Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

נחל אוג -טיולי משפחות

כל הנחלים זורמים לים. נחל אוג עושה זאת בדרך מיוחדת ממדבר יהודה הישר אל תוך ים המלח.

במסגרת טיולים בים המלח. בתום שנה ברוכת גשמים מצפון עד דרום אשר יורדים ללא הרף, שוצפים, קוצפים וקוטפים בדרכם הכל רכבים ,עצים ולצערנו הרב גם חיים. קצת אחרי, זה זמן טוב לטייל בנחלי מדבר יהודה, המלצתי היא נחל אוג זהו נחל עם מצוקים, טיפוס על סולמות ועוד הפתעות.

הגשמים הרבים שירדו זורמים בעוצמה מדהימה, מהרי יהודה מטה מזרחה לכיוון ים המלח בכל הכוח, הזמן הטוב ביותר להנות מהנחלים של מדבר יהודה זה מספר ימים לאחר הגשמים, חשוב לציין כי ישנו סיכון רב מאוד לבוא לנחלים אילו בזמן שיטפונות מאחר והזרימה כל כך חזקה שיש סיכוי שהיא תיקח אתכם איתה.

לא מזמן מתה ילדה קטנה בת 7 ושמה שפר ז"ל היא נפלה ונסחפה לתוך נחל מודיעין שסמוך לקריית ספר ואיבדה את חייה.
נחל אוג, הוא הנחל הצפוני בנחלים הנשפכים ממדבר יהודה לים המלח, ממוקם בין ואדי קלט ומורדותיו הדרומיים של הר הצופים בחלקו הצפוני, לבין נחל קדמן וקיבוץ קליה בדרום, המסלול אינו ארוך יחסית ומתאים למשפחות גם כן עם ילדים מעל גיל 6-7 .

 

נחל אוג

תיאור המסלול בנחל אוג

המסלול המעגלי ישנן 2 אפשרויות :
1. מלמטה למעלה כלומר לרדת במורד הנחל לעלות את הסולמות .
2. מלמעלה למטה (הפוך לראשון) .
הראשון עדיף עם ילדים מאחר שאם אתם עולים את הסולמות זה קל יותר וכך רואים היכן הרגליים מול הסולם שמטפסים .

לעומת אופציה 2 שאתם צריכים לרדת וקשה לראות בכל רגע איפה הרגליים מול הסולם, מסלול נחל אוג מאופיין בהליכה בין מצוקים מרתקים, טיפוס אתגרי על 3 סולמות 4 ,7 , 10 מטר, האטרקציה המרכזית במסלול, כפי שמיד תראו בתמונות היא ההליכה על סלעים ובין נקיקים .

 

מסלול נחל אוג

ניתן לראות בתוך המסלול סלעי ענק שכפי הנראה נפלו עם השנים פנימה לתוך הנחל, כאשר עולים חזרה בסיום המסלול הטבעתי מלמטה כלפי מעלה, ניתן לראות שתחילת הנחל היא מעיין "מיני מכתש", ובסוף המסלול ניתן לראות בבירור את ים המלח. המסלול מזמן נופים מרהיבים של מדבר יהודה יחד עם התפתלות ייחודית של הנחל שמקנה למטייל תחושה של אובדן זמן.

המקום מספק הנאה וכיף לצד אתגר בטיפוס הסולמות אך עם זאת לא יוצר תחושת פחד או סיכון רבה מדי נחל אוג מאפשר למטייל להרגיש בין שמיים לארץ, הנוף המדברי הבראשיתי האינסופי, השמיים הצלולים ונקיים לאחר הגשמים. מאפשרים לחוש את מדבר יהודה במלוא עוצמתו, חוויה ואטרקציה מומלצת בחום. לסיכום טוב מראה עיניים מאלף מילים.

למי מיועד: למטייל "משופשף" שיודע מה רוצה מעצמו בתחום הטיולים, מדובר במסלול שהוא אמנם בקצה התחתון של טיול אתגרי אך דורש קצת מעבר מטיול ממוצע מבחינת מאמץ פיזי דרוש.

מסלול טיול בנחל אוג

תיאור המסלול : משך המסלול בין 2-3 שעות תלוי בקצב ההליכה. אופן הגעה : נוסעים על כביש 1 ממעלה אדומים לים המלח, ובצומת אלמוג פונים דרומה לכיוון קיבוץ אלמוג. מעט לפני הפניה שמאלה לקיבוץ ממשיכים דרומה בדרך עפר ומחנים את הרכב. מהרכב יוצאים לכיוון דרום, ופוגשים שביל המסומן אדום שממשיך מזרחה ושביל המסומן כחול. הכניסה חופשית , שימו לב בשעת התראה על שיטפונות אסור להגיע ולטייל בנחל זה.

מה בסביבה של נחל אוג

עין בוקק ; עין פרת ; שמורת נחל פרת ; השומרוני הטוב ;הסרטבה ; מנזר סנט ג'ורג ; מנזר המרסבא

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קיבוץ אלמוג

מיקום במפה

דילוג לתוכן