כנסיית הביקור

רקע

כנסיית הביקור  ומנזר גורני נמצאים בשכונת, עין כרם. שכידוע מיקומה על צלע ההר הופך אותה למרשימה וחביבת הרומנטיקנים והזוגות שרוצים שקט ומקום ציורי לשהות במחיצתו. הנופים המוריקים סביב והבוסתנים והעצים הרבים המקיפים את אזור השכונה. וצובעים אותה בגוונים אינסופיים של ירוק. עוטפים ברכות כמה כנסיות מיוחדות במינן שנמצאות בשכונה. הכנסייה היפה ביותר היא כנסיית הביקור, ששוכנת במעלה הגבעה. כנסייה זו מנציחה את ביקורה של מרים, אמו של ישו, את בת-דודתה אלישבע, אמו של יוחנן המטביל, בזמן ששתיהן היו בהיריון. הביקור בכנסייה הצבעונית מהנה מאוד.

כנסייה זו מוקדשת לביקורה של מרים  אצל אלישבע ( אימו של יוחנן המטביל) בעת  ששתיהן היו בהריון , כפי שתואר בבשורה על פי לוקאס . הכנסייה ממוקמת  היכן  שעמד בית הקיץ של זכריה ואלישבע – ההורים של יוחנן המטביל. המתחם של כנסיית גורני, המכונה גם "המוסקוביה" מקיף את כנסיית הביקור מכל עבריה. שטח הכנסייה נרכש על ידי המסדר הפרנציסקני הקתולי ב- 1679.  בכדי להקים את הכנסייה מחדש, אך הקמת הכנסייה כשלה עקב חוסר בכסף. רק  באמצע המאה ה-19 הושג המימון והיתר הבנייה. כמו כן הלחץ של מעצמות אירופה על השלטון העות'מאני עשה את שלו ודחף את ההקמה מחדש של הכנסייה.כנסיית גורני מרשימה ביופיה על ראשה 5 כיפות מוזהבות עם סמל הנצרות מתנוסס מעליהן. כיום במקום מתגוררות נזירות רוסיות נוצריות -אורתודוקסיות .

כנסיית גורני

בשער הכניסה למתחם כנסיית הביקור ישנם 2  פסלים המייצגים את  זכריה ואלישבע. הכנסייה העליונה כוללת  ציורי קיר של הצייר ואגאריני המציין ומספר דרך הציור את  ההיסטוריה הנוצרית.
בשנת 1860  הקפלה התמוטטה , במקום נערכו שיפוצים שבמהלכם גילו את הקריפטה (חדר עשוי אבן,חלל הנמצא מתחת לרצפת כנסייה ) של הכנסיה הצלבנית. בתחילה שימשה ככנסיית הביקור.מאוחר יותר (בשנת 1891) נוספו המנזר ומגדל פעמונים.

כמו כן ישנו פסל בחזית הכנסייה המציג  את סיפור מפגשן של מרים ואלישבע ההריוניות. הקריפטה התחתונה, שמתחת לקפלה שקרסה, נמצא הסלע אשר בו התחבאה אלישבע. במקום ישנה מנהרה קצרה מהתקופה הרומית-ביזנטית הכוללת בור מים, שעל פי הסיפור,  שתו ממנו אלישבע ומרים .

ציורי קיר בכנסייה מציגים את רדיפת הרומאים אחר התינוקות היהודיים ואת זכריה, הכנסייה העליונה תוכננה ע"י  האדריכל האיטלקי,  ברלוצי. בנייתה החלה ב-  1938 והסתיימה רק בשנת 1958 בגלל המלחמה.

באזור זה ישנן כנסיות נוספות כמו מנזר יוחנן במדבר שנמצא ממש מתחת ליישוב עין ספיר; מנזר האחיות מציון;מנזר סנט וינסנט.

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.

נקודת התחלת הסיור לכנסיית הביקור : חניון עין כרם ברחוב המעיין.

שעות פתיחה כנסיית הביקור : כל השבוע בין השעות   11:45-08:00 ו-17:00-14:30. בקיץ – 18:00.

יש להקפיד על לבוש צנוע ולא חושפני .

שימו לב הסיור עובר ברחובות שהם צרים, הדרך אל הכנסייה עוברת בטיפוס על הרבה מדרגות.

הוראות הגעה : בשכונת עין כרם יש לנסוע על רחוב המעיין עד שתגיעו לכנסיית הביקור.

נקודת עניין נוספת לא רחוקה מהמקום היא פארק עמודי הזית ברמת רחל -זהו פארק מיוחד בו נטועים מעל 200 עצי זית , במבנה מיוחד שבמרכזן ניצב פסל סביבתי של עצי זית בגובה של 15 מטר.

קרדיט התמונות : עומר דינר .

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מדרגות הביקור

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן