מצוי והרבה מאוד ירוק. דבר מושך מאוד – גם פריחתו הלבנה של חבלבל השדה המשתרעת על פני האדמה. מוסיפה למקום נופך מעניין.

נחל ברקן -מעיין כפר גליקסון

כדי להגיע למעיין כפר גליקסון , עליכם לרדת לערוץ הנחל וללכת בין גדמי עצים שהושלכו לתוכו. לאחר מכן עוברים מתחת לגשר בטון הנראה מהצד כמו חלון אל תוך בריכת המים שעל ערוצו נחל ברקן . מיד אחרי הגשר יש מעין שיפוע מבוטן עימו ניתן להחליק פנימה אל תוך הבריכה. מי הבריכה צוננים אך רדודים מאוד – מגיעים עד גובה המותניים. בקצה הבריכה ניתן לשבת -אבל יותר משני אנשים התקשו למצוא מקום ישיבה. מבנה אבנים מיוחד נבנה בתוך הבריכה ומוסיף לה הרבה חן. עם זאת המבנה המאורך והצר של הבריכה מאפשר את כניסתם של לא מעט מתרחצים.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
עין סרטן -מעיין כפר גליקסון

ולשאלת השאלות איך מגיעים  למעיין כפר גליקסון – עין סרטן

ובכן ישנו שתי דרכים :

האחת מסובכת אליה הגעתי בעקבות ניווט בוויז לנחל ברקן  ומתאימה יותר לג'יפים : יורדים ממחלף עירון לכיוון חדרה בפנייה הראשונה (בצומת משמר הגבול) פונים לכיוון חריש שמאלה , חוזרים עם הכיכר שמאלה (חזרה לכביש 65 מהיכן שהגעתם) ואז ממש לפני הפנייה לכביש 65 . פונים ימינה לדרך עפר עם השילוט : "אתר הנצחה לחללי מג"ב". פונים שמאלה עם הדרך עפר ועוברים מתחת לגשר שם יש התפצלות קחו בה שמאלה . המשיכו לנסוע תגיעו לדרך עפר צרה שמשמאלה יש גדר המובילה למאגר מים של אזור עירון והסביבה. סעו לאורכו על דרך העפר כל הזמן ישר לאחר מכן פנו שמאלה , המשיכו לנסוע שתגיעו להתפצלות קחו בה שמאלה . המשיכו לנסוע עד שתגיעו שוב להתפצלות המובילה לאזור חקלאי של כפר גליקסון קחו בה ימינה עד שתגיעו לגשר אבן חנו בצד ימין.  בריכת נחל ברקן נמצאת למטה בערוץ הנחל.

השנייה קלה יותר ומומלצת לפרייבטים : צריך להגיע מקום מצפון ולא מדרום כמו החלופה הקודמת . צריך להגיע לגבעת עדה דרך כביש פנימי הנקרא 653 , לאחר תחנת הדלק סונול גבעת עדה , היכנסו בכיכר הראשית ביציאה השלישית לתוך גבעת עדה . ישר עד הסוף. פנו ימינה בכביש 6522 . בפניה הראשונה שמאלה לכיוון כפר גליקסון , בכיכר הראשונה  בכניסה לכפר גליקסון פנו ביציאה הראשונה, ישר עד הסוף ואז שמאלה , סעו על כביש זה עד שתגיעו לגשר בטון קטן. בריכת נחל ברקן נמצאת ממש מתחתיו. חנו בצד ורדו לערוץ הנחל משמאל לגשר.

שימו לב כמעט בלתי אפשרי להגיע עם וויז לנקודה : הקפידו לנסוע לפי ההוראות שלעיל. חלופה נוספת שימוש בתוכנת אופרוד לחצו על הקישור הבא : "עין סרטן".

עין כפר גליקסון -נחל ברקן

היכן ניתן לטייל עוד באזור זה

עין ניל"י ; עין אביאל ; מי קדם -פארק אלונה מקום נחמד נוסף הוא מערה עתיקה הנמצאת בצמידות לבריכת קיבוץ כפר גליקסון, מתחת לבתים – זוהי מערה שנחצבה בתוך סלע קירטון ויש בתוכה ספסל ישיבה

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

תגובה אחת

  1. בעקבות הפרסום הזה לקחתי ילדים להשתכשך בנחל. אבל אח"כ נתקלתי בפרסומים שהנחל מזוהם.
    אם הוא אכן עם ביוב מהישובים הערבים בואי ערה, כדאי להסיר את ההמלצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן