לוגו אתר בא לי לטייל

חשוב לדעת

יער האילנות

רקע

קרדיט תמונה : חיה לבבי

יער האילנות הוא יער יפהפה. אשר בחודשי החוראף והאביב נצבע בירוק והופך צבעוני תודות לפריחה המרהיבה והנפלאה שעוטפת את כל חלקי היער. למשל תורמוסים סגולים ,אירוס הארגמן ועוד.

מרכז המבקרים ביער האילנות

יער האילנות כולל גן בוטני יערני וגם מרכז מבקרים אינטרקטיבי הנקרא , ארבוטרום. ידידי ק"קל דנמרק תרמו כספים רבים להקמת המרכז המבקרים שהוקם בשנת 2017 ולגן הבוטני. במרכז המבקרים של יער האילנות יש אמצעים אינטרקטיביים רבים. המקדמים פעילות בטבע וביער. למשל:1) רכיבת אופניים בתוך מעבי היער (שימוש בטכנולגיית ה Vr –  מציאות מדומה). זהו טיול ב 360 מעלות. עוד במרכז מבקרים 2) עמדות לימוד אודות סוגי יערות ברחבי העולם.3) סוד העץ – עמדות הסברה על עצים באופן אינטרקטיבי . 4) משחק אינטרקטיבי לייעור הארץ. סרט על אינטרקציה בין אנשים ויערות ועל מערכות רבייה של צמחים. למרכז המבקרים הכניסה כרוכה בתשלום סמלי יש לתאם מראש ביקור בטלפון :  050-6273641..
שעות פתיחה : רק באמצע שבוע בימים א' -ה ' . משעה  9:00 -16:00.

הגן הבוטני ביער האילנות

מעבר למרכז מבקרים יש ביער האילנות גן בוטני יפהפה המשולב בתוך שבילי הליכה מונגשים שאורכם הכולל כ 2500 מטרים. שבילים אילו עוברים בין לא פחות מ 350 מיני עצים וצמחייה שניטעו פה כחלק מחיבור המטיילים ליער. בין השאר אפשר למצוא פה עצים כגון: אורן הצנובר, ער אציל, עצי ברוש, אקליפטוסים ועוד. הגן הבוטני הוא נדבך בילוי וטיול נוסף ביער האילנות שמאפשר הצצה מקרוב לחורשת עצים מופלאה ולעולם העצים.קק"ל שילטה את כל הגן עם שמותיהם של כל העצים והצמחים ביער האילנות.

יער האילנות נמצא באזור השרון בין אבן יהודה לפרדסיה ממש סמוך לכביש מספר 4. גודלו כ 130 דונמים. אפשר לעשות פיקניק עם המשפחה או עם חברים בשטחי היער יש שולחנות פיקניק וברזיות מים. יער האילנות ניטע והחל את דרכו במהלך שנות ה -50 ע"י משרד החקלאות שראתה בו אבן דרך וחלק אינטגרלי מפרויקט ייעור ישראל. הפרויקט נקרא האורבוטרום שבעברית מלטינית זה למעשה תהליך של איקלום עצים. יער זה היה למעשה קרקע וחממה מחקרית. כדי לבדוק את תהליך התאקלמות העצים שהובאו מכל רחבי העולם וניטעו בו. עוד במקום מבוך לילדים שעשוי מצמחים. הכניסה לגן הבוטני אינה כרוכה בתשלום.

איך מגיעים : בוויז : יער האילנות.  היער נמצא  בין צומת דרוד לבין לצומת בית ליד . שימו לב ניתן להיכנס אליו רק מכיוון דרום .

שעות פתיחה : מ 8:00 – שעת שקיעה (שימו לב אחר כך שער היער נסגר לרכבים). כל ימות השבוע במקום ישנם שירותים מונגשים.(שימו לב השירותים פתוחים רק בין 9:00- 16:00 ).

היכן ניתן לטייל בסביבה

שמורת אלוני קדימה ; גן לאומי חוף השרון ; שמורת ביתן אהרון

הפקתם תועלת מהתוכן באתר שלי?
רוצים לעזור לי להמשיך לתחזק את האתר ולהעלות תכנים חדשים?
אשמח לתרומת סכום סמלי בעלות של כוס קפה, בלחיצה על הקישור הבא :
תבוא עליכם הברכה – גיל.

רוצים לקבל עדכונים  והמלצות חדשות  ממקומות שמטיילים שביקרו בהם 
היכנסו לקבוצת שלנו בפייסבוק "מטיילים מכייפים ומשתפים". תוכלו לשתף בעצמכם ולהתייעץ עם חברי הקבוצה.

סקרנים לדעת איפה טיילנו  לאחרונה ?
עיקבו אחרינו גם באינסטגרם ותקבלו המלצות רלוונטיות ועכשוויות :Baliletayel

 רוצים המלצות שבועיות עדכניות מטיולים אחרונים?  הצטרפו לערוץ הוואטסאפ החדש שלנו :לחצו כאן

מסלולים נוספים באיזור

האטרקציות המומלצות שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יער האילנות

מיקום במפה

נגישות
נגישות
רמת קושי
רמת קושי
סוג מסלול
סוג מסלול
מאפייני מסלול
מתאים ל
מתאים ל
עונה בשנה
עונה בשנה
דילוג לתוכן