כלניות בשוקדה

מעוז הפריחה- עת הפריחה הגיעה צובאים את המקום אלפי אנשים אל הטבע. כלניות מרהיבות צובעות כל פינה באדום.
טיולים בדרום, פריחות מרהיבות בדרום, קראו לו שמות שונים: דרום אדום, ארץ הכלניות, אכן מדובר בתופעה ייחודית מאוד לאזור הדרום או לייתר דיוק הנגב המערבי, אזור זה, בחודש פברואר משנה את צבעו לאדום עז, ואז האדמה לובשת אדום ועוטה צבעים ססגוניים וייחודיים, כלניות מעטרות כל פינה ופינה.

מעטרת ויוצרת מרבדים מרבדים גדולים של אדום, אזור רעים ובארי מדהימים ביופיים בתקופה זו של השנה, נחל גרר העובר ברעים ,מותיר מדרונות ושיפועים מעניינים רווי מים.

 

השנה בעקבות הגשמים המרובים הכלניות פרחו ביתר שאת והותירו חותם נוף בחלון זמן מוגבל ביותר אין ספק שלא כדאי לפספס זאת,אם אתם באזור על תשכחו לקפוץ לאזור יער שוקדה, לטעמי האזור בו הכלניות בעלות ריכוז רב מאוד אכן מרשים, מעניין ומסקרן פשוט שדה כלניות בתוך יער.

קצת על הכלניות ,או יותר נכון שמה המדויק כלנית מצויה, מדובר על פרח בר מוגן אשר גדל ברחבי ארץ ישראל, בעיקר בדרומה. הכלנית שייכת למשפחת הנוריות והיא למעשה סוג של גאופיט רב שנתי, אשר פורחת בין החודשים ינואר עד אפריל .בניגוד למה שחושבים כלנית אינה רק בצבע אדום, ישנן כלניות בצבע כחול.

ממש כמו בשירו של מיקי גבריאלוב “השיירה” “וגם הנגב עוד יהיה פורח וגם נדאג שהזקן יהיה שמח” אז הביאו את הוריכם וילדיכם שיהיו שמחים לראות את הנגב פורח.

אם אתם באזור ויוצאים עם המשפחה לטיולים בדרום, על תשכחו לקפוץ לאזור יער שוקדה ,לטעמי האזור בו הכלניות בעלות ריכוז רב מאוד, מרשים ,מעניין, מרגש ומסקרן פשוט שדה כלניות בתוך יער. מה בסביבה: פריחה בבארי; בתרונות רוחמה; טיולי פריחה בדרום.

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יער שוקדה
דילוג לתוכן