Untitled-15-3

חשוב לדעת

מיקום במפה

לגונת המלח

שנים רבות שאני מטייל בישראל. דבר כזה מדהים ומרשים לא ראיתי. באזור ים המלח בקצה הצפוני של אזור המלונות. לא הרחק מאזור הקמפינג. נמצאת תחנת שאיבה של מפעלי ים המלח המכונה p5.

סמוך לתחנת השאיבה נוצרה מעין לשון מלח ארוכה, כ- 300 מטרים היוצאת מן החוף אל ים המלח. זוהי לגונת מלח בצבעי ירוק – טורקיז . סביב הלגונה נוצרו מעין אלמוגי מלח מהממים ביופיים.

המקום נוצר כתולדה מקציר המלח שנעשה באזור בריכות האידוי של מפעלי ים המלח. אפשר ללכת לאורך הלגונה להתרשם מגבישי המלח שנוצרו בצורות שונות ורק להפעיל את הדימיון.

מומלץ להגיע עם קפקפים או נעלי הליכה במים. מי המלח אמנם רדודים מאוד בלגונה וסביבה. אך בכל זאת אתם הולכים על משטח רטוב שבחלקו יש שלוליות מי מלח. מבט בתמונות מזכיר מגדניה ונראה כאילו נוצרו בטבע עוגות ענק עם קצפת עליהם.

 

 

ים המלח

כפי שהנכם רואים אורכה של לגונת המלח הוא כ – 300 מטרים ורוחבה כ 5 מטרים. היא נמתחת פנימה ללב אזור בריכות האידוי. המים בצבע טורקיז -ירוק עז מדגישות את צבעם הלבן של גבישי המלח הענקיים. במהלך ההליכה על הלגונה הארוכה נדמה כאילו זו לשון ארוכה שאינה נגמרת . התחושה היא ממש כמו ללכת על משטח קרח. קפלי מלח שנוצרו בתהליך הפקת המלח התקשו והתגבשו ויצרו מעין אוזני פיל גדולים על המשטח. לי זה הזכיר נטיפי ענק .

תחנת שאיבה p5  מגודרת ונמצאת סמוך מאוד לללגונה, תחנה זו הוקמה לפני כמה שנים במטרה לספק חומרי גלם מים המלח שנועדו להספקה לפעילות השוטפת של ים המלח.

לגונת מלח באזור המלונות

משטחי המלח נראים כמו ספוגים גדולים בצורה עגולה וניתן בבטחה לעמוד עליהן ולהצטלם. הלגונה נמצאת בין אזור המלונות הצפוני לבין חלקה הצפוני של הטיילת של ים המלח המשתרעת לאורך של כ -4.5 קילומטרים. לא הרחק מכאן דרומית נמצאות פטריות המלח סמוך למלון ישרוטל , גם הן חוויה , אך לדעתי הרבה פחות מרשימה מהמראות הללו. במהלך ההליכה על לגונת המלח מעבר לצעים היפים של ים המלח , תבחינו בתוך המים בתפזורת של מלח  תנו לילדים להרים את המלח ולהרגיש את הגרגרים משתלשלים מהידיים כמו מטבעות קטנים. בסוף הלגונה יש מעין טבעת המסמנת את  סופה שבהמשך זה כבר הים עצמו. הביטו לכל הכיוונים ותהנו מאחד המראות היפים ביותר של ים המלח.

פטריות מלח

אז איך מגיעים

בלוגרים רבים מפנים אנשים בוויז לתחנת שאיבה p5, אך הבעיה בהמלצה זו שהיא מובילה לאמצע כביש ראשי למקום בו החניה אסורה . ויותר מזה מסוכנת מאוד, לעצור באמצע כביש 90 בשולי הדרך.

אז הנה הסבר מדויק וקל ונוח. עליכם להגיע לאזור הקמפינג שהוקם בחלק הצפוני של בתי המלון תראו בצד של ים המלח רצועת חוף עם שילוט אזור לקמפינג . (אזור הקמפינג נמצא מתחת למלון דיויד).צמוד לאזור זה יש חניון כל ימות השבוע יש להפעיל פנגו כי הוא מסומן בכחול לבן. ואילו בשבת ללא תשלום. לאחר שחניתם את רכביכם בבטחה . רדו למטה אל החוף וצפונה מתחת לטיילת תראו מעין דרך עפר רחבה שעוברת במקביל לרצועת החוף. לכו איתה עד שתגיעו למעין לשון ארוכה היוצאת מזרחה מקו החוף פנימה לים. זו לגונת המלח . לכו עליה , הצטלמו ותגיעו עד הסוף.שימו לב חל איסור להתרחץ באזור זה מאחר שזהו אינו חוף רחצה מוכרז. אלא ספוט נקודה קסומה של ים המלח. באחת מתצורותיו המופלאות.

בוויז : חניה קמפינג ים המלח

מה בסביבה

נחל רחף ; עין בוקק ; נחל ערוגות ; נחל דוד ; מצפור מואב ונחל כידוד : מעיינות חמים ים המלח ; טיילת ים המלח

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חניה קמפינג ים המלח

מיקום במפה

דילוג לתוכן