מעיין כנף

בדרום רמת הגולן מעיינות רבים ויפים מאין כמותם בישראל, אחד המעיינות הנוצצים והשווים הוא עין כנף.

הסבר על המעיין

עין כנף נמצא סמוך ליישוב כנף, אשר בדרום רמת הגולן, מדובר על 3 בריכות שהראשונה ניזונה מהנביעה ומעבירה את המים ליתר 2 הבריכות הסמוכות לה.

איך שמגיעים לעין כנף  מבינים שמדובר בהרבה יותר מסתם בריכות מים אלא מרחב יפהפה הצופה על ערוצו של נחל כנף.
כל האזור סביב הבריכות מוצל בעצי איקליפטוס עבי כרס, המקום שופץ מן היסוד. ישנם שולחנות פיקניק מבטון אפשר לשבת להפסקת אוכל או הפסקת קפה לצפות בנוף היפה הנשקף מהנקודה וגם לשכשך רגליים. בתוך הבריכות, כמו כן ראיתי אילניות שוחות להנאתן בתוך שטחי הבריכה.

הבריכה אמנם רדודה וניתן רק לשכשך בה את הרגלים ולכן המקום פחות מתאים לרחצה של הגוף כולו, אבל חובבי מעיינות יוכלו להנות פה מאוד ממה שיש למקום להציע. שמו של המקום נקרא גם “עין דיר עזיז” על שם הכפר העתיק הסורי  שהוקם על חורבותיו של בית כנסת יהודי קדום, שלפי ממצאים ארכאולוגים חרב בשנת 750 לספירה ברעידת אדמה, יחד איתו חרב גם עין קשתות – בית כנסת עתיק נוסף שנמצא לא הרחק מהמקום.

נביעת המעיין

הנביעה המזינה את הבריכות מגיחה מתוך אבני הבזלת האפורים וזורמת לתוכן דרך אמת מים. הבריכות הן אמנם מלאכותיות אבל התכנון הסביבתי שלהם תואם מאוד ויוצר אווירת שלווה ופסטורליה מן המובחרות.

שטח הבריכות

אינו מוצל כלל וכלל אך האזור סביב כן. הבריכות הן אובליות והמים צלולים כך שניתן לראות את הקרקעית בבירור. די לשבת ולהתמוגג מהמראות שובי הלב האילו של בריכות מים על רקע נופיו המשכרים של הרי דרום רמת הגולן.
אם תרדו למטה יותר באזור שמתחת לבריכות תפגשו במרפסת גדולה המשקיפה על נחל כנף.

מידע כללי

הכניסה למקום היא חופשית בכל משך שעות היממה, הכניסה למים על אחריותכם, פק”ל קפה – חובה, יש נגישות לנכים, הדרך למעיין עבירה לכל סוג רכב. תאריך ביקור:08/07/2019

איך מגיעים

בוויז “בית כנסת עתיק דיר עזיז” אם אין לכם גישה לוויז, אז ממש לפני שער היישוב כנף פנו שמאלה, אתם תחלפו על פני רפתות היישוב המשיכו בנסיעה בדרך עפר עד שתגיעו  לאחר נסיעה קצרה לחניון כלי רכב הבריכות נמצאות ממש ממול.

מה בסביבה

עין קשתותמפל גמלאפארק הירדן.

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מעיין כנף
דילוג לתוכן