מכתש רמון

להרגיש כמו חלל גם בלי להיות שם באמת ? מכתש רמון משרה אווירת קוסמוס בשילוב עם מרכז רמון זה מושלם.
טיולים בדרום, מכתש רמון, תופעה גאולוגית ייחודית ביותר בישראל. ואחד משלושת המכתשים הגדולים הדומיננטיים בישראל באזור הדרום :המכתש הקטן, המכתש הגדול ומכתש רמון, זה האחרון, עוצר נשימה, פותח את הנשמה והלב ומאפשר להציץ ולהביט לתוך לוע האדמה.

מכתש רמון שוכן בקרבת היישוב מצפה רמון. אורך המכתש כ-40 ק”מ, רוחבו כ-9 ק”מ ועומקו היחסי כ-400 מטר. לאחר היווצרותו של המכתש נחשפו שכבות סלע מעניינות ביותר. סלעי משקע ימי של גיר ודולומיט. בעלי החיים במקום הם בעיקר חמורי בר. אטרקציה נוספת היא מרכז מבקרים מצפה רמון. אשר הוקם לזכרו של אל”מ אילן רמון, האסטרונאוט הישראלי הראשון. במרכז המבקרים הסברים אור קוליים ומוחשיים המתארים בפרוטרוט, איך נוצר המכתש ? איזה שכבות סלע נוצרו? ועוד .

אטרקציה נוספת בסמוך למרכז המבקרים, מעניינת ביותר המכילה פסלים סביבתיים לצידה היא “דרך הפסלים “, דרך עפר אותה ניתן לראות עם רכב, לעצור בצידי הדרך להביט בפסלים ובמכתש המרהיב ולהנות מהנוף המשגע “דרך הפסלים” , ממוקמת מול המכתש ליד חורשת עצים. אטרקציה נוספת באזור, היא חי בר רמון : מקום נחמד מאוד לבילוי עם הילדים במקום ניתן לראות : נחשים, קיפודים ועוד. מקומות לינה בקרב מצפה רמון, מומלץ לישון עם הילדים באחד מהחאנים באזור או בבית מלון בעיר מצפה רמון, “פונדק רמון”.

המכתש האירוזי -מכתש רמון – תופעה גיאולוגית נדירה ומיוחדת במינה במרכז הנגב. אז איך הוא נוצר אתם יודעים?
הכל התחיל בסדק קטנטן מאוד בתוך הסלע , ממנו מורכב המכתש, חומר הנקרא גיר, גשמים שירדו כאן החלו להמיס את הגיר באותו סדק וגרמו להרחבתו, בתהליך שנמשך מיליוני שנים חצבו המים את דרכם אל תוך שכבת החול שמתחת לסלע הגיר וגרמו לתופעה הנקראת” סחף” החול אשר נסחף מתחת לגיר, השכבה הצליחה לעמוד תקופה מה , למרות שמתחתיה המים המשיכו לסחוף ולהוציא את החול – עד אשר שכבת הגיר קרסה ופערה חור אדיר. תהליך ממושך של “בלייה” יצר את המכתש המרשים והיפה אותו עינכם רואות.

מכתש רמון בנגב

אם כבר הגעת עד לכאן – לא הרחק ממרכז המבקרים רמון ע”ש אילן רמון ישנו מרכז זואולוגי חביב במיוחד הנקרא מרכז חי רמון – המרכז מציג את בעלי החיים אשר מתגוררים באזור הנגב למשל זוחלים כגון : לטאות, נחשים, , זיקיות, עקרבים
ומכרסמים כגון : פסמונים, צבים, דורבנים ,קיפודים ועוד. במקום גם גן בוטני עשיר ומיוחד.

נחש בחי רמון

עונה מומלצת : מרץ -אפריל או ספטמבר- אוקטובר שיותר נעים .הוראות הגעה : ניסע בכביש מספר 40 המוביל מבאר שבע אל מצפה רמון נמשיך כל העת עם השילוט .מרכז המבקרים רמון נמצא ביציאה ממצפה רמון , לכיוון הירידה למכתש נמצא.
לאילו מבינכם שאוהבים גם ללכת ניתן ללכת לראות מאובנים בקיר האמוניטים : מדובר על מסלול של בערך 1.5 ק”מ כשעה הליכה .אפשרויות נוספות טיול גי’פים בתוך מכתש רמון : חוויה מיוחדת במינה. מקומות נוספים לטיול באזור יתוארו בפוסט הבא : המנסרה ונחלים נוספים מעניינים באזור.

לשאלות נוספות הנכם מוזמנים להגיב לפוסט בבלוג והשתדל לענות בהקדם. למי מיועד: למטייל אוהב בעלי חיים וזה שהמדבר עושה לו את זה. לסיכום: חובה לעבור כאן עם אתם בתנועת בטיולים בדרום.

מה בסביבה:

הר גמלגן לאומי עין עבדת ,מעיינות עין עבדת.

ולא לשכוח להביא :
מים
מצב רוח
כובע
ונשנוש

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מרכז מבקרים מכתש רמון
דילוג לתוכן