יער ראש העין

רקע

יער ראש העין הינו יער קהילתי עם פריחת רקפות הנאמד בשטח של כ -1000 דונם. מה שהופך אותו לאטרקטיבי מאוד בתקופת החורף.

היער הוא בצמידות לשכונות המגורים :גבעת טל, גבעת הסלעים ונווה אפק של ראש העין. בחלק המערבי שלו הוא גובל עם כביש מספר 5. בחלקו הדרומי הוא תחום ע"י רחוב קיבוץ גלויות בראש העין.

ובחלקו הצפוני היער פוגש את רחוב שדרות בן גוריון.

זהו יער הנחשב קטן יחסית הנמצא למרגלותיה של ראש העין. הביטו במפה שבכניסה ליער ושימו לב למבנה שלו. השונה ממרבית היערות צורתו היא מעין אליפסה.

ואת היער חוצה נחל רבה – זהו נחל אכזב צר וארוך.  זורם רק שיש גשמים והוא עובר מהשומרון במזרח ומגיע לאזור גוש דן .שבדרך הוא עובר ביער קולה ויער זה.

תיאור המסלולים ביער ראש העין

הוא מחולק למספר שבילים וחלקים :

שביל פרחי הבר -שביל מעגלי יפהפה הכולל פריחה משגעת של פרחים כגון : עיריות לבנות ,כלניות אדומות ורקפות ורודות.

דרך יער מערבית – דרך עפר גדולה העוברת במקביל לנחל רבה . וגם בה ניתן לנסוע עם רכב כאשר שער הכניסה פתוח לכלי רכב. בביקור שלי בחורף השער היה סגור . צריך להחנות בכניסה וללכת ברגל.

דרך יער מזרחית – דרך עפר רחבה , העוברת בין חלקיו של היער , הדרך איננה מוצלת . וכאשר שער הכניסה ליער פתוח ניתן לנסוע ולהיכנס לתוכה.

שביל אבן העזר – מממוקם בחלקו השני של היער.  יש צורך לעבור את הכביש הראשי (דרך קיבוץ גלויות) ולרדת למטה. השביל קל להליכה ואורכו הוא בסה"כ 1 קילומטר. הוא מסומן בצבע שחור וכולל פריחה רבה ואת נחל רבה שעובר במקביל אליו.

שביל זה קיבל את שמו על שום האתר הארכיאולוגי הנמצא על התוואי שלו ונקרא "אבן העזר".

מדובר על מבנה קדום שסביבו ישנם בורות מים ,מחסנים ומבני מגורים. במקום נמצא "אוסטריקון" מהחשובים בישראל (זוהי פיסת סלע עם כתובת עליה).

עיריות וכלניות ביער ראש העין

כיצד ניתן לטייל ביער

ישנם כמה כניסות ליער בהן ניתן להחנות את כלי הרכב וללכת בתוך מעבה היער. או לרכוב על אופניים גם אפשרות חביבה ונעימה למדי.

הכניסה הראשונה נמצאת בחלקו התחתון של רחוב קיבוץ גלויות. ויש בה חניון קטן משם יש אפשרות ללכת בדרך עפר גדולה.

אפשר לפנות שמאלה לדרך צדדית עם השילוט  "שביל למשפחות". המסומן בצבע ירוק, שביל זה חוצה את נחל רבה. בתקופת גשמים חזקים הוא מתמלא במים.

שביל זה מתאחד עם דרך היער המערבית. מימינכם תראו קבוצת עצי אקליפטוס גבוהים וצפופים שבתוכם תראו חניון פיקניק גדול הנקרא "חניון בצל הקליפטוס " לזיכרו של שלמה חיון ז"ל. בשטח החניון ישנו גן שעשועים ושולחנות קק"ל לישיבה.

מכאן המשיכו ללכת עם השביל הרחב עד שתגיעו להתפצלות: ימינה שביל לרכבי 4 על 4 ושמאלה שביל הליכה. קטע זה נקרא "דרך יער מזרחית".

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.
טיול ביער ראש העין

לאחר הליכה קצרה תראו שביל קטן הפונה ימינה. זהו שביל פרחי הבר – אפשר להבין מדוע יש בו מלא פרחי בר יפהפיים כשהמרכזי הוא הרקפת. שביל זה יוביל אתכם למעלה אל תצפית על כל האזור לנקודת נוף הנקראת "מצפור אילן".

חלופה נוספת כפי שמתוארת במפה המוקלטת , היא לא לעלות למעלה ולפנות חזרה בתוך שביל פנימי של היער שם תראו מלא ריכוזים של רקפות הפורחות בצבע ורוד חזק.

וכן המון צמחים מיוחדים כגון :שרכים בגוונים שונים של ירוק הנותנים ליער אווירה מסתורית ונדמה כאילו הוא לקוח מעולם האגדות.

השביל הפנימי העובר במקביל לדרך היער הראשית הוא בתוואי צר וחלקו סלעי , אך צפיפות היער בקטע זה והפריחה העזה של רקפות וגם פרחים נוספים כגון :עיריות וכלניות. מקנות לו לוק מיוחד.

השביל הצר חוזר לשביל הראשי – מה שיחזיר אתכם חזרה לכניסה. ניתן גם להמשיך בדרך היער המזרחית שמאלה עד הסוף שם תגיעו לכביש הנקרא "שדרות בן גוריון".

הכניסה השנייה נמצאת בחלקו העליון של רחוב קיבוץ גלויות.

רקפת על סלע ביער ראש העין

איך מגיעים ?

בוויז : יער ראש העין . אם הגעתם מכביש 6 עליכם לפנות מזרחה ולהשתלב לתוך כביש מספר 5.במחלף ראש העין (אבן עזר) פנו ימינה לתוך רחוב ראשי -רח' קיבוץ גלויות.ממש איך שתוואי הכביש מתחיל לעלות לכיוון השכונות של ראש העין תראו משמאלכם כניסה קטנה לתוך העיר. פנו לתוכה.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

חוף אכדיה צפון בשקיעה

חוף אכדיה צפון – חוף דבוש

חוף אכדיה צפון המכונה גם  "חוף דבוש". הינו חוף הנמצא בהרצליה בין המרינה של הרצליה בדרום למלונות בצפון. החוף הוא מיני ריביירה בי הוא נמצא בלב אזור תיירותי בהרצליה. יש מעל החוף המון בתי מלון. יש בו תיירים מכל העולם.

קרא עוד »
הנוף מטיילת עמק לבן

טיילת עמק לבן – טיול בדרום מערב ירושלים

טיילת עמק לבן היא מכלול טבעי פתוח הנמצא במבואותיה הדרום מערבייים של העיר ירושלים. והיא חלק מפארק טבע של נחל רפאים. באזור טבע פתוח זה יש המון בעלי חיים כגון :הצבי הארצ -ישראלי, שועלים ועוד. וגם מבחינת צמחייה יש כאן

קרא עוד »

עין אורה – עין איתמר – עין אל בלד

עין אל בלד הידוע גם בשמות עין אורה ועין איתמר הוא מעיין קריר ונקי השוכן בקרבת היישובים אורה ועמינדב. בשבת האחרונה שמנו פעמינו לכיוון הרי ירושלים אל עבר שביל המעיינות. כמו שנאמר קרוב לבית וקרוב ללב. עין איתמר הוא מעיין

קרא עוד »
דלפק בטבע- דרך החשמל יער בן שמן

גן האבן – דרך החשמל – שביל שזור באומנות ביער בן שמן

גן האבן – דרך החשמל – היא דרך סלולה וטובה שאורכה כקילומטר לערך בתוך יער בן שמן. היא הוכשרה כדרך נופית עם גן של פסלים סביבתיים אומנותיים יפהפיים שנוצרו בידי אומנים מהשורה הראשונה. בתוך הדרך הוצבו פסלי מתכת בצבעים שונים.

קרא עוד »
עין מערה -עין במבה

עין מערה – עין במבה – מעיין בתוך מערה בהרי ירושלים

עין מערה המכונה גם בשם המצחיק – "עין במבה". הוא מעיין מיוחד הנמצא מתחת ליישוב אורה בהרי ירושלים – במבואותיה המערביים של העיר ירושלים. לא מדובר על בריכת מעיין חיצונית גדולה ופתוחה המיועדת אלא על מעיין נסתר הנובע מתוך מערה

קרא עוד »
הבריכה העליונה בעין חניה

עין חניה – גן לאומי הרי יהודה – פארק ירושלים

גן לאומי עין חניה הוא אתר ארכיאולוגי מופלא ואטרקטיבי למשפחות עם ילדים. במקום מעיינות בהם ניתן להתרחץ, ניקבות, שרידי כנסיות ומזרקות מים ועוד. המקום הוא חלק ממעיינות פארק ירושלים שהוכשר בצורה מרשימה. עין חניה נמצא על ערוץ נחל רפאים. בתוך

קרא עוד »

האטרקציות המומלצות שלנו

בלו אייס ארנה - היכל הקרח באשדוד

בלו אייס ארנה – היכל הקרח באשדוד

צילומים: ניקיטה לובוביץ'. בלו אייס ארנה, מרכז ספורט ובילוי על הקרח החדש המתקדם בישראל, נפתח באשדוד ומזמין אתכם לבילוי מדהים וחוויה מרעננת על הקרח החדש ועם ציוד שאין כמותם בארץ! בין אם אתם מחליקים מתחילים או מנוסים, אצלנו תוכלו להעביר

קרא עוד »
תערוכת טהירו במערת בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון בית גוברין

תערוכת טהירו במערת הפעמון  בגן לאומי בית גוברין. הינה תערוכה מיוחדת במינה.המתקיימת בערבי הקיץ  מ 20/6/24 ועד 31/10/24. השם "טהירו" נלקח מהיהדות ומשמעותו "אור עליון" . התערוכה מתקיימת במערה הצפונית. יש במקום חנייה מסודרת ואפילו אזורי פיקניק שלפני או אחרי

קרא עוד »
תערוכת וונדרלנד במלון אימפריאל

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב – וונדרלנד

תערוכת הפופ אפ במלון אימפריאל תל אביב העונה לשם :וונדרלנד. תתקיים השנה בפעם השלישית בתאריך 23/6/24. וזו כנראה תהיה הפעם האחרונה. מדובר במיזם אומנותי מיוחד במינו בו שותפים 54 אומנים שהפכו, את 37 מחדרי מלון אימפריאל שכבר אינו בשימוש,לחדרים אומנותיים.

קרא עוד »
נופארק - פארק פנאי לכל המשפחה

נופארק – פארק פנאי עירוני לכל המשפחה בנוף הגליל

צילומים : Touring.Tom נופארק הינו פארק פנאי עירוני לכל המשפחה ביישוב נוף הגליל. יישוב פסטורלי בגליל התחתון ליד נצרת. הפארק בנוי על הר גבוה וממנו ניתן לצפות לנופי התבור ועמק יזרעאל כולו. הפארק מואר בשעות הערב.בפארק ננטעה צמחיית נוי לצד

קרא עוד »
יד אחרת של רבקל'ה רובל

יד אחרת – חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה

יד אחרת – הינה חנות יד שנייה ווינטג' של רבקל'ה בתל יוסף. החנות במקור הייתה בקיבוץ עין חרוד ובשנים האחרונות עברה לקיבוץ תל יוסף באזור עמק המעיינות. החנות בנויה משלושה חללים היא מאוד גדולה וכוללת פרטי יד שנייה מיוחדים ועתיקים

קרא עוד »
מדרגות כניסה חדשות לטיילת הדרומית צילום פמי

טיילת החומות בירושלים נפתחת מחדש

צילום: פמי. טיילת החומות הדרומית, הדרך היפה אל הכותל, וטיילת החומות הצפונית, המסלול הקוסמופוליטי – נפתחו מחדש! לאחר שיפוצים שנערכו בחודשים האחרונים, נפתחת טיילת חומות ירושלים מחדש בדיוק בזמן ליום ירושלים. השיפוצים כללו הסדרת כניסה חדשה ומדרגות לטיילת הדרומית מכיוון רחבת

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיקום במפה

מתאים ל
מתאים ל
רמת מחיר
רמת מחיר
סוגי מסלולים
סוגי מסלולים
סוג הלינה
סוג הלינה
רמת מחיר
רמת מחיר
מה כלול?
מה כלול?
נגישות
נגישות
סוג המסעדה
סוג המסעדה
רמת מחיר
רמת מחיר
כשרויות
כשרויות
משלוחים
משלוחים
נגישות
נגישות
סוג אטרקציה
סוג אטרקציה
מתאים ל
מתאים ל
נגישות
נגישות
נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן